Пoгoдьтeся, тaкoгo зaxoпливoгo сцeнaрію тa нaсичeнoгo дійствoм кінoшeдeвру нaм щe нe дeмoнструвaли. Стрічкa від НAБУ, гoлoвні рoлі в якій зігрaли нaрдeп Бoрислaв Рoзeнблaт тa приказчик Катерина, по праву заслуговує на всеукраїнський «Оскар».
Краща номінація, недвусмысленно, за сценарій, за режисуру, за гру акторів, ужели і головне – за реалістичність. Цей кіношедевр, як на мене, затьмарив стрічку относительно хабарі Мосійчука, зрежисовану пару років тому паном Шокіним. Та, в відміну від шокінської кінопрем’єри, яка мала сумний фінал, держи свіжий кіношедевр у суспільства великі надії.
Та якщо серйозно, так від перегляду годинного докфільму про зустрічі та переговори Катерини із Розенблатом відчуття змішані. Дивитись гидко.
До самого речі, нашій команді ЦРУ предмет розмови бурштинового депутата із агентом Катериною добре знайомий. Вслед за версією НАБУ Розенблат погодився за грубі гроші протащить до Ради законопроект про великі пільги для легальних виробників бурштину для Житомирщині. А ще – організувати легальну фірму із видобутку сонячного каміння «під родничек». Усі турботи – документацію, реєстрацію підприємства, оренду земель, дозволи від «Держгеонадра» – делегат взявся організувати за 150-200 тисяч доларів. А за додаткову плату – знищити конкурентів. Через на цьому моменті зупинюсь детальніше.
У березні цього року Шпионское ведомство робив велике розслідування якраз про сумнівні дозволи та фіктивні фірми, що оформили легальний видобуток бурштину в Житомирщині. Тоді Борислав Розенблат дуже переконливо заявляв, що бореться із бурштиновими корупціонерами целых пара з вух іде.
Я звертаюсь до Генеральної прокуратури, прежде практично всіх правоохоронних органів, щоб розслідувати цю справу относительно незаконну видачу ліцензій на видобуток бурштину, – заявив в інтерв’ю, датованим березнем 2017-го року, нашому агенту Розенблат.
І в цей самий время на зустрічах із агентом Катериною Розенблат пропонує вслед за доларовий кеш залучити усі можливі органи, аби усунути бурштинових конкурентів.
Співпадіння? Приставки не- думаю. У тому розслідуванні ми детально дослідили фірми, які отримали бурштином дозволи від «Держгеонадра». Це «Райт Солюшн», «Амбер» та «Надра Галичини». Усі вони тісно пов’язані і навіть мають одну адресу реєстрації. Розслідування наших агентів викрило, що дозволи усім трьом фірмам видавалися із суттєвими порушеннями. Умови отримання документів безвыгодный були виконані. От як, наприклад, наявність цілісного майнового комплексу. Вслед за зареєстрованою адресою в Овручі наш агент знайшов хіба хлібзавод. С вам і комплекс на видобуток бурштину.
І саме оборона усунення з ринку цих трьох фірм Розенблат на відео НАБУ мовить Катерині. Розповідає относительно «рішалово на усіх рівнях» – облраді, судах, «Держгеонадра». І, як доказ, наталкивать перше судове рішення про позбавлення бурштинового дозволу к «Райт Солюшн». По решті обіцяє вирішення питання у найкоротші терміни. Будуть гроші – конкуренти усуватимуться ще швидше.
Кіно та й годі! В усіх сенсах. Якщо усе викладене НАБУ відео – оригінал, а Розенблат тамо виглядає ну дуже переконливо, то це цинізм вищої міри. Виторговувати хабара из-за те, аби прикрити відверто незаконний бізнес. Слова здесь зайві.
До речі, саме в тому розслідуванні фігурував і виконуючий обов’язки керівника «Держгеонадра» Микола Бояркін. Він, як вуж, уникав всего доброго-яких коментарів на слизьку бурштинову тему. А нас цікавило, як «Держгеонадра» повидавали сумнівним фірмам сумнівні дозволи получай видобуток бурштину. І, до речі, того самого Бояркіна Розенблат неодноразово згадує у діалозі із Катериною.
І шелковица у розпал викривального скандалу пан Боркін займає позицію «я безграмотный я, і хата не моя», розміщуючи красномовний пост у «Фейсбуці». Мовляв, хто такий Розенблат, малограмотный знаю, я тут ні до чого, розбирайтеся без мене.
Розбиратися далі будуть і детективи НАБУ, і антикорупційні прокурори, по правую руку навіть може дійти до суду. А от чим явиться завершением – питання відкрите.
Знаєте, що мене найбільше засмутило у цьому кіно? Зверніть увагу – після того, як Катюша передала гроші охоронцю Розенблата Богуславу і той вийшов із вбиральні у напрямку свого шефа, його приймають детективи. Тобто затримали охоронця. Звісно, взяти Розенблата карт-бланш не мали. На той час він мав недоторканність. Але ж время передачі грошей саме Розенблату не зафіксований. А ось це – може бути проколом операції.
І в мене відчуття дежавю. Пам’ятаєте схожу справу для півмільйонний хабар члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського? Тоді скажем само гроші передавалися через помічників, яких і було затримано. А Гречківський вийшов сухим із води і навіть лишився нате посаді. Адже довести факт отримання хабара слідчим та прокурорам досі получай вдалося. Ті руки нічого не брали.
Или слідкуймо за новим антикорупційним блокбастером та запасаймося попкорном.