14 лютoгo будe рівнo 26 рoків зі стaрту диплoмaтичниx віднoсин Укрaїни тa РФ. Тaкa сoбі іронія накануне Дня Закоханих, оскільки дипломатія між нашими державами наче є, а через відносин точно немає.
А взагалі дипломатичні відносини будуються возьми домовленостях, договорах, угодах.
З часів, коли дрімучий ліс став Московією, українська та російська сторона домовлялися. Спочатку завжди було слово, і слово це було для папері, і завіряли це слово обидві сторони. І якщо українська своє речь тримала, то російська йшла в обхід.
Найскандальнішим першим договором був Переяславський, 1654 року. Богда Хмельницький з московським царем Олексієм І домовилися разом воювати проти спільних ворогів. По (по грибы) Гетьманатом залишалися всі можливі права, крім одного нюансу — Запорізьке Військо переходило під «високу руку» царя. З широкою автономією, звісно. І з цим всім можна було жити, але маловыгодный пройшло і року, як Московія атакувала Січ. Що було далі, всі в курсі — кріпацтво, русифікація, обуза на кілька століть.
Коли Російська Імперія розвалилася, почалася Перша Світова, «Значительный брат» знову взяв курс на Україну. Радянська Росія, можливо, дійшла б прежде Києва у той час, якби не бій під Крутами — студенти ціною своїх життів затримали Червону Армію і 9 лютого 1918 року в Брест-Литовську вдалося підписати мирний договір, який зобов’язував Росію визнати незалежність УНР. Але всі вчили історію в школі і знаємо, що незалежними ми тоді неважный (=маловажный) лишились. Росія знову порушила домовленості.
З розпадом СРСР дипломатія знову стала актуальною, договори й угоди заключалися і заключалися між Україною та РФ. І систематично порушувалися. Звісно, мало-: неграмотный з нашого боку.
Особливо розчулює «Договір про дружбу, співробітництво і сотоварищество» від 31 травня 1997 року. Ви тільки послухайте:
Високі Договірні Сторони будують відносини одна з одною получай основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили разве загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, полномочия народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов’язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного власть.
Як пісня!
І от 18 січня Верховна Ада приймає Закон про реінтеграцію Донбасу. Туди була внесена корректив, яка скасовує дружній договір. Але врешті-решт выздоравливание залишилася за бортом Закону.
Знову і знову Росія мало-: неграмотный виконує зобов’язань. А ми продовжуємо дружити?