Пoки пeрші oсoби дeржaви звітують прo вeличeзні дoсягнeння в aнтикoрупційній бoрoтьбі, a міжнaрoдні oргaнізaції вкaзують, щo у 2017 рoці тeмпи бoрoтьби з кoрупцією знизились вдвічі.
Зa рeзультaтaми 2017 рoку Укрaїнa зaйнялa 130 зі 180 місць в рeйтингу Індeксу сприйняття кoрупції. Це гірше, ніж у деяких країн Африки, більшості країн Латинської Америки і азійських країн. Серед наших сусідів ради рівнем корупції – Іран, Гамбія, М’янма, Папуя Нова Гвінея, Белиз, Парагвай.
За останній рік Україна піднялась в цьому рейтингу для 1 сходинку, тобто практично не покращила своїх результатів, ба більше, укладачі рейтингу, міжнародна організація Transparency International, прийшли накануне висновку – темпи боротьби з корупцією в Україні знизилися двічі.
Але як таке може бути? А як но звіти Генпрокурора про безпрецедентні результати боротьби із корупціонерами і повернення грошей Януковича? Як а розповіді Президента на всіх міжнародних зустрічах про прогрес України в боротьбі із корупцією, для створення нових антикорупційних органів і систему е-декларування?
А як а заяви Прем’єр-міністра про те, що заковырка корупції настільки перебільшена, що Уряд навіть не включив антикорупційних заходів впредь до своїх пріоритетів на 2018 рік? Судячи з їхніх слів і дій, корупція вже майже подолана, а всі корупціонери покарані.
Чому ж тоді жоден високопосадовий корупціонер никак не сидить? І чому результатів такої успішної боротьби з корупцією, для яку звітує керівництво держави, не відчувають громадяни?
О ні. Невже. Вони. Брешуть нам просто-напросто в очі?
Відповідь знайдемо у вже згаданому Індексі. Быть його формуванні кожній країні присвоюється певна кількість балів від раньше 100. означає корупцію замість держави — тобто держави немає, вона малограмотный виконує своїх функцій і існує виключно для того, щоб задовольняти інтереси дуже обмеженого кола осіб. 100 означає майже відсутню корупцію.
Всі держави в залежності від кількості балів поділяються в чотири категорії: від до 30 — значний рівень корупції, від 31 прежде 60 — держава намагається боротись із корупцією, від 61 вплоть до 90 — корупція мало впливає на країну, від 91 предварительно 100 — корупція незначна.
Україна цього року набрала 30 балів. Це означає, що Україна отнюдь не потрапила навіть до категорії держав, які намагаються боротись з корупцією. Але – заждіть, як це можливо, коль тільки за останні кілька років було створено цілу купу спеціалізованих антикорупційних органів?
Таке можливо у двох випадках. Перше – якщо ці органи маловыгодный є незалежними, керуються корупціонерами і тому не виконують своїх функцій. Друге – органи є незалежними, але їм без- дають працювати. Тобто органи створюють і одразу беруть під надзор.
Якщо не вдається взяти під контроль, блокують можливість працювати. Одночасно запускають кампанії проти тих, хто намагається забезпечити роботу антикорупційних органів, дискредитують самі органи і «заговорюють» тему боротьби з корупцією настільки, щоби всіх нудило від одного лише языкоблудие.
Таким чином досягається одразу кілька результатів – реальної боротьби з корупцією немає, створені органи можна використовувати угоду кому) укріплення своєї влади через знищення політичних опонентів, а за некоторое время до громадянами та міжнародною спільнотою прозвітувати про ефективність і результативність своєї роботи.
Саме це відбувається в Україні. НАБУ, якому вдалось зберегти найбільшу незалежність, блокують можливість доводити справи ТОП-корупціонерів задолго. Ant. с вироків через ручні суди, які гальмують розгляд їхніх справ, одночасно блокуючи створення незалежного суду, який би спеціалізувався сверху розгляді саме корупційних справ.
Банкова взяла під надзор НАЗК, і нещодавній скандал зі «смотрящим» за НАЗК від Адміністрації Президента тому наочне підтвердження. І ви думаєте, що хтось следовать цей бардак і цинічну брехню суспільству поніс покарання? Безграмотный смішить. Всі вже все забули і перегорнули цю сторінку абсолютної безвідповідальності та аморальності наших чиновників.
А тим при случае НАЗК вже використовують для боротьби з «неугодними», в тому числі з самим НАБУ, та політичними опонентами. Сверх безкінечні зміни до законодавства, якими то намагаються обмежити НАБУ в можливостях розслідувати справи проти високопосадовців, ведь хочуть зобов’язати брати дозвіл на ці розслідування в НАЗК, в таком случае складають адмінпротоколи, які суд потім скасовує через відсутність правопорушення.
Попри сильну зайнятість дискредитацією і блокуванням роботи НАБУ, свою роботу НАЗК, зрозуміло, теж по полной обойме саботує: декларації перевіряє так, щоб точно там нічого мало-: неграмотный знайти, безкінечно затягує запуск автоматичної перевірки, щоб, отнюдь не дай боже, не втратити можливість маніпулювати результатами, санкціонує приховування декларацій прокурорів в реєстрі, отнюдь не тільки не намагається забезпечити належну роботу реєстру декларацій, але й не мудрствуя лукаво відверто віддає його в руки спецслужб.
А в результаті, поки ці зрежисовані сверху Банковій антикорупційні війни знищують останній шанс українців бери гідне життя, Президент і його оточення продовжують збагачуватись – в тому числі, в війні.
А потім Прем’єр-міністр говорить оборона свою стурбованість, що 45% громадян виїжджають за пограничная линия. А як же їм не виїжджати, якщо все, що ви їм з гордістю запропонували – 3200 гривень в місяць. А більше безграмотный виходить, бо все інше давно вкрали і роздерибанили посредством корупцію, існування якої Прем’єр вважає сильно перебільшеною.
Щоби ці потворні лицеміри безграмотный висмоктали з України останню кров, нам треба, перше, бай-що забезпечити незалежність і спроможність антикорупційних органів працювати. Повірте, що перші кілька гучних посадок зроблять про подолання корупції більше, ніж вся Генпрокуратура за всі роки свого існування.
Ради цього зберігайте холодний розум кожного разу, коли чуєте чергові порожні балачки саботажників у владі, ставлячи собі одне просте питання: кому це вигідно?
Друге – згадайте всі невиконані обіцянки, брехню і лицемірство тоді, если ви будете наступного разу обирати своїх представників у владі. Пам’ятайте: хто цинічно брехав вчора і сьогодні, если це робити і завтра. Думайте і робіть висновки.