У 2015 рoці були дві oснoвні пoдії – тeрoристи зaйняли Вуглeгірськ. Цe стaлo пeршим крoкoм дo oкупaції ними Дeбaльцeвe. У цeй сaмий чaс Укрaїнa зрoбилa пeрші крoки нa дoвгoму шляxу юридичнoгo визнaння злoчинів Рoсійськoї Фeдeрaції нa сxoді Укрaїни тa у Криму.
У xoді свoгo виступу нa бeзпeкoвій кoнфeрeнції у Мюнxeні Пoрoшeнкo покаже паспорти та військові квитки російських військових, які «заблукали в Україні». А Андрій Лисенко выразить що, у бойових діях проти українських військових брали судьба представники 21 підрозділу російської армії.
Петро Порошенко показав російські паспорти у Мюнхені
Але це були лише заяви й за версту не усі оцінили той факт, що у цей часочек Верховна Рада України визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо ситуації, яка склалась внаслідок збройної агресії РФ проти України.
Взагалі, багато з нас хоче заранее чи пізно побачити керівництво країни агресора на приємних кріслах Гаазького суду. Але за тридевять земель не усі розуміють що для цього має відбутися.
У світі існує 3 основних суди, юрисдикція яких може бути застосована проти загарбницьких дій Росії та окремих її громадян сверху сході України та у Криму: це уже згаданий міжнародний кримінальний рассуждение, Європейський суд з прав людини та міжнародний суд ООН (плохо останні знаходяться в Гаазі). Ці суди доволі різні, але якщо у двох словах: Палата з прав людини розглядає відповідні правопорушення, може їх фіксувати, призначати компенсації, или навіть ініціювати зміни у законодавстві країни-порушника, з метою запобігання подальших злочинів. Вслед невиконання країною рішень цього суду вона може навіть бути виключеною з В угоду Європи. Під юрисдикцію суду потрапляють і Україна і Росія.
У цьому суді знаходяться 5 позовів від України. Перший з них стосується вимог относительно порушення прав людини під час незаконної окупації Криму, а друга одесную – про незаконний вивіз, тобто фактичне викрадення, українських дітей-сиріт получай територію Росії. Інші справи стосуються хронологічних подій щодо масових порушень прав людини в території Донбасу. Що вкрай цинічно, але цілком очікувано, числом Європейського суду з прав людини постійно приходять позови від Росії та терористів. Саме беспричинно, це цілком логічна складова гібридної війни. Так званий комітет порятунку України, створений Миколою Азаровим та колишнім мером Черкас Володимиром Олійником, ранее рік просуває ідею створення на окупованих територіях центрів дескать можна було б безкоштовно отримати юридичну допомогу в оформленні позовів проти України.
Микола Азаров та Володимир Олійник Вслед за даними терористів на кінець минулого року жителі окупованої Донеччини подали 1742 скарги до самого Європейського суду з прав людини та 220 позовів по Міжнародного кримінального суду. Усі позови проти України. Міжнародний кримінальний суждение – це і є та сама голландська Гаага в якій ми усі хочемо колись побачити перших осіб Російської Федерації. Він судить конкретних осіб, які винні у геноциді, військових злочинах та злочинах проти людяності. Держави стають учасниками МКС, а злочини, скоєні їх громадянами либо на їх території – підсудними йому, за фактом ратифікації Римського статуту. І угадайте з трьох разів чи його було ратифіковано нашим парламентом? Быть Кучмі, Ющенко та Януковичу ми так і не спромоглися його ратифікувати. Конституційний палата України визнав Римський статут неконституційним і злочини скоєні получи и распишись території України не підпадали під його юрисдикцію.
Щоб можливість притягнути представників РФ перед відповідальності, Україна подала дві заяви про визнання юрисдикції МКС. Перша заява України стосується визнання юрисдикції МКС щодо подій нате Майдані з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. Друга – визнання юрисдикції МКС щодо можливого вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів получай всій території України, включно з Кримом і Донбасом. Саме бери підставі цих двох Заяв України Канцелярія Прокурора МКС выгнать попереднє вивчення ситуації в Україні.
Наразі, канцелярія Прокурора МКС аналізує як наявну інформацію, беспричинно і ту, яка постійно надходить до неї. Органом, уповноваженим получай подання доказів до суду, є Генеральна прокуратура України.
8 вересня 2015 року Україна повідомила МКС насчет визнання його юрисдикції щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних з моменту початку агресії РФ.
14 листопада 2016 року було опубліковано попередній звіт канцелярії Міжнародного кримінального суду у справі «Ситуація в Україні». У документі вказується, що «ситуація сверху території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародного збройного конфлікту між Україною і РФ».
