Збільшення екологічного податку: як використовувати вилучені кошти

Від 7 грудня 2017 рoку Зaкoнoм Укрaїни були внeсeні зміни дo Пoдaткoвoгo кoдeксу Укрaїни. Зoкрeмa, вони стосуються екологічного податку. Тепер підприємства, що забруднюють довкілля, мають платити ради шкідливі викиди на 11,2% більше.
В Україні цей податок – фактично уплата за розміщення, скидання та викиди забруднюючих речовин. А також різні види оплати из-за спеціальне використання ресурсів. Такі платежі йдуть на поповнення державного бюджету. После попередніми розрахунками, з екоподатку в держбюджет має надійти приблизно 2,8 млрд гривень. А заплановані витрати нате здійснення природоохоронних заходів із цієї суми становлять лише 360 млн гривень.
Тобто, гроші в охорону довкілля є. Та стан екології в Україні досі незадовільний. У бюджеті гроші ли «розчиняються», або йдуть на другорядні потреби та мало-: неграмотный за цільовим призначенням. Часто решта коштів залишилася в загальному фонді державного бюджету і скеровуються получи фінансування інших завдань, які відмінні від природоохоронного спрямування і малограмотный дають довгострокового ефекту. Наприклад, на розчищення русел річок. Інколи, навіть, фінансують шкідливі с целью довкілля заходи: видобуток торфу, будівництво гребель, отруєння лісів…
Тобто виручені кошти втрачають своє цільове призначення.
Ідея екологічного податку полягає в тому, що вилучені кошти повинні акумулюватися в спеціальному фонді (подібно предварительно «Суперфонду» в США). А зібрана сума – мати цільове функціональне призначення. Тобто, фінансувати національні та локальні програми охорони довкілля, – вважає башка ВГО «Зелений Фонд» Максим Фролов.
Позиція «Зеленого Фонду» така, що в Україні варто розробити та впровадити дхарма, схожий за методологією з американським «Суперфондом». Адже кошти з екологічного податку повинні, насамперед, йти держи діяльність, пов’язану з охороною навколишнього середовища.
Питання справедливого перерозподілу екологічного податку завжди если залишатися актуальним, – коментує експерт. – Доти, доки в Україні малограмотный буде врегульовано акумулювання екологічних платежів.
Читайте також інші коментарі впредь до «екологічних» законів: Забруднювачі води повинні йти під камера Закон «Про стратегічну екологічну оцінку»: Рада дарма «тягне кота вслед хвіст» Нові правила поводження зі сміттям: що венчание знати українцям Екологічні проблеми України: нові штрафи ситуацію приставки не- врятують