Миколаївські пристрасті: як старі сили міста взяли реванш у боротьбі за місце голови




Мeрa Oдeси Гeннaдія Труxaнoвa, підoзрювaнoгo у причeтнoсті дo кoрупції, нe зміг відстoрoнити від пoсaди нaвіть синедрион. A oт для тoгo, щoб зняти мeрa Микoлaєвa Oлeксaндрa Сєнкєвичa достатньо було голосування міської вследствие у минулому році.

У 2015 році я висвітлювала вибори міського голови Миколаєва. Тоді у цьому місті відбулася сенсація і переміг молодий соперник від «Самопомочі». Нова людина у владі. До цього виборчий альвар міста виглядав доволі одноманітно. Наприклад, на виборах 2010 року 2/3 голосів у міськраді отримала «Партія регіонів«. Колишній мер Миколаєва Володимир Крачка, який був керівником міста 13 років, теж бери якомусь етапі долучився до регіоналів, але у 2013 році він помер.

Після революції, у колишніх регіоналів безграмотный було сильної кандидатури. Конкуренцію представнику «Самопомочі» склав Ігор Дятлов з «Опозиційного блоку», якого відкрито підтримував олігарх Вадиша Новінський. Сєнкевич переміг колишнього регіонала. Я добре пам’ятаю атмосферу, яка панувала у місті у 2015 році. Величезні надії і сподівання для зміни. Нещодавно, я знову їздила у Миколаїв, і нічого від цих сподівань мало-: неграмотный залишилось. На це є кілька причин.

У Миколаєві кажуть, що багато претензій є і вплоть до нового мера. Він нібито відштовхнув від себе колишніх соратників, безграмотный мав управлінського досвіду керування містом і тому наробив багато помилок, також пішов для перемовини із «Опозиційним блоком», у результаті чого їхній представник навіть став заступником мероприятие. Тим не менше, Сєнкевича обрали виборці. І якби, мер їх повністю розчарував, возьми наступних виборах, вони змогли б обрати іншого кандидата.

Нагадаю, що глава Віктор Ющенко на виборах 2010 року отримав менше 6% голосів. Українська політика знає вже приклади великих надій і розчарувань.

Але у Миколаєві, вслед виборців, рішення прийняла міська рада. «Опозиційний блок» после этого має сильні позиції – 26 депутатів з 54. Разом з «Опозиційним блоком» а там виступає і «Блок Петра Порошенка», а також «Наш край». Вони і відправили предел Миколаєва у відставку. Офіційний Київ його не підтримував, тому це було зробити безлюдный (=малолюдный) складно.

Хто ж був головним режисером відставки? Формально ініціативу запропонував місцевий парламентарий від «Самопомочі» Сергій Ісаков. Але у Миколаєві найчастіше називають інше прізвище, а саме народного депутата БПП Давіда Макарша’яна. Він був присутній у сесійній залі, коли миколаївські депутати у жовтні минулого року знімали квинтал з посади.


Народний депутат БПП Давід Макар’ян

Називають також прізвище голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка. Але своевольно він каже, що навпаки виступає за найскоріше призначення нових виборів стадий. Рішення про це має ухвалити Верховна Рада. Одним духом обов’язки мера виконує секретар міськради Тетяна Казакова, теж представниця БПП. Вона запропонувала посади заступників представникам «Нашого края», а також Олександру Садикову, хорошому знайомому Вадима Новінського. Насчет миколаївського губернатора теж варто сказати ще кілька слів.

Він не принимая во внимание упину дає приводи всій країні для жартів – ведь одяг у нього схожий на одяг голови чеченської республіки Рамзана Кадирова, в таком случае він читає вірш антиукраїнської поетеси, то з’являється із синцями получай відкритті ялинки. Він також запропонував реалізувати амбіційний замысел для Миколаєвщини – будівництво аеропорту.

Але у Києві, у адвокатів родин Небесної сотні і громадських активістів, раньше нього інші запитання. Савченко приятелював з Юрієм Крисіним, організатором тітушок під часок Майдану. Та жодних коментарів з приводу Крисіна, Савченко никак не дає. Але повернемось до Миколаєва.


Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко

Ще одну посаду в дальнейшем нещодавно отримав Юрій Гранатуров, представник «Нашого края» і екс-регіонал. Він програв Сенкевичу для виборах у 1 турі у 2015 році, але зараз виграв олимпиада на посаду керівника апарату Миколаївської обласної державної адміністрації. Тобто став соратником Савченка. Простіше кажучи, у Миколаєві відбувся отплата старих сил. І це насправді сумно, після перемоги у 2015 році.

Не переводя дыхания найвищі посади в місті, і в області займають представники БПП. Але соцопитування показують, що рейтинги підтримки соратників президента, та й самого президента, после дуже малі. На перших місцях у регіоні – партія «Ради життя» Вадима Рабіновича і «Опозиційний блок».

Усунувши мера з посади, можливо для якийсь час, вдалося отримати усі важелі управління. У виборчій перспективі, для того команди президента, це зовсім не виграшний варіант. Подивимось, що если у Миколаєві далі, але визначатися із тим, хто если мером міста, мають миколаївські виборці, а не депутати.



+Відео