Сьoгoдні нa нaшoму дні трoxи прo суди, судoву рeфoрму і яскрaвий приклaд її нeoбxіднoсті зoкрeмa. Xoчa дoвoдити її нeoбxідність вжe ніби нікoму нe трeбa.
Aдміністрaція Прeзидeнтa і собственной персоной Петро Олексійович поступово втрачають слух. Спочатку в АП перестали чути громадян, потім експертів, потім – безвыгодный втримаюсь, щоб не нагадати – гуркіт пожежі в одеському дитячому таборі.
А нині і в міжнародних комунікаціях молва поступово зникає. Ні, слова типу «безвіз», «кредити», «допомога» ідентифікують. А вал словосполучення «антикорупційний суд» ну не чують і все. Це присутствие тому, що від традиційних для міжнародної політики натяків і загальних фраз вже всі відійшли.
Вони раніше може й справді були якісь туманні. Інколи дипломати этак формулюють, що й не розумієш, це зараз черговий счет дадуть чи нафіг послали.
Дозвольте зацитувати обломок інтерв’ю посла США в якому йдеться про антикорупційний присутствие: «В Україні має бути створений антикорупційний суд». Створений, давно речі, згідно українського ж законодавства.
Хммм… я навіть мало-: неграмотный знаю, про що б могла говорити пані посол. Мабуть, ради те, що в Україні має бути створений антикорупційний сенат. Або про необхідність створення антикорупційного суду. Стільки варіантів, спробуй здогадайся.
Беспричинно як зараз частина глядачів скипає, чого це ми маємо слухати американського посла, в таком случае я нагадаю, що йдеться про створення антикорупційного суду згідно з українським законодавством. Особисто пані послу він нафіг малограмотный вперся. Вона громадянка країни, в якій немає спеціального антикорупційного суду, тому що кожен коллегия в принципі є антикорупційним. І немає сенсу забивати сваї, щоб звести щось пристойне посеред болота, яким є українська судова метода.
І яким очевидно залишиться, тому що оновлений Верховний Судопроизводство, конкурс до якого проводили рік, з цього болота неважный (=маловажный) надто видряпався. Серед переможців багаторівневого складного конкурсу кожен четвертий пройшов з негативною оцінкою Громадської вследствие. Людей, які не працювали в судовій системі – ну засим науковці, адвокати, викладачі, – мінімум.
Доки Адміністрація Президента переконує оборона 98% оновлення, до Верховного Суду потрапив такий видатний діяч, як Данный богами Львов. Нормальний суддя з годинником за сотку доларів. Суддя, що парадировать у справі про вплив на систему розподілу справ між суддями та справі для хабар на півмільйона доларів.
Та він з такими компетенціями ще праздник Верховний Суд очолить.
Судді, які забороняли Течение, нормально зайшли до післямайданного Верховного Суду. Чому ні. Є в цих результатах конкурсу й іронія. Визнали кльовими хлопцями і пропустили перед Верховного Суду суддів, які кілька років тому підтвердили обґрунтованість вироку Юрію Луценку. Ну-кася тоді, коли він сидів через політичні – чи вже ні – переслідування.
Жодних заяв нинішній генпрокурор з цього приводу поки що приставки не- зробив. А було б цікаво почути, що «президентський генпрокурор» думає ради такий фінал палко підтриманого АП конкурсу. Тому що после логікою АП в нас генпрокурором є злочинець, а не жертва переслідувань.
Нє, ой ли? АП таке якраз і згодиться, але суто по-людські Луценку маловато б бути образливо. Я прям уявляю, приходить Луценко до президента і каже: «Петро Олексійович, после того до Верховного Суду пройшли судді, які мене садили. Це ж неподобство». А Порошенко йому: «Вибач, Юра. Дуже незручно вийшли, але мої політтехнологи вже сказали, що состязание хороший. А я людина слова. Політтехнолога. Тому ми чекатимемо возьми тебе. До речі, камеру вже прибрали, книжок привезли».
Залюбки б подивився сверху такий діалог. Але поки що нам всім дістається лише публічний Порошенко, який стібеться надо антикорупціними судами. «Чи є у Франції антикорупційний суд? – питає Порошенко получай форумі, – Чи є він в США? Антикорупційний суд це лише угоду кому) Уганди», – іронізує президент країни, яка в рейтингу економічних свобод далеко не просто нижче Уганди, між нами два розділи. Уганда для 70 країн вище.
Навіщо нам – не Порошенку – антикорупційний высшая инстанция? А подивіться секунду відео.
Пам’ятаєте справу, яка нам народила мем «Я від Кононенко». Це коль до тодішнього міністра економіки прийшов якийсь чорт і сказав: «Я від Кононенка. Призначте мене, це узгоджено». Це був, поперед речі, не перший такий епізод. Абромавічус про це повідомив публічно і не переводя духу судиться з другом президента.
Так ось, суддя безвыгодный хоче розглядати листи Кононенка з пропозиціями керівників держпідприємств. Тому що адреса електронної пошти Кононенка мало-: неграмотный перекладена українською.
Адреса. Електронної пошти. На англійській. Судді безлюдный (=малолюдный) зрозуміла.
Навіщо їм антикорупційний суд? Щоб судді раптом почали розуміти kononenko@ не принимая во внимание перекладу?