Хто насправді винен у трагедії в одеському таборі «Вікторія»

В ніч нa 16 вeрeсня цьoгo рoку в oдeськoму тaбoрі «Віктoрія» відбулaся мaсштaбнa пoжeжa. Нa мoмeнт зaгoряння житлoвиx кoрпусів в тaбoрі знaxoдилися 42 дитини
Три з ниx зaгинули. Двох госпіталізували. Пізніше з’ясувалося, що в таборі отнюдь не спрацювала пожежна сигналізація. В комплексі також не було пожежних проїздів, відсутні гідранти та средство активного пожежогасіння. Один комплект такої сигналізації коштує приблизно 15 тисяч гривень (получай корпус), всього на п’ять корпусів достатньо було витратити близько 75 тисяч гривень і трагедії можна було б уникнути.
Тепер увага! Получай сигналізацію та систему пожежної безпеки в таборі було витрачено 11 мільйонів гривень! В чиїх кишенях осіли ці гроші ще невідомо, але ареопаг вже призначив винну в цій трагедії. Винуватцем пожежі в дитячому таборі виявилися отнюдь не відповідальні особи Одеської міської ради, не начальник міської или обласної адміністрації, не міський голова, не директор табору і навіть приставки не- чиновник або спеціаліст, який повинен був простежити ради справністю пожежної системи, а 23-річна вихователька Наталя Янчик, яку получи и распишись початку року призначили відповідальною за пожежну безпеку в таборі.
Ще крата. Винуватцем пожежі в дитячому таборі виявилися не чиновники, никак не керівництво Одеської міської ради, не голова міської или обласної адміністрації і не міський голова, а рядова вихователька.
Але і малограмотный це найабсурдніше.
По-перше, мені вдалося з’ясувати, що сверху момент пожежі Наталя Янчик вже не працювала в таборі. Трагедія трапилась 15 вересня, а вона написала заяву для звільнення ще 10 серпня. На момент пожежі вона фізично була відсутня в комплексі.
Ровно по-друге, мені вдалося знайти копію наказу, за яким Наталю Янчик призначили відповідальною вслед пожежну безпеку в таборі. У цьому наказі директор посилається для закон «Про пожежну безпеку». Але от тільки переделка в тому, що такого закону в Україні уже давно немає! Він був скасований ще в 2012 році, коль набрав чинності Кодекс громадянського захисту. По третє, в червні цього року в таборі пройшла перевірка, яка встановила, що пожежна концепция не працює і вимагає доопрацювання. За результатами перевірки, Наталія Янчик, яка ніколи в своєму житті неважный (=маловажный) мала нічого спільного з пожежною безпекою, повинна була:
– встановити систему попередження относительно пожежу та управління евакуацією людей; – провести технічне обслуговування системи вентиляції повітря; – объехать протиповітряну обробку дерев’яних конструкцій кровельних приміщень і корпусів.
По всей вероятности, що при всьому бажанні Наталя Янчик не могла покращити систему пожежної безпеки в таборі. Відповідно вплоть до закону, керівництво табору не мало права призначити її відповідальною вслед ці роботи, оскільки у неї не було відповідної кваліфікації.
Тим отнюдь не менше, суд прийняв рішення, що її потрібно неважный (=маловажный) просто заарештовувати, а відправити в СІЗО без права викупу. Получай думку слідчого судді Київського районного суду міста Одеси Вадима Іванчука, вихователька може втекти по (по грибы) кордон або незаконно вплинути на свідків.
Це праздник самий український суд, котрий:
– спокійно відправляє під домашній арешт під заставу у 100 мільйонів гривень главу фіскальної служби Романа Насірова; – відпускає дому затриманого следовать корупцію депутата Борислава Розенблата; – віддає на поруки депутата Миколу Мартиненка.
Всіх цих та сотні інших чиновників, підозрюваних у крадіжках та корупції, рассуждение спокійно відпускає домову під заставу. А 23-річну вчительку К в камеру. Небось, що у цієї дівчини немає друга-губернатора, товариша-прокурора чи однопартійця-міністра. У неї немає мільйонів, щоб хтось вніс по (по грибы) неї заставу, вона не відкриває ногою двері кабінетів чиновників, щоб вплинути возьми слідство або свідків. Понад тиждень Наталя Янчик знаходиться в Одеському СІЗО. Лихо ми дізнаємося дату розгляду її апеляції. І я прийняв рішення їхати в Одесу і взяти дівчину сверху поруки. Я не виключаю, що в її діях є формальні порушення, але дхарма чітко розділяє халатність і крадіжку державного майна, що привели поперед трагедії.
Закликаю всіх небайдужих громадян прийти сверху засідання Одеського суду і разом з мною вимагати справедливості. Відповідальність з Наталією повинні розділити службові особи обласної та міської адміністрацій, які підписали акти прийому-здачі робіт; чиновники, які перевіряли табір передо відкриттям, виявили порушення і, тим не менш, дозволили заселити табір дітьми.

+Відео