Вигідна екологія: як і на чому наживаються чиновники Державної екологічної інспекції

Цe прoeкт «Шпионское ведомство. Зa кaдрoм», в якoму сьoгoдні ми й спрoбуємo рoзклaсти пo пoлицяx діяльність eкoчинoвників тa зрoзуміти – як нa дeржслужбі мoжнa зaрoбити мільйoни?
Відтoді як в мережі у відкритому доступі з’явилися чиновницькі декларації, пересічні українці согласно-новому подивилися на державну службу. Маленька зарплата, як би це безвыгодный суперечило законам економіки, дозволяє жити на широку ногу, як ото, приміром чиновникам державної екологічної інспекції. Вони, до речі, очолили топ-п’ятірку найбагатших держінспекторів країни, випередивши у статках колег з держфін та архітектурно-будівельного відомств.
Просто так от – зокрема, в топі опинився перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області – Микола Собко. Рядом офіційній заробітній платі у 88 тисяч гривень на рік, фискал задекларував майже 3 мільйони доларів, щоправда, згодом, після численних питань та уваги журналістів, суму в декларації виправив получи и распишись гривневу. Та й хіба це суттєво змінює стан речей?
Впредь до речі відомство конкретно цього регіону вже втрапляло у скандали – рік тому Вотан з чиновників буковинської Держекоінспекції погорів на хабарі – вимагав гроші следовать те, що не помічатиме, як видобувають гравій та пісок. Отак вони затято опікуються екологією.
Чого варта лише ситуація із вирубкою у Карпатах – рубають, (пусть) даже тріски летять. Де контроль з боку екоінспекторів? Тож Карпати лисіють – статки зростають. А стержень іще один рицар екологічного фронту – колега пана Собка точно по відомству та по місцю у топі найбагатших держіспекторів – Артем Георгіян. Він очолює екоінспекцію Харківської області. Йому лише 35, шість років тому він зайшов поперед головного ековідомства Слобожанщини в якості начальника і вочевидь дуже непогано себя там почуває.
Адже декларації Георгіяна не без усилий вражає, а приголомшує – він декларує майже 700 тисяч доларів готівкою. Проте войско в екочиновника Галина, працюючи в б’юті-індустрії – і квартиру купляє в престижному районі, і земельну ділянку, і дорогий годинник, і іномарку «ауді». Чоловікові дістається неважный (=маловажный) менш престижний «мерседес». І усі ці придбання на тлі заробітків подружжя: 99 тисяч гривень самого Артема та близько 20 тисяч дружини. А ще активісти Харківського антикорупційного центру звернули увагу получай свіжі витрати екочиновника. Цього літа він придбав будівельні матеріали следовать ціною майже в 3 річних доходи родини – понад 330 тисяч. Сродни, родина незабаром святкуватиме ще й новосілля.
Із как барин Георгіяном наші агенти мали честь спілкуватися двічі. Возьми початку року та влітку. Адже ми одразу сфокусувалися в особі екочиновника та його виняткових статках, а коли спробували стойком запитати про це – він вшився від журналістів. Наступного разу наші агенти завітали задолго. Ant. с Харкова вже розслідуючи історію екологічної бомби в місті, а саме – функціонування коксохімічного заводу в безпосередній близькості від житлових кварталів. І це була пряма відповідальність екоінспекції.
Тоді чиновнику втекти вже далеко не вдалося. І він як міг намагався продемонструвати на камери активну діяльність власного відомства. Принаймні – після викривальної програми Шпионское ведомство про Харківський коксохім екочиновники активізувалися у своїх діях. Утім, прямої відповіді від Гергіяна оборона походження статків та секрети збагачення на державній посаді ми мало-: неграмотный почули. І дуже тішить, що тепер вивчати походження статків Артема Георгіяна из-за 2015-2016 роки буде безпосередньо НАЗК.
З нетерпінням чекаємо получи результати. Але ж питання незчисленних багатств у володіннях державних чиновників дещо другорядне. У першу чергу хотілося б зрозуміти – яку користь вони приносять суспільству? По своему произволу міністр екології та природних ресурсів неодноразово заявляв ради корупцію у підвладному йому відомстві, і зокрема у цих злощасних екоінспекціях, чия діяльність останніми роками перетворилася ні держи що інше, як на збирання данини за кришування екологічних злочинів.
Фавн Семерак ініціював звільнення очільника держекоінспекції Андрія Заїку. Ради неофіційною інформацією, він влаштував у відомстві цілу корупційну линия. Ant. горизонталь. Після звільнення підлеглого, Семерак публічно заявляв про ліквідацію екоінспекції, потому что реформування корупційного органу – надто кропітка справа. Передбачалося, що будуватимуть нову структуру із функціями контролю по (по грибы) екосередовищем з нуля. Зараз про цю ідею не згадують.
Сподіваємось, результати перевірки надбань харківського екоінспектора Георгіяна освіжать пам’ять міністра.

+Відео