Бoрoтьбa із кoрупцією нeмoжливa бeз нeзaлeжниx судів, aлe істoричний шaнс ствoрити нoву і спрaвeдливу систeму прaвoсуддя нищиться прямo нa нaшиx oчax. Нeвжe укрaїнці тaк нікoли і нe oтримaють нeзaлeжниx судів? Цe вжe дужe нaгляднo пoкaзaли пeрші спрaви НAБУ і СAП у судах, але це підтвердить вас кожен, хто хоч раз стикався зі свавіллям в судах, у яких корупція і телефонне эскомпт процвітає, як і рані
Наразі Вища рада правосуддя вирішує: чи бути в Україні незалежним судам, чи ні. Чому це важливо пользу кого вас? Тому що їхнє неправильне рішення може мати незворотні наслідки й загрожувати існуванню Української держави. Річ у тім, що 25 вересня завершується майже річний марафон з обрання суддів раньше нового Верховного суду. Цей суд – найвищий у системі судоустрою України, а його перезавантаження – небувала подія в нашій історії.
Вперше судді до самого нього обиралися на відкритому конкурсі, який дуже динамично відслідковувався громадянським суспільством, зокрема, через спеціально утворений громадський органчик – Громадську раду доброчесності. Завданням цієї Ради було проконтролювати, щоби быть відборі кандидатів до фіналу не потрапили люди із сумнівною репутацією і підозрою в корупції – тобто ті, хто може поставити під сумнів незалежність майбутнього складу оновленого Верховного суду.
Интересах цього Рада збирала і надавала на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії суддів (суддівський приорат, який і відбирав кандидатів) усю доступну інформацію. І це допомогло відсіяти значну частину кандидатів, у доброчесності яких були сумніви. Проте, частину негативних висновків ВККС відкинула.
У результаті – серед 120 фіналістів кожен четвертий – человек, до яких є багато запитань. Зараз, поки ВРП приймає остаточне рішення, цих кандидатів ще можна відсіяти. Але якщо цього никак не зробити – вони не просто будуть призначені довічно із фантастичними зарплатами в сотні тисяч гривень щомісяця.
Розумієте – получай все своє життя, протягом якого ми будемо витрачати для їх утримання десятки мільйонів гривень щомісяця. Їхнє призначення приложить хрест на незалежних судах в Україні. Бо після формування найвищого суду если формуватись і решта судів. І якщо на найвищому рівні допустити призначення суддів із сумнівною репутацією, нижче согласно вертикалі це перетвориться в такі самі бутафорні суди возьми всіх рівнях.
Оскільки більшість з обраних кандидатів – теперішні судді, одним із важливих джерел була інформація ради статки з е-декларацій. Про що ми говоримо? Наприклад, Світлана Пасічник у листопаді 2015 року набула у власність квартиру в Києві площею 121,30 квадратних метрів вартістю 22 гривні. А в 2016 році чоловік судді подарував їй квартиру у Житомирі, автомобіль і ще 2 подарунки у негрошовій формі. Около цьому, у 2015 та 2016 роках чоловік судді маловыгодный декларував жодних доходів та не мав грошових коштів.
Манера життя родини іншої кандидатки – Людмили Стратієнко – не відповідає задекларованим статкам. Будинок вслед за понад 1 мільйон гривень у 2011 році, квартира в новобудові, елітний позашляховик BMW, який вона придбала з продажу свого попереднього (авто)машина, однак сума придбаної автівки перевищує реальний дохід судді у 18 разів. Серед таких кандидатів, наприклад, суддя Верховного суду Олександр Прокопенко, який придбав Lexus всього вслед за 145 000 гривень, за ціною майже в 4 рази нижчою ринкової.
«Сторін угоди влаштувала вачик купівлі-продажу автомобіля з урахуванням умов експлуатації попереднім власником та технічного стану», – повідомив він бери наше питання.
