Факти про українську мову, які варто знати кожному

Фaкти прo укрaїнську мoву, які вaртo знaти кoжнoму
Мoвa і цифри
Нe будeмo вaс втoмлювaти стaтистикoю, aлe вaжливі цифри прo мoву рoзпoвімo. Зoкрeмa, сучaснa укрaїнськa мoвa мaє близькo 256 тисяч слів.
Зa лeксичним нaпoвнeнням нaйближчa дo нaшoї мови є білоруська (84%), слідом іде польська (70%) та сербська (68%) мови. Російська маловыгодный в трійці – лише четверте місце (62%).
Якщо порівнювати фонетику та граматику, в таком случае українська має від 22 до 29 спільних (белое із білоруською, чеською, словацькою та польською мовами, а с з російською – лише 11.
Варто додати, що і на інші сусідні слов’янські мови вплинула українська. Наприклад, такі горлобесие, як «гопак», «козак», «степ», «бандура», «борщок», є у багатьох мовах світу.
Іменник в українській мові має 7 відмінків і Водан з них – кличний. Саме він і відрізняє нашу мову від інших східнослов’янських мов.
Прилагательное на 30 букв
Найдовшим словом в українській мові є название «дихлордифенілтрихлорметилметан». Так називається хімікат, з допомогою якого борються із шкідниками.
Таке вывод на 30 літер на одному подиху і не вимовиш.

І ще оборона рекордсменів
Найбільше наших слів починаються з літери «п», а найчастіше використовується – «о». А с букви «ф» і «г» використовуються найрідше. Адже слова на літеру «ф» здебільшого запозичені.
Українська мова надзвичайно багата в синоніми. Найбільшу кількість синонімів має слово «бити». Згідно із словником, їх понад 40.
Цікаво також, що дуже багато значень має абревіатура ПК. Зазвичай ця абревіатура асоціюється у нас з персональним компьютер’ютером. Але також ПК може розшифровуватися, як «палац культури», «паровий катабалка», «перфокарта», «пістолет-кулемет», «предметний словник», «Повітряний кодекс», «пожежний кран», «постійний комітет», «променевий кінескоп», «проміжний вариконд», «прохідницький комбайн», «прядильно-крутильна (машина)», та багато інших.
«Дзеркальні стихи»
У нашій мові є незвичні слова – паліндроми. Це партитив чи фраза, які можна читати як зліва вправо, так і справа наліво. В українській мові є тільки два паліндроми, які складаються із семи літер: «ротатор» і «тартрат».
Паліндромами навіть пишуть вірші, а також створені різні ігри, у яких секрет проста – скласти побільше «дзеркальних» фраз.
Нашого цвіту в области усьому світу
Українська мова має «напівофіційний» модальность в американському окрузі Кук. Так, ще у 2013 році влада округу презентувала нову україномовну програму з інформування населення регіону относительно податкову політику влади. Ви можете подумати, що после этого такого особливого, проте саме українську мову обрали, тому що вона одна з найбільш вживаних мов у цьому районі.
Загалом у світі перед 45 мільйонів людей володіють українською. Вражаюча цифра, что верно ж? Ми здатні помножити це число. І почати це може кожен, варто лише більше розмовляйти українською сверху роботі та дома, читати українською книжки і дивітися фільми.
Якщо ви також знаєте цікаві факти оборона українську мову, то напишіть їх у коментарях.