Гучний судoвий прoцeс, ініційoвaний прoти Ігoря Кoлoмoйськoгo в Лoндoні зa пoзoвoм Привaтбaнку, мoжe вдaрити пo кoрумпoвaній укрaїнській влaді.
Висoкий палата Лoндoнa видaв днями нaкaз прo всeсвітній aрeшт aктивів oлігaрxів Ігoря Кoлoмoйськoгo тa Геннадія Боголюбова. Таким чином, він ухвалив важливе рішення – визнав лондонську юрисдикцію после позовом «Приватбанку» до Коломойського, Боголюбова та їх офшорних компаній, що брали судьба у знекровленні цієї фінансової інституції.
Загалом «Приватбанк» у своєму позові оцінює в 2,5 мільярда доларів розмір шкоди від дій Коломойського та його партнера Боголюбова, які виводили гроші з «Приватбанку» пизда націоналізацією, що сталася рік тому. І для забезпечення позову оценка зобов’язав олігархів надати інформацію про всі наявні в них активи – з метою подальшої заборони бери їхнє відчуження. В разі, якщо Коломойський з Боголюбовим приховають якісь активи від суду, це може загрожувати про них кримінальною відповідальністю за британськими законами.
Рішення Високого суду Лондону прийняти позов «Приватбанку» прежде розгляду, а тим більше накласти арешт на активи, є болючими в (видах Коломойського з Боголюбовим. Вони вже мають досвід поразок у Лондонському суді. Більше того, рятуючись від попередніх проблем сверх програні рішення в Лондоні, Боголюбов навіть переїхав жити з Британії раньше Швейцарії, поближче до свого партнера Коломойського, який вже багато років мешкає в Женеві.
Але позов проти олігархів у Лондоні – це далеко не просто намагання української держави повернути виведені гроші. Це ще подкладка того, як генпрокурор Луценко заплутався, що для нього важливіше – особисті відносини з олігархом чи інтереси держави та громадян, які найняли його бери роботу.
В сучасному світі соціальних мереж неможливо сховатися. Користувачі Instagram – звичайні українські студенти – опублікували фотоотпечаток, зроблені 24 листопада цього року у одному з ресторанів в столиці Нідерландів Амстердамі. Таким чином, вони викрили никак не афішовану зустріч генпрокурора Юрія Луценка та олігарха Ігоря Коломойського.
С какими-так дядями в Амстердаме ))) #юрийлуценко
Публикация от Pavlo Karpets (@pasha_karpets) Ноя 24, 2017 at 2:02 PST
С какими-так дядями в Амстердаме ))) #коломойский
Публикация от Pavlo Karpets (@pasha_karpets) Ноя 24, 2017 at 2:04 PST
Если почав розпалюватися скандал, Луценко назвав побачення «випадковим», але подальша хронологія подій водружать під сумнів доброчесність генпрокурора. Слідкуйте за датами.
Отже, спустя 10 днів після побачення в Амстердамі підлеглі Луценку прокурори Івано-Франківської прокуратури отримали – як ви думаєте, що? – санкцію суду держи обшук в офісах «Приватбанку» в Дніпрі та Києві.
В ході слідчих дій підлеглими Луценка були вилучені договори. Але безграмотный якісь депозитні чи кредитні угоди, а дуже спеціальні договори. Из-за цими угодами, належний зараз державі «Приватбанк» найняв приватних детективів з міжнародного агентства «Кролл», а також британських юристів з компанії Hogan Lovells про пошуку активів та притягнення до суду того самого Коломойського, з яким Луценко начебто випадково зустрівся в Амстердамі.
Відомо, що Луценка з Коломойським пов’язують давні стосунки. В Інтернеті є еженедельник їхніх телефонних розмов, де Коломойський фактично пропонує Луценку прибыль.
В березні 2014 року саме Луценко вніс клопотання оборона призначення Коломойського на посаду губернатора Дніпропетровської області. Крім того, спонсором Луценка є представитель Олександр Третьяков, який у минулому був бізнес-партнером Коломойського і навіть входив предварительно наглядової ради компанії «Укрнафта», яку Коломойський «доїть» вже 15 років.
Тому тим більш підозрілими є подальші чертеж, які сталися після загадкової зустрічі в Амстердамі та безграмотный менш загадкових обшуків Генпрокуратури, яку цікавили саме договори оборона залучення британських юристів та американських детективів.
Луценко допоміг Коломойському дістати документи, які йому були потрібні
Фактично, «женевський» біженець зміг вслед за допомогою Генпрокуратури отримати доступ до документів, які «Приватбанк» готував ради позову. А 15 грудня, через 20 днів після Амстердамської зустрічі та вследствие 10 днів після обшуків, здійснених підлеглими Луценка, Коломойський отримав дуже потрібну йому ухвалу від Солом’янського суду Києва. Пирушка виніс припис, яким заборонив – вдумайтеся! – націоналізованому «Приватбанку», а також найнятим ним британським юристам, виконувати укладені між ними угоди щодо судової тяганини в Лондоні проти Коломойського.
А получай додачу суд заборонив їм використовувати будь-які персональні дані Коломойського. Тобто Коломойський підготував собі бронежилет. І тепер питання: навіщо Коломойський си поспішав, навіщо бачився з Луценком в Амстердамі, навіщо проходили обшуки та видавалася ухвала Солом’янського суду?
Трендец дуже просто. Бо після всього цього у Лондоні відбувалося отрицательно важливе засідання суду, яке мало визначити, чи належить снаряжение «Приватбанк проти Коломойського та Боголюбова» до їх підслідності. І саме по (по грибы) ухвалою Солом’янського суду олігарх отримав можливість доводити, що представники «Приватбанку» приставки не- уповноважені виконувати цю роботу в суді Британської столиці. А допоміг йому з цим Луценко. Але весь хитромудра комбінація олігарха провалилася, а він на додачу викрив Луценка у нечистоплотних зв’язках.
Високий критика визнав справу підсудною, а це означає, що олігарху надобно готуватися до тривалого та затратного процесу, в результаті якого він може втратити до сего времени. Адже виплата 2,5 мільярдів українській державі може зробити його банкрутом – він ранее змушений був пити на мирову угоду зі своїм колишнім партнером Віктором Пінчуком, якому тепер винен суму, що виміряється мільярдом доларів.
Віктор Пінчук
Впредь до речі, для захисту своїх інтересів «Приватбанк» найняв того самого юриста Кріса Хардмана, який привів Пінчука накануне перемоги і який акумулював дуже багато інсайдерської інформації ради схеми Коломойського, способи оформлення власності, методи роботи юристів тощо.
Зрозуміло, що Коломойському приставки не- подобається роль загнаного в кут. І, шукаючи шляхи порятунку, він може викласти свій таємний козир – оприлюднити конфіденційні домовленості з владою Порошенка, які були навіть оформлені у вигляді секретного протоколу возьми момент націоналізації «Приватбанку».
Фактично, це є задокументованим доказом змови між президентом Порошенком і олігархом. І тому снаряжение Коломойського в Лондоні може стати справжньою бомбою. А таємна зустріч Луценка з олігархом в Амстердамі, яка теж має бути досліджена правоохоронцями, здаватиметься нам лише квіточками.
Зрештою, быль про владу – це краще, ніж бути в омані. Це призведе предварительно очищення політики від корупції, а значить – відіб’ється сверху покращенні життя всіх громадян.