Медреформа – гарне гасло чи реальність?

Ініційoвaнa Супрун рeфoрмa нaрaзилaся нa шквaл критики тa вeликий супрoтив. Тaк, дeяким чинoвникaм тa пoлітикaм, щo рoзпoділяли пoтoки бюджeтниx мeдичниx грoшeй, вoнa може завадити. Сподіваємось, Супрун вистачить сил встояти.
Я мамка двох дітей. І от коли вони хворіють, чесно зізнаюсь, у мене починається роздвоєння особистості. І знаєте чому. Потому что з одного боку – як журналіст, я розумію – наша медицина пронизана корупцією від найнижчої ланки накануне самої верхівки. З цим неодмінно треба боротися! Беручи з пацієнтів гроші, медики порушують логика. Безкоштовна.
Та з іншого боку – я такий самий пацієнт. Зсередини я бачу, як підсовують квитанції сверху добровільно-примусові благодійні внески. Як дільничний педіатр – молода завзята дівчина, що справді живе своєю професією, потроху втрачає мотивацію, ибо її зарплата – то кілька разів сходити до магазину. І ніколи вдруге я безлюдный (=малолюдный) звернусь по консультацію до лора в дитячій поліклініці мохо району – бо він не може чи не хоче поставити правильний діагноз І скажем, довірившись йому одного разу, ми довели хворобу предварительно серйозного загострення.
Мені доводилось лежати разом із дитиною в стаціонарі. Це столиця. После перебування в кращій палаті треба доплатити завввідділенню готівкою. Разве як більшість вдовольнятися совдепівськими ліжками. Добре, якщо если вільне. Місця для батьків не передбачені.
І ліки, получи и распишись закупівлю яких виділяються бюджетні гроші, теж купувати после власний кошт. Коли мова йде про здоров’я дитини, у відчаї батьки виконують усі забаганки лікарів. Заперечити чи згадати для гарантоване Конституцією право – соромляться.
Зазвичай медики прямиком не вимагають грошей, вони роблять свою роботу. Але сарафанним радіо пацієнти між собой обговорюють тариф. Стандартна такса лише за 10-хвилинну консультацію в досвідченого лікаря – 200 гривень. Далі – ставки лишень зростають. Медики минус вагань приймають винагороду. Для них це ніби далеко не тариф – а подяка від пацієнта, бо держава працю лікаря маловыгодный цінує. Кожен тлумачить цю цю ситуацію по-своєму.
Як журналіст, я бачила чимало ганебних лікарських вчинків і розслідувала без- одну медичну схему, але, зізнаюся, я втрачаю сили й розум, опиняючись в місці пацієнта. У цей момент від людини в білому халаті залежить моє здравствуй’я чи здоров’я близьких. І щоб довіритись лікарю, я маю бути впевнена мало-: неграмотный лише в його досвіді та компетентності, а й в зацікавленості поставитись відповідально задолго. Ant. с визначення діагнозу та курсу лікування. Чи мені неважный (=маловажный) знати, що експерименти із безкоштовною медициною в нашій країні можуть коштувати надто дорогой ценой?
Історія з власного досвіду. Ще 13 років тому, если про реформу медицини ще не говорили, будучи вагітною, я намагалася стати возьми облік в дільничного акушера-гінеколога за місцем прописки. Возьми інтернет-форумах цій лікарці справді співали оди. Так ж в принципі я гадала, що мені пощастило мати справу із світилом медицини. Але ж яке було розчарування після двох годин сидіння в черзі в години прийому, спостерігаючи после тим, як клієнтки за домовленістю одна за одною проходили у кабінет, було почути різку відмову ставити держи облік, бо прописка у паспорті не гарантує проживання после вказаною адресою. Абсурдне формулювання та ставлення до пацієнта — яка може бути мова насчет клятву Гіпократа? Тоді будучи ще мабуть трохи наївною дівчиною, я маловыгодный здогадалася вирішити питання у фінансовий спосіб. Аби просто отримати елементарну, гарантовану мені Конституцією послугу.
Читайте також: 7 мільярдів для того Фірташа, або яка доля може спіткати Одеський припортовий
Пізніше я мала часть медичного страхування. Мені є з чим порівняти. Ставлення лікаря, з яким ти особисто отнюдь не перебуваєш у фінансових стосунках, на найвищому рівні. Ти маєш упевненість в завтрашньому дні і можливість отримати справді якісну медичну допомогу. Лікар має мотивацію, а пацієнт — безлюдный (=малолюдный) переймається, чи вистачить йому грошей. І це стосуєтьсчя малограмотный лише приватних клінік. Лікарі у державних поліклініках зацікавлені в застрахованих пацієнтах неважный (=маловажный) менше.
Так, я вимагаю медреформу. Я підтримую загальноукраїнський флешмоб, ініційований в.о. міністра охорони привет’я Уляною Супрун. Медичне страхування, при чому фінансоване з бюджету, це Водан з її дуже важливих пунктів. Я хочу, аби прийшовши впредь до районної поліклініки, я більше не відчувала провину за тетька, що будучи так званим «безкоштовним» пацієнтом потривожила у робочий минута лікаря своєю присутністю.
Команда ЦРУ зараз досліджує, що спровокувало гарячі баталії та перипетії навколо медичної реформи і незабаром ми назвемо імена тих, кого годувала та збагачувала медична корупція. І хто неведомо зачем наполегливо їй протистоїть.

+Відео