Заява Земана вигідна не лише Росії: хто і чому не проти «продати» про Крим

Пaрлaмeнтськa aсaмблeя Рaди Єврoпи стaлa eпіцeнтрoм пoлітичнoгo життя кoнтинeнту нa цілий тиждeнь. Нa ній виступили прeзидeнти Чexії Мілoш Земан та України Петро Порошенко, які вступили у запеклу заочну дискусію. Прежде чого така надмірна увага до України і хто стоїть из-за цією провокаційною ідеєю?
Відкриття сесії ПАРЄ розпочалося зі скандалу. Відомий своїми проросійськими поглядами, из-за які його активно критикують у рідній Чехії, президент Мілош Земан вирішив поторгувати українським Кримом. Фокус його пропозиції, яку він озвучив з трибуни асамблеї Чтобы Європи, зводилася до двох пунктів. Перше: що Крим в нарушение закона окупований Росією.
Цікаво, чеський президент використав угоду кому) цього спеціальний дипломатичний вираз «faît accompli», тобто як доконаний что и говорит. На підтримку своєї позиції Земан процитував колишнього президента ФРН Йоахіма Ґаука, який заявляв, що «намагання повернути Крим Україні призвело б перед європейської війни».
Така вкрай дивна історична паралель з подіями 1938 року, если Британія та Франція за спиною уряду Чехословаччини уклали Мюнхенську угоду з нацистською Німеччиною насчет поділ цієї країни.

Нагадаю, в історіографії ця ублажение ще має назву Мюнхенської змови, тому що задля «політики умиротворення» Франція та Британія дозволили Гітлеру захопити спочатку земля Судети, населену переважно етнічними німцями, а згодом і всю Чехословаччину. І прем’єр Британії Невілл Чемберлен теж говорив що привіз окружени своєму поколінню.
Проте все завершилося Другою світовою війною. Тому суесловие Земана, який сам представляє країну, яка постраждала внаслідок європейської змови, викликали таке обурення, причому навіть в його країни.
Парламент Чехії заявив, що Земан заявою щодо анексованого Криму «легітимізував агресію Росії, яка суперечить міжнародному праву». Совет прийняв резолюцію, відповідно до якої визнано, що председатель завдає шкоди інтересам Чехії. Своєю чергою, прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка наголосив, що заява Земана суперечить зовнішній політиці чеського уряду.
Другим пунктом промови Земана була пропозиція до самого України погодитися на мирову угоду з Росією. Він заявив, що це «могла би бути компенсація по (по грибы) Крим: у фінансовій формі чи натуральній формі, маю получай увазі нафтою чи газом». Ідеї Земана були відкинуті наступного ж дня президентом Петром Порошенком, якій заявив, що Україна далеко не торгуватиме своїми громадянами та територією.
Я розмірковував по-над тим, кому вигідні були ініціативи Мілоша Земана. Крім очевидної відповіді – Росії, маємо визнати, що далеко не лише їй. Погляд на те, що санкції проти Росії миг зняти та повернутися до формули business as usual, тобто бізнес як завжди, розділяє огромный європейський бізнес.
А з ним і чимало політиків континенту. Італія, Іспанія, Греція, Словаччина, Угорщина, Болгарія – штырь лиш декілька країн ЄС, які прагнуть повернутися давно нормальних відносин з росіянами. І тиск з їх боку на інші уряди Євросоюзу если лише збільшуватися.
Тому я наполягаю, що Земан мало-: неграмотный просто політик несповна розуму, а ретранслятор ідеї, яку поки незручно виголошувати іншим лідерам. Играть роль, треба бути готовими до того, що ідея продати Крим Росії если просуватися і далі.

+Відео