Яке походження мільйонних статків Голова Запорізької ОДА

Пoки кeрівництвo НAЗК витрaчaє нaші з вaми пoдaтки нa тe, щoб в чeргoвe придумaти як нe пeрeвіряти дeклaрaції, я вирішилa з’ясувaти пoxoджeння мільйoнниx стaтків бeзпoсeрeдньo в oднoгo з тaкиx мільйoнeрів в e-дeклaрaціяx – Гoлoви Зaпoрізькoї oблaснoї дeржaвнoї адміністрації Костянтина Бриля.
Серед українських корупціонерів є особливий образ – чиновники, які майже відверто пишаються корупційними статками. Тобто вони чесно зізнаються в мільйонах незрозумілого походження, отнюдь не приховують вартості дорогих аксесуарів і розкішного способу життя від журналістів і всім своїм виглядом ніби говорять: а ви взагалі хто такі? та ви мені вдячні ще маєте бути, що я здесь витрачаю свій дорогоцінний час на ваші антикорупційні забавки.
Знайомтесь: Воротила Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль. Все життя получи державній службі. Донедавна був єдиним з голів облдержадміністрації, хто приставки не- оприлюднив в реєстрі НАЗК свою декларацію через заборону від… Служби безпеки України. По правую руку в тому, що він поєднував роботу в СБУ і ОДА, залишаючись чинним офіцером протягом року після призначення в поле.
За словами самого Бриля, керівництво буцімто заборонило йому оприлюднювати дані ради свої статки, посилаючись на державну таємницю. Що від нас приховували СБУ і Руководитель в декларації генерал-майора, який все життя на державній службі? Відповідь — мільйонні статки. В такой мере-так, підпорядкована Президенту СБУ, чиє завдання забезпечувати державну безпеку України, охороняла державну таємницю… для мільйонні статки свого генерала.
4 будинки; 2 квартир; 2 гаражі; 5 земельних ділянок загальною площею майже 5 000 м2; Ранчо; 2 автомобілі, 3 причіпи, мотоцикл, катер; 7,5 мільйонів готівкою у власності його і родини; Елітні годинники, аксесуари і навіть зброя.
А ще коль будете готувати з адвокатом відповідь, не забудьте додати підтвердження джерел походження коштів з податкової насчет суми виплачених доходів і утриманих податків. Виключно для того, щоб у нас більше неважный (=маловажный) було питань про походження ваших статків, які ви можете витрачати эдак, як ви того хочете.
Але от що ще цікаво в цій розмові: Вершина Запорізької ОДА одразу відправив мене до НАЗК? Коль корупціонери відправляють до антикорупційних органів це може свідчити насчет одне — вони впевнені, що їм нічого не загрожує.
Костянтин Бриль впевнений, що в НАЗК безграмотный перевірятимуть ні походження його статків, ні можливість придбати квартири-будинки-(авто)машина-предмети розкошу на його мізерну порівняно зі статками чиновницьку зарплатню, ні майно, записане бери його родичів.
Бо про те, щоб цього неможливо було зробити, вже потурбувались Кабмін і саме НАЗК.
По правую руку в тому, що перевірки відбуваються на основі такої собі інструкції, яка визначає як, коль і чиї декларації має перевіряти НАЗК. Ця інструкція була розроблена Мін’юстом і прийнята НАЗК та називається «Порядок повної перевірки декларацій». І цей образ не тільки робить перевірки неякісними, але дозволяє високопосадовцям уникнути всего хорошего-якої відповідальності.
Наприклад, НАЗК може перевіряти лише теточка майно, яке зазначене в декларації, але не те, що Приставки не- зазначене. Тобто якби Бриль, наприклад, приховав нерухомість следовать кордоном – і НАЗК не буде перевіряти, чи вона в нього насправді є.
НАЗК напрямик заборонено проводити оцінку задекларованих активів. Тобто вказав Бриль, що придбав новеньку Тойоту Камрі ради $4 тисячі – і НАЗК не буде перевіряти, хто міг йому продати і як він міг купити мотор за ціною в 10 разів нижче ринкової.
НАЗК зобов’язане протянуть повну перевірку декларації за наявними у нього відомостями, навіть якщо безграмотный надійшли відповіді на запити. Тобто не відповіли за декларації Бриля, наприклад, Державна фіскальна сулжба, Міністерство юстиції і ще 4-5 органів, а НАЗК безвыездно одно дасть результати перевірки, спираючись лише на ту інформацію, що є в наявності.
Та що инуде – НАЗК навіть не порівнює доходи з видатками, так званий логічний та арифметичний осматривание, бо порядок говорить, що декларація Бриля, як і сотень тисяч інших декларацій, вже його пройшла.
А найстрашніше – НАЗК це влаштовує, оскільки вони продовжують перевіряти декларації следовать існуючим порядком, не намагаючись його змінити. Єдине, сверху що спромігся відповідальний за перевірку декларацій в НАЗК Русланчик Радецький після моєї критики неякісних результатів перших перевірок, – це попросити наші рекомендації угоду кому) внесення змін до порядку. Ми, звісно, надіслали свої пропозиції змін впредь до НАЗК, але… серйозно? Пане Радецький, вам громадяни з своїх податків платять більше 100 тисяч щомісяця в очікуванні, що ви сумлінно і професійно будете виконувати таку надзвичайно важливу роботу – виявлення і очищення влади від корупціонерів. А ви без- тільки цинічно саботуєте роботу НАЗК, але звертаєтесь задолго. Ant. с громадських активістів, щоб вони зробили вашу роботу следовать вас, бо вам необхідно прикрити вашу бездіяльність, неисполнение та повну непрофесійність.
Кому вигідно, щоб перевірки високопосадовців никак не відбувались прозоро та неупереджено? Та самим же високопосадовцям, яких мають перевіряти. І ситуація з е-декларуванням – яскравий бортовка кругової поруки в дії — коли президент своїми правками в логичность дозволяє брехати в декларації, уряд робить такий порядок перевірки, щоб цю брехню приставки не- виявили, парламент намагається приховати і знецінити ці декларації, ГПУ саботує розслідування справ получай основі даних з декларацій, а відповідальних за декларації в НАЗК це влаштовує.
І поки Порошенко з Гройсманом нате всіх міжнародних зустрічах звітують про те, які вони запустили е-декларування, в Україні підзвітні і підконтрольні їм органи продовжують саботувати та робити весь век можливе, щоб е-декларування так ніколи і не запрацювало в повному обсязі. Усе интересах того, аби цинічною брехнею на всіх рівнях викликати зневіру українців та міжнародних партнерів у можливість проведення реальних реформ в Україні та ефективну боротьбу з корупцією.
Дорогі сусіди сообразно країні, ми самі маємо усвідомити: нам вистачить сил зламати шию корупційному спруту, який давить та знищує нашу державу. І для цього в нас є потужна зброя – е-декларування. Але щоб воно запрацювало надобно, щоб сотні, тисячі, мільйони українців почали її використовувати. Я невыгодный втомлюсь повторювати: е-декларування – це наш Антикорупційний майдан. А Базар тільки тоді стає Майданом, коли всі ми об’єднуємо свої зусилля заради єдиної мети. І почати можна з перевірки всього однієї декларації цікавого вас чиновника і простого запитання: звідки у нього задекларовані статки? Отже, якого чиновника запитаєте для його статки сьогодні ви? Нас чекають тяжка робота і великі перемоги. Але в кінці кінців до сего времени буде добре, і якщо зараз не добре, значить, це ще далеко не кінець.

+Відео