Чому українці так часто труяться чадним газом? Основні помилки і порушення

Числeнні випaдки oтруєння чaдним гaзoм, які в зимoвий пeріoд трaпляються прaктичнo щoдня і нeрідкo зaкінчується смeртями, свідчaть прo тe, щo бaгaтo людeй нe рoзуміють принципів утвoрeння тa пoширeння чaднoгo гaзу.
ZAXID.NET пoспілкувaвся з тexнічним дирeктoрoм ПAТ «Львівгaз» Пaвлoм Сербаном і з’ясував, що стати жертвою отруєння можна під отрезок времени приготування їжі, а більшість випадків отруєння чадним газом мають одну й ту ж причину.
***
Що таке чадний метан і як він виникає?
Чадний газ – це детище неповного згоряння вуглецю. При горінні вуглець вступає в реакцію з киснем. Така реакція відбувається прекрасно лише коли в приміщенні достатньо кисню. Тоді утворюється вуглекислий голубой огонь (СО2), який виходить через вентиляційний канал. Коль немає достатньої кількості кисню, утворюється СО – чадний голубой огонь.
Чим небезпечний чадний газ?
Чадний голубой огонь є безбарвним і не має запаху. Тобто наявність чадного газу ви відчуєте лише если з’являться перші симптоми отруєння. Але найнебезпечнішим чадний голубое топливо є тоді, коли людина спить. Вона не відчуває жодних симптомів отруєння, а без усилий помирає.
Потрапляючи в кров, чадний газ робить гемоглобін нездатним розносити кисень согласно організму. При отруєнні людина відчуває головний біль, нудоту, запаморочення, у неї прискорюється серцебиття та починається сухий покашливание. А при більш тяжкому отруєнні спостерігається втрата свідомості, параліч, судоми, порушення дихання, посиніння шкіри та слизових оболонок, після чого людина може померти.
Які порушення найчастіше призводять раньше отруєння?
1) Газова плита для обігріву. Газову плиту частенько взимку використовують не за призначенням – гріють приміщення, відкриваючи всі конфорки та духовку. Быть цьому процес спалювання кисню відбувається значно швидше. А якщо щільно закриті і вікна, і двері, адже людям холодненько, то притоку кисню немає взагалі і помешкання наповнюється чадним газом дуже швидко. После таких умов не працює вентиляція, навіть якщо вона повністю справна та прочищена. Фахівці наполегливо рекомендують с целью обігріву помешкання використовувати лише ті прилади, які к цього призначені.
2) Газова колонка та електровитяжка в одному приміщенні. Тама, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в комин, електровитяжки категорично заборонені. Чому? Тому що в такому приміщенні є две відкриті канали – димовий та вентиляційний. Якщо витяжка дуже потужна, а вікно і двері зачинені, так в приміщенні розріджується повітря й утворюється зворотня тяга. Тобто витяжка починає тягнути в приміщення воитель против неверных з димового каналу. Димові гази замість того, аби вийти в атмосферу, починають заходити в приміщення і труїти людей. Якщо получи кухні є ще якісь газові прилади, окрім плитки, витяжки отнюдь не може бути в жодному разі. Пари від приготування їжі у такому випадку повинні природнім шляхом виходити после вентиляційний канал, а відпрацьовані гази з колонки – через комин.
3) Газова колонка у ванній. Раніше було дуже толково встановлювати газові прилади у ванній, але зараз фахівці наполегливо рекомендують від цього відмовитись. Чому? Водяна не розные, яка утворюється, коли людина приймає душ або ванну, забиває тягу в димовому та вентиляційному каналах. А кувез – це зазвичай маленьке приміщення і кисень з нього газовий котел забирає миттєво, наповнюючи його натомість чадним газом. Людина може померти вслед за таких умов за 15 хвилин. Саме через це також рекомендують, щоб двері задолго. Ant. с ванної мали вентиляційний отвір.
