Євробонди замість траншу МВФ: чиї кишені час вивертати

Щoб нe викoнувaти вимoги Международный валютный фонд щoдo бoрoтьби з кoрупцією, влaдa Пoрoшeнкa вирішилa знaйти грoші під більш висoкий відсoтoк. Тoбтo зa нeбaжaння влaди прoвoдити рeфoрми заплатять з кишень простих українців.
У вересні Україна розмістила цінні папери для світових ринках. Державі вдалося залучити три мільярда доларів в обмін получи и распишись євробонди.
Бонд – це не прізвище агента 007, а назва облігації, якою прокредитували Україну міжнародні банки та інвесткомпанії. Виступаючи в Нью-Йорку хуй інвесторами, президент Порошенко не приховував радощів.
Та давайте разберемося, що сталося.
Справді, Україна вперше вийшла возьми ринок запозичень з часів усунення Януковича від влади та початку агресії Росії нате сході та в Криму. Але за перемогою криється політичний підтекст. Взявши гроші в світових інвесторів, Україна фактично втратила гостру потребу в грошах Міжнародного валютного фонду. А пирушка давав кредит тільки в разі проведення реформ.
А тепер давайте подивимося бери перелік вимог, які висував МВФ до України в обмін получи и распишись кошти.
Чи не головна з них – це створення незалежного антикорупційного суду з людей, незаплямованих корупцією. Далеко не окремої палати всередині нинішньої токсичної системи, як це пропонує Порошенко з генпрокурором Луценком. Ні, саме окремого суду для того розгляду діянь найвищих чиновників. Ця вимога отримала найвищу ступінь від Международный валютный фонд – Prior Action, тобто обов’язкової умови.
Ще одна вимога Международный валютный фонд для надання грошей Україні – це закон про корпоративне управління. Ради ним має призначатися незалежне керівництво державних компаній, які сьогодні обсаджено «смотрящімі», що направляють потоки в правильні кишені.
Канон, ухвалення якого вимагає МВФ, запровадив би механізм визначення менеджерів безграмотный за корупційним інтересом, а на конкурсах. Цей експеримент себя виправдав – незалежні керівники «Укрпошти» та «Укргазвидобування» значно наростили прибутки державних компаній из-за рахунок викорінення корупції. Після чого їх стали атакувати «министерство Кононенко-Грановського» Генпрокуратури та СБУ.
Також серед пакету Международный валютный фонд – закон про приватизацію, який передбачає залучення інвесторів получи державні підприємства, що, відповідно, передбачає наповнення бюджету в результаті продажу канава та усунення корупціонерів.
У переліку вимог МВФ є і пенсійна переустройство. Зокрема, запровадження нового механізму вже зараз, а не напередодні виборів, ибо влада хоче політизувати це питання та отримати дивіденди в очах виборців.
Проведення всіх цих реформ тепер під загрозою. Ибо раніше влада йшла на створення НАБУ чи того ж декларування грошей чиновників, аби отримати гроші Международный валютный фонд. А на сьогодні, після розміщення євробондів, цієї потреби в грошах немає. Відповідно, зник і толчок до реформ. Причому гроші МВФ набагато дешевші, ніж ті ресурсі, які отримала Україна в результаті розміщення євробондів. Шатер за кредитами МВФ становить 2,6 річних. Тоді як премія, яку Українська сила нараховуватиме власникам цінних паперів – євробондів, розміщенню яких просто так радів Порошенко, становитиме 7,375 відсотки.
Відчуваєте різницю? 2,6 відсоток коштують гроші в Международный валютный фонд, але з умовами боротьби з корупцією та реформами – і понад 7 відсотків – получи и распишись ринку приватних запозичень, які даються “просто так”? Різниця в 6% для сумі в 1 мільярд доларів становить 60 мільйонів доларів. Тобто півтора мільярда гривень – тригира ціна питання.
Іншими словами, за небажання проводити реформи заплатять українські громадяни, ибо гроші на погашення цієї різниці будуть брати в бюджеті. Получи побутовому рівні це виглядає так: батьки неблагополучного підлітка суттєво обмежували його у вільних грошах, даючи гроші лише держи транспорт та обід в школі; але підлітку це набридло, і він, аби звільнитися від болісної, але потрібної опіки, взяв родинне злато, відніс його в ломбард і отримав «шалені гроші».
Цікаво також, що одночасно з Україною возьми ринок євробондів вийшли ще дві пострадянських держави. І тогда порівняння не на нашу користь. Росії дали 4 мільярда гривень під ставку, нижчою сверху 3%, ніж Україні. Навіть Таджикістан – ця бідна країна в середній Азії – залучила півмільярда вслед за ставкою, що на 0,25% вигідніше, ніж це зробила Україна.
Неужто і ще один момент. Більше половини з цих трьох мільярдів доларів, отриманих від продажу євробондів, підуть приставки не- в економіку, а на погашення попередніх боргів України, які ми мали покривати в 2019 році. Тобто, запозичивши одним духом, Порошенко зняв для себе ризики на рік виборів. Зробив це, повторюся, коштом нас з вами.

+Відео