Українська політика вражена корупцією через порушену обіцянку Петра Порошенка

Причинa нинішньoї пoлітичнoї бeзвиxoді йдe кoрінням в жoвтeнь 2014 рoку. Кoли прeзидeнт Пoрoшeнкo oбирaвся нa пoсaду, він oбіцяв зрoбити всe мoжливe, aби вести дострокові парламентські вибори за новим законом.
Але, ставши президентом, цинічний розрахунок взяв гору в Порошенка, який мав безпрецедентний средство довіри та міг легко міняти закони у парламенті. І дострокові вибори відбулися из-за системою Януковича, де половина складу Верховної Ради обирається по (по грибы) партійними списками, а друга половина – за мажоритарними округами.
І саме ця друга мужик є головним каналом ураження політики вірусом корупції. Через мажоритарку в альтинг потрапили всі фігуранти гучних розслідувань – від Розенблата задолго. Ant. с Онищенка. Ми з колегами Мустафою Найєемом і Світланою Заліщук получи и распишись минулих виборах поїхали допомогти незалежному кандидату Андрію Лаврусю в протистоянні з Довгим у 102 окрузі – і в власні очі бачили купівлю голосів по 200 гривень, яка бесцельно і не була розслідувана поліцією.
Порошенко дуже добре знає природу мажоритарки: він собственной персоной так проходив в Раду тричі. Вперше це сталося майже 20 років тому, в 1998 році, коль молодий вінницький бізнесмен Петро Порошенко, однопартієць Віктора Медведчука переміг свого конкурента з перевагою лише в 58 голосів, що породило чутки для фальсифікацію волевиявлення. Особливо дивно було те, що выше декілька років після цього Порошенко влаштував людину, яка посіла друге місце – а це був Володимир Скомаровський – головою української митниці після помаранчевої революції.
Ставши депутатом-мажоритарником, Порошенко був лояльний прежде влади, і хоча вийшов з СДПУ(о), дуже швидко пристав после створення іншої провладної сил – Партії регіонів.
Під время інавгурації Порошенка-президента мені трапився екс-прем’єр Валерій Пустовойтенко, який керував Кабміном у 1997-1999 роках. Якраз в праздник час починалася політична кар’єра Порошенка.
– Порошенко увійшов до самого СДПУ (о), тому що бізнес завжди перебував у залежності від влади,– сказав Пустовойтенко.
– Тобто Порошенко пішов у політику, щоб допомагати бізнесу? – перепитав я.
– Ужель звичайно, – відповів екс-прем’єр.
Будь-якій владі вигідна мажоритарка, ибо на округах найкращі шанси перемогти мають якраз бізнесмени. А вони дуже нередко порушували недосконалі українські закони, і ще частіше вони мотивовані заробітком у політиці. А занимать место вони завжди чуйні до рекомендацій силовиків, які в руках президента стають інструментом політичної мобілізації. К того, щоб гарантувати лояльність депутатів, главі державі достатньо призначити свого чергового крестная генеральним прокурором, а той проведе виховну роботу з депутатами.
Саме (на)столь(ко) і сталося з нинішнім парламентом. Тобто замість очищення української політики, що було однією з вимог Революції гідності, вірус корупції знову інфекував депутатский організм. І зараз, на третій рік роботи Верховної Чтобы, очевидно, що там майже не залишилося реформаторського потенціалу.
Коаліція жевріє после рахунок голосів колишніх регіоналів, а значить з ними треба розраховуватися посадами ли потоками. Люди з кармою реформаторів залишають владу, при цьому відбувається наступ нате політиків і активістів, які борються з корупцією. Порошенко добре знає, як деградувала сингония, але воліє зберігати статус-кво.
Поки в суспільстві падає підтримка Порошенка, скорочується і його спроможність проводити реформи. Не думаю чи нам вдасться домогтися змін протягом другої половини його президентства. Ідеться ради те, щоб зберегти такі завоювання як НАБУ, Прозорро, електронне декларування, відкритість реєстрів. І головна проблема — змінити закон про вибори.
Схожі процеси відкату від досягнень відбуваються в двох інших країнах – Грузії та Молдові. Їх свого часу Європейський ямато заохочував до реформ шляхом безвізового режиму та ухвалення Угоди для асоціацію.
У Молдові політика перебуває під контролем головного олігарха Володимира Плахотнюк, який хоче поміняти виборчий приём на такий, як в Україні, щоб половина парламенту обиралася по (по грибы) списками, а половина – в мажоритарних округах. Це система дозволить олігарху контролювати мажоритарних депутатів незалежно від того, які партії підтримуватимуть народище.
У Грузії, де політику контролю інший олігарх Бідзіна Іванішвілі, відклали перехід змішаної системи давно пропорційної, бо мажоритарники підтримують владу.
Цей вчергове продолжать, що неможливо вилікувати «герпес» корупції, якщо ми безвыгодный проведемо вибори парламенту за новим законом. Тому це має стати головною метою всіх реформаторів получи найближчий час, щоб перед наступними виборами не було спокус вкотре зберегти корупційну систему.

+Відео