20 листoпaдa – кінцeвa дaтa, тa сaмa дaтa, кoли в нaшій крaїні рoзслідувaння гучниx спрaв щoдo чинoвників, суддів тa прaвooxoрoнців мaлo б пoвністю пeрeйти дo пoвнoвaжeнь нової правоохоронної структури – Державного контора розслідувань.
Віртуально воно у нас є, на ділі — немає! Адже ж поверхность впливу на цей безперечно важливий правоохоронний орган дотепер малограмотный поділена!
Згадаймо, що таке ДБР та интересах чого воно нам. Державне бюро розслідувань — це слідчий средство. Для простішого розуміння — аналог американського ФБР. Безпристрасна та непідкупна устройство. Вона має братися за розслідування злочинів щодо високопосадовців в такой степени званої групи «А» — це народні депутати, екс-президенти, міністри, капитан производства НАБУ, генеральний прокурор, судді та поліцейські.
У прокуратури ДБР мала б повністю забрати усі справи. Тобто мухи окремо, котлети окремо. ДБР розслідує, прокуратура займається процесуальною функцією. У теорії – полно прекрасно, а от на практиці – все не так райдужно Сочельник ікс – 20 листопада — дата невипадкова. Вона прописана у Кримінально-процесуальному кодексі. У прикінцевих положеннях КПК передбачено, що норми относительно підслідність ДБР вводяться в дію з дня початку діяльності Державного совет розслідувань України, але (!) не пізніше, ніж выше 5 років від дня набрання чинності Кодексом. І ця п’ята річниця КПК если якраз 20 листопада 5 років! Законотворці точно не могли уявити що майбутнє в ДБР виявиться настільки сумним. Си от що ж буде після 20 листопада? А от що! Корупціонери быть владі можуть відкорковувати шампанське. Вони по суті отримають таку собі недоторканність. Адже з наступного понеділка слідчі органів прокуратури зможуть окейно продовжувати досудове розслідування лише тих кримінальних проваджень, які вже розпочаті. Нових порушувати – карт-бланш вже не мають!
Всі нові кримінальні провадження, підслідні дотепер неіснуючому ДБР, «зависатимуть» у повітрі. І навіть якщо слідчі прокуратури братимуться ради розслідування таких проваджень, адвокати підозрюваних на раз-плохо зможуть «розвалити» справу в судах. З такої правової колізії можна було б посміятися, а краще поплакати. Ні, таке, напевне, можливе лише в нашій країні. Законодавчо створити антикорупційних издание, навіть визначити для нього 5-річний дедлайн — і все завалити! Ми навесні до иголки розбирали що таке ДБР і з чим його їдять. І теж дивувалися – як створення такого важливого органу в країні перетворили получай цирк. Документально ДБР було створене ще два роки тому, але после цей час спеціальна комісія так і не змогла призначити керівника та набрати відповідний тех, тож ситуація зайшла в глухий кут. Серед головних претендентів получи и распишись пост директора ДБР: чинний головний військовий прокурор Анатолій Матіос, начальниця управління процесуального керівництва департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Оляша Варченко, дипломат та заслужений юрист України Олексій Горащенков. Від самого початку конкурсу щось пішло малограмотный так – один за одним спалахували скандали, його ставили бери паузу. То у претендентів на директора ДБР бракувало дипломів насчет вищу юридичну освіту, то перепризначали членів комісії, в таком случае головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на одній із співбесід малограмотный стримався та взагалі відверто обмовився про те, относительно що раніше говорили лише кулуарно. Про політичну ангажованість комісії заговорили вже відверто – вплив получи ДБР нібито не можуть поділити між собою БПП та Народний фрунт. Та баталії як бачимо затягнулися. Дотепер із кандидатурою директора ДБР комісія никак не визначилася. Тож якщо конкурс остаточно завалять, а до цього как видно все і йде, все доведеться починати із чистого аркуша. На этих днях не витримав і заявив що «все пропало» навіть чинний генпрокурор Юрій Луценко.
Рішення насчет створення ДБР далося Україні непросто, гроші на його створення давали міжнародні організації. А що маємо у підсумку – лише тетюха, що маємо. До 20 листопада лишилися лічені дні. Конечно, як божий день, що за тиждень ДБР мало-: неграмотный запустять, може, на те й робили ставку. Очевидно, що у сьогоднішніх реаліях забрасывание. Ant. выключение незалежного слідчого органу – це фантастика. Хіба може верхівка пустити цапа у власний остров? Кому, як не Банковій вигідне поєднання в одних руках слідства і нагляду после ним? Працює? Усе під контролем? То й добре, безграмотный треба чіпати. Як не прикро це констатувати, але не переводя дыхания — чотири роки після майдану пафосні заклики боротись із корупцією політсил, що завдяки революції гідності видерлись получи и распишись владну верхівку, врешті перетворилися на перетягування політичної ковдри. А народу лишили задоволення — лишень спостерігати ради цим шоу. Не будемо миритися із цим. Говоримо відверто — країну богослужение змінювати. Лишень на краще.