Корупція у Міноборони на мільйони гривень: як все відбувалося

Кoли крaїнa зaгрузлa у кoрупції, кoли чинoвники чxaти xoтіли нa журнaлістські рoзслідувaння, кoли вжe вичeрпується тeрпіння – врeшті зaмaйoрілo світлo у кінці тунeлю.
НАБУ звітує относительно успіхи у розслідуванні: детективи довели, що 149 мільйнів гривень намагалися вкрасти у держави чиновники від Міноборони, замовивши пальне ради армійських потреб за завищеними цінами.
Днями детективи НАБУ та антикорупційне совет повідомили затримали заступника Міністра оборони України Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель оборонного відомства. Наскільки відомо, його очолює Володимир Гуревич. Слідство звернуло увагу, що хлопці подле погонах ще в 2016 році підписували контракти із паливним трейдером, далеко не надто переймаючись економією для державного бюджету. Загалом уклали 14 контрактів для понад один мільярд, а якщо б зіграли по-чесному, в таком случае мало б вийти 850 мільйонів.
В офіційних повідомленнях назви компаній безлюдный (=малолюдный) називаються, але все скидається на те, що скоріш из-за все, справа стосується компанії «Трейд Комодіті», яка є задіяною у поставках палива во (избежание Міністерства оборони та є дотичною до найближчих партнерів українського президента.
Маленька непримітна компанія феєрично проявила себя на ринку держзакупівель, лишивши позаду найпотужніших трейдерів пального. У списку клієнтів кам’янських мільярдерів опинилася трійка найвагоміших державних відомвств – «Центренерго», «Держрезерв», «Укрзалізниця». Да что ты й Міноборони. Ви уявляєте, які суми проверталися через їхні рахунки? Якщо лише з Міноборони уклали підозпілий соглашение на понад мільярд гривень.
Цікаво, що з Міноборони «Трейд-комодіті» ймовірно відпрацювала давню і добре відкатану схему, яку полюбляють застосовувати і решта гравців ринку. І шелковица навіть система «ProZorro» не допоможе запобігти схемі. Тутти залежить від того, хто і з ким домовиться. В даному випадку целое виглядало так: спочатку компанія вийходить на торги з найвигіднішою пропозицією, і звісно торг виграє. Тут все чесно.
А коли вже однако на мазі, веде переговори та укладає із державним відомством додаткову угоду, по (по грибы) якою сторони погоджуються, що ціна на товар, в даному випадку пальне, вже закуповується после іншою, звісно, вищою ціною. Адже ринок, інфляція, цикл долара та погодні умови різко змінилися. І законодавство це дозволяє. Ведь хіба можна втриматись від спокуси використати це держи свою користь?
Маленька фірма «Трейд комодіті», з провінційного містечка Камянське получи и распишись Дніпропетровщині і виграє тендери на мільярди. А офіс компанії – в квартирі звичайного панельного будинку.
Ще «Трейд-комодіті» засвітилася у скандалі із постачанням трьох тисяч фон пального до держрезерву. Це був один із перших вагомих кроків компанії получи и распишись ниві держтендерів. Контракт уклали, пальне відвантажили. Але воно виявилось неякісним. Спроба очільника держрезерву повернути неякісний предмет торговли назад постачальнику мала зовсім неочікувану реакцію.
По (по грибы) свідченнями Вадима Мосічука, до нього почали ходити гості, зокрема бізнесмен Андрій Адамовський. Його метою було переконати чиновника, що безлюдный (=малолюдный) варто зривати важливий тендер. Принциповість Мосічука спровокували низку перевірок та службових розслідувань в держрезерві, зініційованих Мінекономіки. Андрій Адамовський – це одеський бізнесмен, який з 2000 років займався телекомунікаційним та будівельним бізнесом.
В 2010 році вдруг із чинним депутатом фракції БПП Олександром Грановським викупив 50% акцій компаній, які були власниками торгівельних центрів SkyMall і РайON у столиці.
Тоді ж Адамовського та Грановського звинуватили у рейдерстві, а суди по мнению цій справі тривають і досі. Саме Олександра Грановського дотепер вважають головним «рєшалою» президентської сили в судах та прокуратурі. І після усіх цих поlій і далі говоритимемо «онлі бізнес»? Ні, минуя великої політики тут точно не обійшлося.
Сиречь кам’янських бізнесменів скандал не зупинив, вони пішли далі. Да что вы, а вже із Міноборони все пройшло без зайвого галасу. Наші експерти ледь мало-: неграмотный до копійки називали корупційну маржу тих контрактів – 100-140 мільйонів. Ще зазначалося, що від первинного варіанту контракту в области закупівлям пального і до фінального було внесено 33 правки. Головним було збільшили заповітні цифри, звісно у більшу сторону.
І добре, що й ті 14 договорів з Мінооборни таки вдвалося дотиснути антикорупційним органам. Це справді прорив і реальний успіх НАБУ Щиро хочеться вірити, що ця по правую сторону не загальмується. І за корупцію відповідатимуть не лише чиновники-хапуги, а й політики, що її кришують і зухвалі бізнесмени.

+Відео