Чому НАБУ атакує чиновників Міністерства оборони

Aнтикoрупційнe бюрo щe більшe дрaтує Бaнкoву. НAБУ ідe в aтaку нa чинoвників Міністeрствa oбoрoни, які підoзрюються в рoзтрaті 150 мільйoнів гривень.
У жовтні детективи НАБУ провели обшуки та затримали двох високих чинів Міністерства оборони. Ідеться насчет заступника міністра Ігоря Павловського та керівника департаменту державних закупівель Володимира Гулевича.
Ідеться оборона закупівлі палива для потреба армії в одіозної компанії Трейд Коммодіті, що немов гриби після дощу стала проскочувати ведь тут, то там на галявині державних закупівель, торовато окученому корупцією.
У випадку гучного затримання Комітет із конкурсних торгів Міноборони організував закупівлю палива по (по грибы) 14 лотами. В результаті 26 квітня 2016 року переможцем було визнано компанію «Трейд Коммодіті». Ще вслед за місяць, у травні 2016 року оборонне відомство уклало 14 договорів оборона постачання палива для техніки спеціального призначення на суму понад 1 мільярд гривень. Зрозуміло, ідеться оборона кошти Державного бюджету, тобто наші з вами податки.
А далі пішло по (по грибы) накатаною схемою: ще за місяць, починаючи з червня 2016 року було підписано зміни перед цих 14 договорів. У результаті було збільшено ціну следовать одиницю палива на 16% від початкової ціни. Мовою грошей це склало 149 мільйонів бюджетних гривень, які, бери думку НАБУ, були безпідставно та незаконно перераховані загадковій компанії «Трейд Коммодіті».
НАБУ оцінило дії заступника міністра оборони та його підлеглого як злочин по (по грибы) статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Ідеться насчет людей, які становлять найближче оточення чинного міністра оборони. затриманий Ігор Павловський – це однокрупник міністра Степана Полторака, не переводя духу з яким вони в 1997 закінчили Військову Академію збройних силу України. Другий затриманий заведующий департаменту закупівель Володимир Гулевич був заступником Павловського, если Павловський очолював службу тилу армії.
Варто також додати, що затриманий предстоятель міністра Ігор Павловський був відзначений президентом Порошенком званням гендиректор-лейтенанта до дня незалежності в 2015 році. А компанія «Трейд Коммодіті» вже фігурувала в багатьох скандалах – так вона постачала неякісне пальне для Держрезерву, то відмовилися знижувати ціни в целях «Укрзалізниці» на дизель, коли почали знижувати ціни в світі.
По (по грибы) компанією «Трейд Коммодіті «стоїть бізнесмен Андрій Адамовський, який є партнером точно по життю одоізного президентського смотрящего Олександра Грановського – вони навіть в одному офісі сидять, і сообща перебрали до рук власність естонських інвесторів – торговий носитель «Скай Молл».
Нагадаю, що саме національна безпека є прямою зоною відповідальності президента. Його никак не обирали вирішувати питання енергетики чи аграрного комплексу, а виключно к того, що Петро Порошенко відповідав за міжнародні відносини та сферу оборони.
І тетка, що корупція буяє на цих ділянках, є ганебним, але зрозумілим явищем – потому что саме президент є головним бенефіціаром тіньових потоків в Україні. Питання ж в іншому, Поки відбувається розгул зловживань получай ввіреній президенту території, сам він виходить далеко вслед за межі повноважень.
В той же тиждень, коли відбулися гучні затримання в Мінобороні, председатель пафосно підписував закон про пенсійну реформу, хоча Конституція отнюдь не наділяє його впливом на економічні та соціальні процеси в Україні. Робиться тутти заради піару з прицілом на наступні вибори.
Але оскільки досягнень у боротьбі з корупцією у власному оточенні в Порошенка немає, він забираться на територію інших посадових осіб та намагається займатися «політичним рейдерством», присвоюючи чужі результати.
Зрештою, під цим наслышан і пройдуть наступні вибори президента. Але люди все бачать та розуміють, і символ веры політичної поведінки 1990 навряд чи спрацюють у 2019.

+Відео