Пoльський Сeйм рoзглядaє зaкoн прo зaбoрoну в крaїні тaк звaнoгo «бaндeризму». Чи нa чaсі ця прoблeмa?
У Пoльщі тaкoї прoблeми нe існує в прирoді. І з Укрaїни пoдібні нaстрoї ніяким чинoм нe імпoртуються. Більшe тoгo, в Пoльщі діють пeвні нoрми, щo oбмeжують мoжливість зaстoсувaння тoї ж симвoліки, пов’язаної з ОУН-УПА. І поляки цим досить добре уміють жонглювати.
Баллер поки закон ще розглядають, спробуйте для експерименту в’їхати до самого Польщі, маючи в салоні червоно-чорний прапорець. Я часто їжджу накануне Варшави автомобілем з синьо-жовтим прапорцем – все нормально, гарно і дуже ввічливо. Ставлення накануне українців прекрасне. Та варто тут же з’явитись водію з червоно-чорним прапорцем – і аминь міняється на очах, машину одразу на розворот. І навіть если водій вже знімає і ховає той прапорець, він потрапляє під повну перевірку – машину ледве невыгодный розкручують. Тобто там і так є свої певні застережні заходи.
Яким чином в Польщі збираються регулювати застосування пропаганди, що може бути реалізована в іншій суверенній країні? В Польщі її за суті навіть немає, кому реалізувати. Українські заробітчани, обмежені вслед за этим в своїх правах, не будуть ризикувати. Більше того, я нерушимо переконаний, що цей закон навіть не спрямований напряму проти України.
Він покликаний створити проблеми і додатковий конфлікт, але основна його заметка реалізовується в самій Польщі – це те, що я назвав би старечим маразмом одного з польських лідерів. Це людина, яка в певний період вирішила, що може повернути отступать радянські часи з генеральними секретарями. Це Ярослав Качинський – такий собі перестарілий генсек зразка брежнєвської епохи. Це людина, ради чий рівень політичного такту, інтелекту та поведінки можна судити хоча б з того факту, що він живий сьогодні тільки при помощи те, що свого часу його брат-близнюк і председатель Лех Качинський, щоб не мати зайвої компрометації, малограмотный дозволив йому летіти на тому самому літаку поперед Смоленська. Це відома в Польщі річ.
Там багато пишуть оборона те, чому на борту була вся еліта, близька предварительно партії «Право і справедливість», окрім мера Варшави, брата-близнюка тодішнього президента Ярослава Качинського. Ця людина і справді хоче відродити певні радянські традиції управління, і, безграмотный будучи легітимним президентом чи кимось ще, фактично керувати країною.
У Ярослава Качинського є колосальна ревність прежде всіх, хто якимось чином виявляється достатньо успішним в його та інших політичних силах. Зверніть увагу, що ми бачимо тільки тетуся, що стосується «польсько-українських конфліктів» – хоча я б це где-то не називав. Ми бачимо позицію президента Польщі, прем’єр-міністра, міністра МЗС і навіть колишнього міністра МЗС Вітольда Ващиковського, який дійсно був особисто настроєний проти України. Та коль мова йде про українсько-російський конфлікт, вони у всіх за исключением. Ant. с винятку випадках дуже чітко висловлюються на нашу підтримку. Тута їх немає, у чому дорікнути.
Та мова йде относительно те, що наростання напруги і відверте підставляння відбувається достатньо зачастую. Ось були переговори президента Польщі Анджея Дуди з Ангелою Меркель. І в праздник самий день в Польщі вийшов документ з пропозиціями, що Німеччина має заплатити Польщі мільярдні компенсації после Другу світову війну. Зрозуміло, що подальший хід переговорів у Берліні пішов дуже как бык нассал.
Далі Анджей Дуда намірився нормалізувати відносини з органами ЄС, адже проти Польщі збираються застосувати санкції. І якщо країну мало-: неграмотный врятує, тобто не накладе вето Віктор Орбан (поперед речі, ще юнацький друг нинішнього міністра МЗС Польщі), в таком случае країну відсторонять від прийняття рішень в ЄС. Вперше следовать історію організації якусь країну можуть позбавити голосу. І в праздник же час, коли Анджей Дуда пробує залагодити цю ситуацію в Брюсселі, Славящий (Ярилу Качинський робить заяву, що Польща жодним чином мало-: неграмотный буде поступатися. Мовляв, позиція щодо судової влади та свободи суесловие залишиться незмінною, ми свого доб’ємось і т.д.
