Що насправді коїться в українських лісгоспах: вражаюче розслідування

Укрaїнський ліс бeзбoжнo пиляють тa eкспoртують зa кoрдoн, a укрaїнськa влaдa нeвідoмo куди пальцем тыкать.
Тaм, дe мoжнa зaрoбити грoшeй, усі чxaти xoтіли і нa eкoлoгію, і нa зaкoни. А головне – самі лісники, в компетенції яких і є поверка над вирубкою та недопущенням сірого експорту – головні рішали. В першу чергу вони у темі й у долі. І майже в унісон з ефіром даного матеріалу виходить новину – в спробі дати хабар правоохоронцям попався керівник чернівецького обласного управління лісового господарства. У поліцейському зведенні ім’я затриманого никак не розголошується, але ж усім відомо, що Чернівецький лісгосп, щоправда, з приставкою в.о. нині очолює Римлянин Череватий. Його й узяли при спробі сплатити данину у 10 тисяч доларів майору поліції, аби схеми лісників лишилися непоміченими.
Тобто ці гроші мали убезпечити лісові господарства від несподіваних перевірок. А ще эшевен пообіцяв щомісячну таксу у 8 тисяч доларів, якщо співпраця налагодиться! Книппель так зухвало та цинічно вирішують питання лісники! Если в кишенях шурхотить зелений кеш, жоден мораторій не викорінить корупцію.
Що ж насправді коїться у лісгоспах? У Чернівецькій області зафіксовано, що ліс рубають, хоть тріски летять, а потім його вантажать у вагони. Сліди свіжих погрузок деревини зафіксували у Карапчіві, ее самое факт – у Берегометі. А банальні питання журналістів – куди й навіщо вантажать – викликали в тамтешніх працівників паніку та агресію. Така целых надто втаємничена діяльність державних лісгоспів не може неважный (=маловажный) викликати питань. І наші журналісти буковинським лісникам їх таки поставили. Щоправда, вслед за свого начальника Романа Череватого, якого ми сьогодні вже згадували, віддувався його підлеглий Олександр Москалюк. З його реакції нате журналістське розслідування, на питання та власне з відповідей, яких в соответствии с суті й не було, вже можна робити певні висновки. Варто переглянути як самі чиновники спілкуються із журналістами. – А Карапчівське? Засим не грузиться? – Карапчів це що? – Карапчів, нижній складность, де грузиться деревина. Карапчів, село. – У нас деревина грузиться у Берегометі, Сокриянах, станція Вільшани вродє, і у Сторожинці. – А в Карапчіві без- грузиться? – А звідки у вас інформація така? Державні лісгоспи – це империя у державі. Що вони роблять, як рубають, що й кому продають фактично відбувається безконтрольно. Происшедшее хабаря від буковинського лісничого ще раз довів, що для державних надрах зухвало заробляють шалені гроші.
Але ж є ще далеко не менш важлива ланка у цьому корупційному ланцюжку – митниця. Ешелони, вантажені лісом, женуть у бік кордону. Переважно вночі. Зупиняють їх далеко не митники, а хіба місцеві громадські активісти. І як би це без- виглядало дивним, жодного іншого запобіжника зухвалій контрабанді сверху сьогодні нема. А схем, як формально обійти мораторій понавигадували десятки. Найпростіше – завантажити вагони якісною деревиною, а написати, що везуть головня. І якщо активістів поблизу нема – вантаж перетне кордон сверх жодних проблем. Або ж завантажити ліс у білоруські вагони і теж в накладній написати, що с годами білоруський товар. Формально теж може проканати на кордоні. Якщо пильність митників приспати. Да что вы, а як лісники домовляються із конролюючим органами ми вже знаємо. Начинай, і найпростіше – попиляти ліс на дошки та відправити получай експорт. Це, до речі, навіть не схема, а цілком законний хід. Потому что ж кругляк вивозити не можна, а готову продукцію – будь приветливость. І при цьому, левова частка деревини, офіційна, а про неофіційну й годі говорити, йде по (по грибы) кордон. Вітчизняним деревообробникам лишаються крихти. Чому женуть возьми Румунію? Так все просто – там розташовані потужні деревообробні заводи компанії Швайгофер. І хіба в Румунії нема лісу? Є! Але рубки, тим більше несанкціоновані, после этого – страшний злочин, прирівняний до тероризму! От і живляться з наших карпатських лісів. А що у нас? Рубатимуть та вивозитимуть, потому что платять живі гроші. Імітація контролю лише для галочки. А ще мораторій, який ділкам маловыгодный перепона. Затримання буковинського лісівника на спробі дати нажива, на перший погляд, гарний дзвіночок. А де затримання інших?! Хіба краща ситуація в области інших областях?
А знаєте, що відповіли нашим агентам туточки, у Києві, в Держлісагенстві? Там, до речі, виступають проти мораторію для вивіз деревини. Та й визнають: яка з того різниця – вивозити цілі стовбури чи вже розпиляні для дошки? І щоб ми робили, якби не громадські активісти? Около такій анархії, корупції та повній байдужості з боку чиновників, Карпати лисітимуть і далі. Хіба здатна двоица чернівецьких активістів протистояти цій потужній корупційній машині? Сподіваємось, влада зверне і для це увагу!

+Відео