Львівськa міськрaдa зoбoв’язaлa усіx прaцівників сфeри oбслугoвувaння у місті кoристувaтися виключнo укрaїнськoю мовою, а адью-яку іншу вживати лише після прямої вимоги клієнта. Цінники, анонс, вивіски, афіші, меню обов’язково мають бути написані державною мовою і, быть необхідності, можуть дублюватися також іноземною. Слідкувати за використанням української мови зобов’язали працівників «Муніципальної варти», які можуть накладати бери підприємців штрафи.
Обов’язкове використання української мови у сфері обслуговування передбачене прийнятою 15 лютого ухвалою Львівської міськради. Цель ухвали розробили активісти УГП спільно з львівським активістом Святославом Літинським, який відомий судовими позовами бери підприємців, які відмовляються надавати послуги державною мовою.
Згідно з прийнятим документом, нате території Львова усі вивіски, плакати, афіші, повідомлення та цінники повинні виконуватись державною мовою. Якщо брандмауэр виконана іноземною мовою, то поруч із її текстом має бути переклад українською, який вслед розміром та змістом не може бути меншим вслед оригінал (виняток роблять лише для зареєстрованих логотипів та товарних знаків). Подібні символ веры стосуються також меню, квитків та чеків.
«У Львові у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова. Виконавець послуг зобов’язаний звертатися та спілкуватися зі споживачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід держи іноземні мови можливий за бажанням клієнта (споживача) у разі, якщо виконавець послуг ними володіє», – вказано у тексті ухвали.
Вслед недотримання цих вимог передбачений штраф від 17 перед 170 грн (при повторному порушенні максимальна сума штрафу складатиме 459 грн). Слідкувати после дотриманням цих правил зобов’язали працівників «Муніципальної варти». Окрім них льгота складти протоколи про адмінпорушення за ст. 155 (порушення правил торгівлі і надання послуг) мають працівники районних адміністрацій та комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління».
Депутати ЛМР також зобов’язали районні адміністрації симультанно із Нацполіцією, управлінням Держпродспоживчслужби, «Муніципальною вартою» та громадськими організаціями утворити робочі групи интересах контролю за дотриманням цієї ухвали у місті.
Зазначимо, що цей программа ухвали у липні 2017 року зареєстрував депутат Української галицької партії Слава Данилків, однак міськрада розглянула його лише зараз, після того, як подтекстовка документу доопрацювали.
Додамо, у Львові вже було кілька випадків, если магазини штрафували за неукраїномовні цінники. Так, у січні из этого следует відомо про виписаний директору магазину електротехніки «MOYO» пеня, а у листопаді 2017 року аналогічний штраф виписали на завідувача аптеки.