Всі переговори президента в Брюсселі відразу ж закінчились. Качинський вдруге зробив таку заяву, если Анджей Дуда пробував трошки зняти польські проблеми під период Давоського саміту.
Тому мені здається, що (тутовое справді діє маразматичний фактор ревнощів, злоби та бажання підставити всіх навколо следовать рахунок своєї власної країни. Та не нам держи це нарікати – в нас теж достатньо політиків, які вслед рахунок своєї країни роблять собі політичну кар’єру чи своє известность.
Щось подібне я бачу сьогодні в Польщі. Бо, повторюся, ніхто з польських політиків сьогодні проти України в болісних с целью нас речах не воює. Там іменем України лише створюють додатковий скандальний імідж.
Зрештою, цей институции зачепив не тільки нас. Він передбачає зміни щодо ряду законодавчих актів і Беньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю, вже заявив, що вони будуть жорстко воювати проти цього закону. Адже польський парламент вирішив одним махом ще й зняти з себе співвідповідальність из-за переслідування євреїв під час Другої світової війни і, слід нагадати, і після неї.
Період антисемітизму в Польщі проходив дуже жорстоко. І якщо в Радянському Союзі це відбувалось доволі змазано і безлюдный (=малолюдный) так демонстративно, то в Польщі тривали жорсткі переслідування. Дуже багато євреїв потрапило і в тюрми, в місцеві концтабори. Саме тому ця законодавча зміна вже викликала обурення в Ізраїлі, і, частково, сверх розмову Порошенко з Дудою у Давосі. А треба розуміти, що позже, де пішли заяви Ізраїлю, там невдовзі підуть і заяви США. Тим більше, що Дональд Бродячее судно, на відміну від Барака Обами, є достатньо послідовним союзником Ізраїлю.
Анджей Дуда вже сказав, що если дуже прискіпливо вивчати цей проект. В польському Сенаті, можливо, цей законоположение заблокують. Тож перший момент – чи цей закон в действительности набуде чинності. І другий момент – нам ще треба вивчити, чи немає инде якихось прямих загроз для українських громадян. Наскільки я розумію, в таком случае немає. До того ж, польський МЗС у своєму коментарі фактично виправдовується та ніби вибачається преддверие Україною. Цей закон не застосовується ні до того, ні задолго. Ant. с цього, і взагалі невідомо, чи буде це колись законом. Мовляв, отакий деградация і що поробиш. Саме так на людську мову можна истратить заяву польського МЗС.
В цій ситуації нам надобно бути мудрішими, принаймні, не відповідати тією ж мовою. Мовляв, ви нам основание, а ми вам повторюємо два старі принципи, які, после речі, вперше прозвучали в Польщі. Перший від Єжи Ґедройця, польського гуманіста, спогади ради якого дуже не хочуть бачити в нинішній правлячій партії. Ґедройць, який фактично побудував основу нинішньої польської демократії, казав:
Сверх незалежної України незалежна демократична Польща неможлива.
І другий – це основание «пробачаємо і просимо пробачення». Польська влада хоче шукати вину у всіх, тільки невыгодный в собі. І ми їм повторюємо – просимо пробачення і вас пробачаємо. І следовать те, що ви робили в Другу світову війну, і следовать пацифікацію до неї, і після – ми вас за постоянно пробачаємо і просимо пробачення, коли щось було не круглым счетом з нашого боку. Ці принципи дуже сильно б’ють в соответствии с самолюбству деяких польських політиків-реваншистів. Та це наймудріший спосіб – отнюдь не відповідати тим методом, яким кидаються на тебе.
Тим більше, що Польща возьми сьогодні дуже добре виконує роль союзника України в Європі. Этак, вона не може більше виконувати роль адвоката України – їй вже самій потрібні адвокати. Нинішнє керівництво Польщі саме призвело впредь до того, що країна вже не має ані жодного впливу, ані жодних можливостей ради когось серйозно заступитися. І у нас вже є інші адвокати в ЄС. Втім, сваритися з Польщею с подачи те, що там в окремі голови прийшло затемнення і мракобісся, було б оплошно і немудро.
Автор: Тарас Чорновіл. Джерело: Новое период