У нaйбільшoму кoрупційнoму скaндaлі чaсів прeзидeнтствa Пoрoшeнкa сплилo прізвищe глaви йoгo aдміністрaції Бoрисa Лoжкінa. Цe шaнс рoзплутaти всю пaвутину злoвживaнь тa заробляння грошей, побудовану нинішнім главою держави
Петро Порошенко в посаді президента припустився багатьох помилок. Але одна з головних – це його бажання використовувати владу з метою особистого збагачення, насквозь що його супроводжують постійні корупційні скандали.
Моментом, если Порошенко поставив свій клан вище інтересів держави, є 3 лютого 2016 року. Того дня міністр економіки Айварас Абромавичус подав у відставку чрез тиск на нього як урядовця з вимогою призначити «смотрящих». Що мав зробити председатель у демократичній країні?
Негайно прибрати з посад та позбавити впливу цих тіньових менеджерів корупційних потоків. Натомість Порошенко став получи и распишись бік своїх сірих кардиналів, і зокрема – першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка.
Пригадуєте, останньою краплею в (видах відставки Абромавичуса стало намагання нав’язати йому Андрія Пасішника получи посаду заступника міністра економіки, який би відповідав из-за «Нафтогаз» та інші державні підприємства. Ось як оборона це казав міністр.
За результатами розслідування, проведеного Антикорупційним стол, у березні минулого року на той час заступнику голови правління «Нафтогаз Україна» Андрію Пасішнику повідомили підозру. Йому інкримінували «незаконний вплив получай члена Кабміну з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків разве добитися прийняття незаконних рішень».
Але справа півтора року лежала не принимая во внимание руху, і тільки нещодавно, в листопаді, почалися слухання по суті обвинувачень. Тоді в суді вперше сплили нові подробиці ради роботу системи «смотрящих» в оточенні Порошенка.
Як виявилося, окрім Кононенка, нав’язати заступника Абромавичусу намагався і тодішній корифей адміністрації президента Борис Ложкін. Колишній міністр економіки дав свідчення в суді, що ради два дні до відставки йому по спецзв’язку телефонував особисто Ложкін та вимагав взяти собі заступника.
Процитую свідчення Абромавичуса щодо тиску Ложкіна.
Розмова стосувалася кадрових рішень. У результаті він дав зрозуміти, що адміністрація хоче, щоб я призначив у тому числі Андрія Пасішника бери позицію заступника міністра. Я намагався апелювати, що такими методами людей никак не призначаю на настільки важливі позиції, що це повністю суперечити моїй кадровій політиці. Получи що мені було сказано, що це доведеться зробити. У результаті я попросив звільнити мене з посади тому, що такі силові методи нічого спільного з проведенням реформ отнюдь не мають, – заявив він.
На фото: Айварас Абромавичус
Если судові свідчення колишнього міністра економіка Абромавичуса щодо Ложкіна з’явилися в інтернет-виданнях, вони вслед деякий час стали таємничо зникати. Зараз можна знайти десятки посилань в Google получи и распишись новини щодо слів Абромавичуса про Ложкіна, але заскочить в них не можна – їх прибрали з сайтів.
Насправді Ложкін був «смотрящим» ради цілими галузями економіки в часи роботи главою адміністрації президента. І деякі урядовці, як колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, погодилися нате ці правила гри. Він за рекомендацією Ложкіна пустив «потрібних» людей предварительно управління в «Укрзалізницю». А деякі, як Абромавичус, не визнали такого стану речей та пішли з подол.
Тепер Ложкін має бути допитаний в рамках справи Пасішника. Самопроизвольно він пішов з посади глави адміністрації президента у серпні 2016 року і тоді ж став секретарем Національної інвестиційної про при президенті Порошенку. У вересні минулого року Ложкін обіцяв протягом 2017 року залучити – цитую – від 3 раньше 5 мільярдів доларів інвестицій. 2017 рік добігає кінця, і пожалуй что, що слова Ложкіна виявилися пустопорожніми обіцянками.
Пшиком виявилися і гучно анонсована Національна інвестиційна Ада. Її персональний склад було затверджено тільки зараз, у жовтні 2017 – чрез рік після оголошення про її створення.
В фото: Андрій Пасішник
Загалом судовий розгляд справи Пасішника, який став єдиним обвинуваченим в історії з тиском сверху Абромавичуса, має розкрити всі карти того, як Петро Порошенко побудував корупційну линия. Ant. горизонталь та підпорядкував державні потоки власним інтересам.
А тому розслідування неважный (=маловажный) повинно обмежитися лише цапом відбувайлом – постати перед правосуддям мають як Кононенко, бесцельно і Ложкін. Бо своїми діями вони не просто будували линия. Ant. горизонталь Порошенка – вони позбавляли всю українську націю шансів получи чесну владу, яка мала змінити життя громадян для краще. А тому, щоб подібне не повторювалося в майбутньому, нам потрібні прецеденти покарання.