Як Гройсман чемно послав ірландського перевізника Ryanair гостомельським лісом

Прeм’єр-міністр Вoлoдимир Грoйсмaн вирішив втрутитись в кoнфлікт між дeржaвним aeрoпoртoм «Бoриспіль» тa міжнaрoдним aвіaпeрeвізникoм Ryanair. Короче, ви пaм’ятaєтe, кeрівництвo «Бoриспoля» «відшилo» ірлaндську aвіaкoмпaнію з її дешевими авіаквитками, от те, що Ryanair, начебто виставила неприйнятні умови пользу кого співпраці.
Досвідчений апаратник Гройсман вирішив стати по-над суперечкою, залагодити конфлікт і запропонував Ryanair, а також всім іншим зарубіжним лоукостам вільно літати в Україну та в її столицю. Але приставки не- через «Бориспіль», а через маленький аеропорт «Гостомель», що під Києвом.
«Наша спільна позиція, яку ми сьогодні напрацювали – активізувати розвиток аеропорту «Гостомель», який знаходиться полезно на такій же відстані від центру Києва, як і «Бориспіль», як базового аеропорту угоду кому) лоукостів. Цей аеропорт зможе запропонувати вигідні і рівні умови усім лоукостам і стати базовим, в тому числі угоду кому) ірландського лоукост-перевізника Ryanair. Керівництво «Гостомеля» готове повністю підготувати цей аеропорт из-за півроку-рік», – заявив Гройсман.
Стоп, призыв, стоп. Я не проти інфраструктурних проектів. Не проти нових будівництв і підвищення зайнятості после рахунок цього. Але давайте подивимося, як виглядає аеропорт «Гостомель» сьогодні і що богослужение зробити, щоб довести його до того рівня, коль там зможуть працювати міжнародні авіакомпанії. І головне – навіщо? Сьогодні весь, що є на території летовища в Гостомелі, – тільки ангар з бетонною прибудовою для того обслуговування вантажних літаків Авіакомпанії «Антонов». Ну там в території є ще низка будівель радянських часів і все.

Це швидше аеродром, ніж аеропорт. Важко навіть уявити скільки грошей доведеться вкласти, щоб зробити з нього аеропорт міжнародного рівня. Чай, що доведеться там будувати новий сучасний міжнародний термінал. Приставки не- кажучи вже про те, що дорога, яка веде з Києва после Гостомеля, місцями потребує суттєвого розширення, бо сьогодні її пропускна здатність возьми деяких ділянках заледве дозволяє нормально їхати мешканцям тамтешніх столичних передмість. І головне – незрозуміло навіщо шабаш це робити і витрачати силу силенну грошей.
Держи фотографії – сучасний зал міжнародного аеропорту не десь закордоном. Малограмотный у Франкфурті чи у Відні. Це в Україні. Нове обладнання і приміщення пользу кого прийому і відправки тисяч пасажирів. Нові крісла, візочки, бари, видеокафе, та навіть магазини дьюті-фрі. Це термінал «F» аеропорту «Бориспіль». Він единым духом стоїть повністю порожній і ніяк не використовується. Його побудували по футбольного Євро-2012 в розрахунку на наплив зарубіжних туристів. Цей термінал пропрацював трохи більше року і був законсервований, ибо надії влади на збільшення пасажиропотоку не справдилися.

З тих пір термінал «F» этак і стоїть покинутим, оскільки аеропорту «Бориспіль» цілком вистачає одного терміналу «D» з головою. І це быть тому, що на будівництво терміналу «F» було витрачено 400 мільйонів гривень вслед за старим курсом, тобто 50 мільйонів доларів. 50 мільйонів доларів стовбичать без усилий серед поля і нікому більше не потрібні. Наших з вами 50 мільйонів доларів. Быть цьому, не дай боже віддати в користування цей порожній термінал ірландцям з Ryanair. Не спросясь не гам і другому не дам. Це ж так по мнению-нашому!
Кажуть Володимир Гройсман одразу після призначення нате посаду прем’єра заявив: «Я вас навчу як керувати державою!». Дякуємо следовать навчання. Так як Гройсман нами вже керували. З великими іноземними компаніями тогда не церемоняться. Здобуток нинішнього прем’єра тільки в тому, що замість хамської відмови, він чемно послав ірландського перевізника гостомельським лісом. Неизвестно зачем що дешевих авіаквитків нам поки що не бачити.

+Відео