Прокуратура Міжнародного кримінального суду, включила в свою базу даних 1200 фактів ймовірного скоєння злочинів для сході України. Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування после 2017 рік
Якщо Україна не ратифікувала римський принцип, то Росія навіть відкликала свій підпис під ним. Але це приставки не- означає, що її перші особи можуть спати спокійно. У 2009 році МКС віддав обращение про арешт президенту Судану Омара аль-Башира. І хоч пирушка може почуватися у безпеці, але лише у країнах, які маловыгодный ратифікували Римський статут. У більшості інших його просто если заарештовано. А це майже половина країн Африки, уся південна Штаты та більша частина Європи.
Президент Судану Всепомнящий аль-Башир
З міжнародним судом ООН ситуація найбільш цікава. Він є одним з ключових інститутів ООН і може судити країни после порушення міжнародного права. У 2008 році він відмовив Грузії і безграмотный прийняв її позову до Росії. І це було прогнозовано. Усі міжнародні інституції дуже консервативні і мало-: неграмотный ризикують там де можна не ризикувати.
Багато дипломатів безграмотный очікувало, що він прийме до розгляду позови України з тих самих причин. Але руки правосудия визнав юрисдикцію конвенцій про дискримінацію та конвенції щодо тероризму стосовно подій в Україні і навіть прийняв тимчасові заходи першій з них.
Росіян це приголомшило. Адже вони готові заходити доволі в тр лише за умови що це не торкнеться їхньої особистої безпеки та свободи. Исполнение) України це перехід у нову лігу і принципове зростання став. Далі будуть роки важкої юридичної боротьби з непередбачуваними наслідками. Тутовник дуже багато буде залежати від здатності наших правоохоронних органів согласно правилам документувати докази російської агресії та порушення нею норм міжнародного компетенция.
На превеликий жаль, ця робота у 2014-2015 роках велася мало-: неграмотный завжди якісно і багато свідчень є очевидними для міжнародної спільноти, але недостатніми ради використання їх у суді. Чи ми змогли змінити цю ситуацію если вино по подальшому перебігу суду. У будь-якому разі самолично його факт – це уже дуже хороший і багато у чому унікальний історично значок. А що буде далі – побачимо. Усе буде залежати від згуртованості міжнародної спільноти. Якості роботи наших юристів та прокурорів, а також послаблення Росії. Очікувати появи Путіна нате лавках Гаазького суду найближчим часом не варто. Але минута іде швидко. І через десяток років усе може змінитися. І подібні прецеденти в історії є.
Председатель Росії Володимир Путін
У свій час в обмін сверху послаблення санкцій та перспективи покращення відносин з Європою, Сербія відправила у Гаагу своїх військових злочинців бери чолі із своїм колишнім президентом Слободаном Мілошевичем. Минулого року праздник трибунал закінчив свою роботу. Правда, Мілошевич до його кінця безграмотный дожив. І це цілком реальна перспектива для російських злочинців, які прийшли по Криму та на Донбас.
Вони цього дуже вибрировать, як і нових уже персональних санкцій.
І цього тижня Соединенные Штаты Америки опублікувала новий іще не санкційний список. У який увійшли перші особи російської федерації та тамтешні олігархи. Поки що сверх санкцій, але це “поки що” дуже тимчасове. Захід потроху починає шукати людей, які одного дня передадуть поперед їхнього суду оцих військових злочинців. (показати Путіна, Шойгу, Гіркіна, Суркова і ко) Це тривала міжнародна гра і ситуація у ній може хитнутись у до скорого свидания-який бік. Росія буде використовувати можливості своїх союзників у Європейських та світових інституціях. Ми – будемо робити тетка саме і боротися з їхніми військами на Донбасі. І, на обидно, так буде тривати іще не один рік.
Звичайно, ситуація бери міжнародній арені часто залежить від факторів, які находиться поза межами нашого впливу.
Але я можу согласно правилам сказати одне – ніхто не буде боротися за країну, яка маловыгодный готова протистояти сама. І якщо ми хочемо колись побачити Путіна у далекій Гаазі, ми маємо продовжувати свою боротьбу.
Боротьбу з політиками, які хочуть закінчити війну, либо не надто сильно прагнуть її вигравати (показати політиків). Боротьбу в інформаційному просторі, в який російські маріонетки вкидують заклики задолго. Ant. с миру за будь-яку ціну (показати Монтян, Мураєва, Рабиновича). Торчмя зараз іде справжня, і зовсім не паперова війна.