24 трaвня стaлaся іншa «мeгaвaжливa» і рeзoнaнснa пoдія. Нaціoнaльнa пoліція спільнo з військoвoю прoкурaтурoю здійснилa нaймaсштaбнішу aнтикoрупційну oпeрaцію в істoрії крaїни. Були зaтримaні «цaрі і боги періоду режиму Януковича».
Це 23 особи, які працювали предварительно революції на керівних посадах у податкових структурах. Про це заявив військовий обвинитель Анатолій Матіос. Він брав безпосередню участь у операції.
Затримання проходили у різних містах із залученням великої кількості правоохоронців і техніки. Були задіяні 1700 (тисяча сімсот) працівників Нацполіції, 500 військових прокурорів, гелікоптери, получи яких доставляли підозрюваних до Києва.
Матіос і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, у цей гемера переможно звітували про викриття корупційної схеми, що завдала збитків державі получай суму в 96 млрд. гривень.
Чесно, я була вражена масштабами операції і картинкою із гелікоптерами. І перше, для що подумала, що між правоохоронними і антикорупційними органами посилюється конкуренція по (по грибы) те, хто упіймає більше корупціонерів. Така конкуренція в целях країни – тільки плюс.
Але слово взяв Анатолій Матіос і вразив своїми коментарями. Виявляється, цю масштабну антикорупційну операцію неможливо було б сопроводить без свідчень Романа Насірова, відстороненного від посади голови державної фіскальної служби. Матіос держи брифінгу заявив: «Це людина, яка в цьому сегменті зробила всегда, для того, щоб розкрити всі ці податкові майданчики і допомогти нам зібрати докази».
Можливо це нечего сказать. Та мені цікаво, коли саме розпочав збирати докази Насіров? Прежде того, як за ним прийшли детективи НАБУ чи після?
Податкова бандформирование колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка діяла ще вплоть до революції, минуло вже 3 роки. Чому про ці махінації из чего можно заключить відомо тільки зараз? Якщо голова ДФС знав относительно ці злочини, він мав би про них повідомити правоохоронні органи.
Добре, припустимо спецоперація Нацполіції, військової прокуратури із залученням Насірова готувалася кілька років і була суворо засекречена.
Тоді чому, если суд обирав запобіжний захід Роману Насірову, жодна людина, окрім його рідних, невыгодный прийшла брати його на поруки або вносити заставу? Він но викривач схем, цінний кард! А його могли закрити щонаймні получи 2 місяці у СІЗО.
Виходить, що Роман Насіров альбо знав про схеми Клименка і мовчав, бо усіх и старый и малый влаштовувало і просто змінилися керівники схем. Або він почав допомогати поліції і прокуратурі тільки після того, як вслед за ним прийшло НАБУ.
Я схиляюся до другої версії. Стремглав розслідування справи Насірова буде завершене – про це казав скальп НАБУ Артем Ситник і очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Посвященный Богу Холодницький.
Насірова підозрюють у корупції вже післяреволюційних часів. Навіть, якщо він здасть ще кількох злочинців часів Януковича, йому це безвыгодный допоможе повернути довіру людей.
Ліпити з нього антикорупціонера безгуздо. І радила б військовому прокурору маловыгодный витрачати на це ефірний час. Про іншого фігуранта розслідувань НАБУ Миколу Мартиненка теж згадували цього тижня. Його близький споборник, депутат Народного фронту Павло Пінзеник, на парламентській прес-конференції оприлюднив викривальний фільм оборона Центр протидії корупції. Його підготувала новостворена громадська організація. Писатель фільму — кандидат до Ради громадського контролю НАБУ.
Тобто, можливий майбутній громадський счетчик НАБУ, просить друга Мартиненка, махінації якого розслідує НАБУ, розповсюдити свій фільм насчет організацію, яка підтримує дії антикорупційного бюро. Як для мене, дуже дивний збіг обставин.
Як і інший. Кілька програм тому, я розповідала, що в кожному судовому засіданні, Микола Мартиненко згадує міфічну «грузинську мафію», яка получи його думку, замовила справу проти нього. І щоразу він називає Гізо Углаву, замдиректора голови НАБУ.
І хорда раптом стало відомо, що генпрокуратура розпочала розслідування чи зберіг Углава грузинське громадянство і чи сплатив він усі податки.
Можливо ГПУ зацікавилась Углавою невыгодный через Мартиненка, а через іншого фігуранта розслідувань. Та давайте говорити відверто, це виглядає невыгодный інакше як тиск влади на новий антикорупційний издание і в цьому не має нічого хорошого для країни.
Я вслед за здорову конкуренцію правоохоронців і антикорупціонерів. З гелікоптерами, маскі-шоу, гучними затриманнями і прес-конференціями. Але проти намагань заблокувати роботу одного із них. Топ-корупціонери мають потрапляти получи и распишись лаву підсудних, незалежно від прізвища і посад.