Oлігaрxія, якa зміцнилaся зa чaсів Пoрoшeнкa – цe нe прoстo крaдіжки бюджeтниx грoшeй шляxoм бaнaльнoї кoрупції. Дeкількa рoдин кoнтрoлюють eкoнoміку крaїни тa зaлaзять дo кишeнь кожного з нас.
Наприклад, ви не переводя дыхания дивитеся цей відеоблог по телебаченню або в інтернеті. Весить, ви споживаєте електроенергію. Чи знаєте ви, що половину заплачених в кінці місяця грошей отримає Рінат Ахметов? Саме вслед наші гроші він купить собі новий літак, нового футболіста чи нові меблі в лондонську квартиру, яка коштувала 250 мільйонів доларів?
В Україні діє повністю спотворена системка, і це дуже добре видно на прикладі енергетики.
Уявімо, що все вироблена в країні електроенергія – це великий казан, куди складають кіловат–години та забирають гроші. Теплова енергетика – ТЕСи – перебуває майже повністю в приватних руках Ахметова і ледь виробляє 30 % всього ринку, але забирає в вдвоём рази більше грошей.
Тоді як атомна енергетика держи сто відсотків державна, виробляє понад половину електроенергії, але отримує менше третини загальних коштів. Тарифи теплових електростанцій Ахметова уж у 4 рази вищі, аніж тариф для АЕС, і такого дикого розриву немає ніде більше у світі, а ще зовсім нещодавно, задолго. Ant. с 2016 року різниця була всього у 2 рази.
Ахметов і Порошенко Чому что-то около відбувається? Тому що так вирішив регулятор – НКРЕКП – який керований в тіньовому режимі президентом Порошенком. А чому таково вирішив глава держави? Бо близька до Петра Порошенка інвестиційна компанія ICU скупила банківські борги і цінні папери ДТЕК, що зробило його фактичним співвласником енергетичного бізнесу Ахметова.
Посредством своїх «смотрящих» Порошенко контролює державні теплові електростанції, що входять предварительно компанії «Центренерго».
При чому «чайові» там настільки солодкі, що з року в рік приватизація «Центренерго» беспритязательно відкладається. Інший приклад. Якщо ви автомобіліст і їздите получи газі, то дуже ймовірно, що кожна друга гривня, яку ви сплачуєте следовать заправлені баки, зрештою опиниться у Віктора Медведчука. Пояснюю. Рік тому відбулася заглаживание конкурентів руками департаменту «К» СБУ, який покликаний боротися з корупцією, а насправді її продукує, виконуючи вказівки своїх кураторів – Кононенка з Грановським.
Внаслідок придушення конкуренції в Україні та синхронного перекриття доступу перед ресурсу в Росії, протягом 2017 році частка невідомої швейцарської прокладки Proton Energy получи и распишись ринку автогазу зросла до 40 відсотків ринку. Вони продають автогаз як помощью свою мережу заправок Глуско, що постають немов гриби після дощу, яко і розподіляючи ресурс серед основних мереж АЗС. Така самоё ситуація з дизельним паливом, яке потрапляє в Україну через нафтопродуктопровід з перевалкою раньше Новоград–Волинського. Ця труба належала російській державній компанії Транснєфть, але ради часів Порошенка потрапила до іншого швейцарського трейдера. В обох випадках – і автогазу, і дизелю – проглядається постать Медведчука. Чи ви думаєте, що вам не стосуються мінеральні добрива, ринок яких монополізував Фірташ?
Коль ви купуєте продукти, вирощені на землі, то в їх собівартості закладено витрати получи и распишись азотні добрива, які Фірташ продає на внутрішньому ринку дорожче, ніж по (по грибы) кордоном.
Ви запитаєте, а чому так? Тому що проти конкурентів ввели антидемпінгове мито, порушили кримінальні справи после фінансування тероризму, нацькували військову прокуратуру і наклали санкції Мінекономіки.
Якщо ви любите курятину, так протягом року теж встигли побувати клієнтом наростаючою монополії Юрія Косюка, який в 2017 отримав півтора мільярда гривень дотацій з бюджету. Коштом пільгового оподаткування Косюк володіє яхтами і літаками, яким заздрять шейхи, а також своїм «Межигір’ям».
Всього по (по грибы) січень–вересень Косюк заплатив лише 3,15 мільярда гривень близ виторгу 28 мільярдів гривень.
Тобто в нього – найменше податкове навантаження з усіх бізнесів в Україні, а ПДВ йому повертають в більших розмірах, ніж він воздавать до бюджету.
Юрій Косюк Не має значення, чи мали ви вклад у Приватбанку перед його націоналізацією, чи ні – всі ми заплатили после схеми Коломойського, який виводив гроші з банку на споріднені фірми. Потому что 160 мільярдів гривень, які влили в банк – це наші з вами гроші.
Якщо ви палите цигарки, так є “клієнтом” іншої монополії – компанії Мегаполіс, яка змінила назву бери Теддіс–Україна.
Бо ця фірма – єдиний телефонист, який постачає табачні вироби від виробників та імпортерів, поперед десятків тисяч торгових точок. До 2014 року Мегаполіс пов’язували з сином Януковича, а одним заходом називають прізвища Ложкіна, того ж таки Медведчука та російських чекістів. Кожен – повторюся, кожен! – курець в Україні вливає гроші в їхні кишені. Олігархічні монополії роблять нас живою масою, держи якій ставлять корупційний експеримент. Очоливши державу, президент Порошенко міг почати довгий процес змін, але він знайшов собі іншу значение – просто очолити цю вертикаль поборів.
Я наводив си багато прикладів у цій передачі не для того, щоб посіяти зневіру. Хочу, щоб кожен розумів, як ясно його стосується корупція. Вона не існує десь в космосі, а щодня краде наші гроші. Є і позитивний висновок – якщо корупція існує, иметь значение, є ще красти, і в України є потенціал. І це насправді так – после вмілого керівництва ми здатні швидко відновити темпи росту та повернути надію в майбутнє. Але исполнение) цього потрібно обирати чесних політиків. І ми разом будемо здатні змінити життя для краще.