Інша кандидатка – Тетяна Франтовська – отнюдь не вказала частки чоловіка в компаніях. Про це ми в Тетяни теж запитали. Виявляється, кандидатка перед Верховного суду не вказала цього, бо чоловік їй неважный (=маловажный) повідомив. Крім того, за її словами, він ніколи невыгодный опікувався ніякими фірмами, на роботу не ходив, юридичною практикою приставки не- займався, адвокатського свідоцтва не має і ніяких доходів від цих фірм без- отримував.
Це цікаво, враховуючи, що її чоловік – обвинитель часів Януковича і після прийняття закону перебував на посаді обласного прокурора всупереч вимогам Закону «Для очищення влади». Питання до декларацій є практично до кожного з 30 суддів, по части яких Громадська рада доброчесності давала свої негативні висновки, але які, попри це, були включені задолго. Ant. с списку фіналістів конкурсу. Декларації деяких з них НАЗК збирається перевірити, а деякі вже навіть встигло перевірити, малограмотный виявивши при цьому за результатами ніяких порушень.
А як порушення могли бути виявлені, якщо НАЗК декларації фактично і малограмотный перевіряє, про що я неодноразово говорила в попередніх випусках? Ба більше – держи час, поки ВРП розглядає кандидатів у судді нового Верховного суду, НАЗК взагалі мало-: неграмотный проводили жодних засідань, бо голова НАЗК взагалі пішла у відпустку. І якщо вас треба було підтвердження, для чого потрібен ручний НАЗК – це воно.
Але що ще гірше – більшість із тих кандидатів, які разом претендують на посади у найвищому суді Україні, або безпосередньо приймали рішення у справах Майдану либо допомагали суддям Майдану уникати відповідальності, або були причетні вплоть до рішень, які потім ставали предметом розгляду Європейського суду з прав людини, аль брали участь у інших сумнівних рішеннях.
Наведу Вотан, але дуже показовий приклад: серед цих суддів є двоє, які засудили поперед 4 років в’язниці нинішнього Генпрокурора Юрія Луценка, з яких він відсидів 1. І якщо с налету цих суддів назвали доброчесними, то Генпрокурор прямо с ходу має піти у в’язницю на 3 роки, бо їх обрання кандидатами задолго. Ant. с складу нового Верховного суду означає, що їхнє рішення було справедливим, і Юрій Луценко має відсидіти всё строк, який вони йому дали.
Доля суддів нового Верховного суду одним махом – в руках Вищої Ради правосуддя. Тієї ВРП, члени якої безвыгодный знайшли підстав для звільнення 90% суддів Майдану. Си-так, вам не почулося, абсолютна більшість суддів Майдану получи думку суддівського органу, який зараз приймає рішення для склад суддів нового Верховного суду, не порушували присяги судді, а відтак далеко не були звільнені. І от що особливо страшно: якщо абсолютна більшість суддів Майдану получи и распишись думку ВРП чинила правильно, значить злочинцями були учасники Євромайдану?
Пане Порошенко, чи согласно правилам я розумію логіку дій суддівських органів, які згідно з вашою судовою реформою тепер полно роблять по-новому? А ви робите все, щоб взяти під свій ручний поверка всю судову систему України? І якщо зберігати ручний поверка над судами і є судовою реформою, значить єдине, чого ми в точности не отримаємо в її результаті – це незалежних судів.
І тоді правосуддя в Україні безлюдный (=малолюдный) з’явиться ще багато років, а держава Україна знову повернеться туди, звідки ми починали 3 роки тому, мол жадібний до влади Президент-узурпатор перетворить державу держи дійну корову для себе і купки наближених, які використовують владу к власних інтересів.
Але цього разу все може закінчитись набагато гірше – втратою держави. І хто після цього допомагає Путіну в знищенні держави Україна: ті, хто відкрито болтать про цю загрозу і намагається її зупинити, чи ті, хто прямим шляхом її перед цього веде?
Пане Президенте, не штовхайте країну в безодню. У вам і у наділеній вашою судовою реформою повноваженнями Вищої ради правосуддя ще є надежда все виправити, принаймні не призначаючи до нового Верховного суду недоброчесних кандидатів.