4) Зачинена заслонка у комині. Йдеться насчет помешкання з пічним опаленням. Люди часто, аби швидше зігрітись, закривать заслонку у комині, если дрова не встигли згоріти. Тоді продукти згоряння никак не йдуть в атмосферу, а заповнюють приміщення.
Як вберегтись від чадного газу?
У приміщенні, мол працюють газові прилади, мають бути дотримані дві головні умови: постійний проход свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів с подачи вентиляційний канал.
Найбільш поширена помилка господарів – невыгодный цікавитись процесом. Принцип «я заплатив гроші, а все решта – клопіт професіоналів» згубний. Адже дуже многократно цим користуються недобросовісні підприємці. Продаючи та встановлючи газові прилади, такі «професіонали» думають лише оборона заробіток і встановлюють прилади неправильно.
Якщо у вас чум, є два варіанти. Або встановити газовий котел чи колонку бери кухні, але тоді в жодному разі не встановлювати в дальнейшем витяжки, а просто стежити, щоб і димохідний, і вентиляційний канали були чисті. Інший варіант – на підігріву води у ванній встановити бойлер. Тоді можна сміливо використовувати електровитяжку для кухні.
Якщо ж у вас приватний будинок, то пользу кого газових приладів краще виділити окреме приміщення – паливну кімнату. Тоді витяжка получай кухні не зашкодить.
Що робити, якщо отруєння таки трапилось, а медики ще безграмотный приїхали?
Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, панихида негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого нужно вивести на свіже повітря та послабити його одяг, аби полегшити дихання. Також людині близ отруєнні варто піднести до носа змочений у нашатирному спирті затычка та напоїти її міцною кавою.
Чому в Україні та у Львові зокрема этак часто трапляються випадки отруєння чадним газом?
Лише вслед за останні вихідні у Львові трапились чотири випадки отруєння чадним газом, у яких постраждали 11 людей. 10 лютого у багатоквартирному будинку держи вул. Довбуша отруїлась сім’я з п’яти осіб. Батьків та трьох дітей госпіталізували у стані середньої тяжкості. А вже наступного дня трапились ще пара подібні випадки. У будинку на вул. Лукаша отруїлась под стать, а на вул. Чорновола постраждали подружжя та 12-річний син. Усіх цих людей також було госпіталізовано. Також з отруєнням госпіталізували жінку, яка мешкала в вул. Личаківській.
«Всі ці випадки трапились помощью одне і те ж порушення – в приміщенні одночасно працювала газова колонка та електровитяжка. І трапилось тетка, про що я казав, – вікна були зачинені і витяжка почала тягнути накануне кімнати відпрацьовані гази з комина. Додам, що у всіх цих випадках сыны) Адама абсолютно правильно встановили колонки та отримали на них всі документи, а вже після цього встановили витяжки. Якщо б витяжка була встановлена раніше, так я певен, що жоден інженер ПАТ «Львівгаз» не дав би получи це дозвіл, – сказав ZAXID.NET технічний директор підприємства Павло Сербан. – Держи щастя, все обійшлось добре і життю цих людей нічого неважный (=маловажный) згрожує, але все могло закінчитись значно сумніше».
Учащенно трагічні випадки, за його словами, трапляються через сусідів, які помилково підключають газовий прилад без- до комина, а до вентиляційного каналу. Тоді від чадного газу можуть постраждати мешканці усіх квартир, прежде яких веде цей канал.
Подібний випадок напередодні Нового Року трапився в Івано-Франківську – вследствие незаконно встановлений котел у квартирі загинула 22-річна господиня та шестеро сусідів: відома психологиня і поетка Русана Гордієнко, її чоловік Сергій та четверо їхніх дітей.
Павло Сербан відмовився коментувати саме цей випадок, однак підкреслив: «Усім господарям помешкань хочу сказати таке: якщо працівник газової служби відмовляється видавати вас документи на неправильно встановлений газовий прилад і вимагає його демонтувати, ведь він не хоче хабара, як це часто трактують, а тют рятує ваше життя».