Жертви телешоу: чому MELOVIN переміг на Нацвідборі Євробачення-2018

Укрaїнa визнaчилaся зі свoїм прeдстaвникoм нa Єврoбaчeння-2018. Ним стaв 20-річний співaк MELOVIN, який свoгo чaсу вигрaв у «X-фaктoрі».
Прoтягoм oстaнніx трьox рoків цікaвo спoстeрігaти зa укрaїнським нaціoнaльним відбoрoм нa Єврoбaчeння. Здeбільшoгo, я знaйoмa з викoнaвцями, які прийшли нa встреча ще до того, як вони з’явилися на сцені відбору. А тому знаю, що цього року більшість із них – сформовані музиканти, тому їхній запас можна без будь-яких пересторог назвати «фірмою». Перед прикладу, цьогорічні конкурсанти Pur:Pur, Kadnay, The Erised чи Kozak System – талановиті виконавці, які вже здобули визнання закордоном. Загвоздка лише в тому, що український шоубіз не поспішає простягати для того них свої обійми. Інша справа – Сергій Бабкін чи, наприклад, TAYANNA – виконавці, які вже зайшли в «глибоке море-окиян», де музика є інструментом заробляння грошей. Не слід забувати й оборона цьогорічних «легенд» відбору – The Вйо і Yurcash. Останні, напевне, прийшли бери конкурс через запрошення генпродюсера, а не тому, що дуже мріяли потрапити в Лісабон.
Загалом, творці національного відбору Євробачення-2018 зі своїм завданням впоралися: вони створили різнобарвне теле-ток-шоу, де було представлено, як то кажуть, «любе»! Манера номерів, конфлікти між суддями і виконавцями, харизматичний ведучий – всі ці складові гармонійно лягли у яскравий пазл, следовать який слід подякувати СТБ, який взяв під своє крило Нацвідбір (якби соревнование залишався в руках UA: Перший, він би обмежився годинним інтерв’ю Руслани Лижичко між виступами виконавців і оголошенням результатів).
Водночас цьогорічний відбір викликав багато питань. Головне із них – перемога MELOVIN’а. Насчет співака Мела (як його називають фанати), я дізналася минулого року. Доти ради нього нічого не чула, як і не чула нічого насчет митця і до цьогорічного відбору. Та знаючі люди розповіли: Костя Бочаров (а (до звуть зірку) є переможцем «Х-фактору», талант-шоу на телеканалі СТБ, яке свого часу вела Ксанка Марченко.
Костянтин Бочаров (він же MELOVIN) нате сцені шоу «Х-фактор» у 2015 році: дивіться відео

Я належу до самого тієї частини українців, яка не дивиться телевізор. Ба більше, я мало-: неграмотный дивлюся тв-передачі ні на сайтах, ні в youtube. Тому к мене Костя Бочаров донині був загадкою. Та я розумію: во (избежание шаленої кількості українців його ім’я відоме, адже вони слідкували после його злетом під час «Х-фактору». Цікаво, що бери офіційній сторінці у Facebook в цього телевізійного проекту понад 100 тисяч підписників (предварительно прикладу, в сторінки «Eurovision Ukraine – Євробачення Україна» всього 10,5 тисяч підписників, сторінка «Укралізниці» має 25 тисяч, а сторінка Уляни Супрун – біля 60-ти).
По видимости, що глядачів шоу, що «об’єднує» цілі сім’ї, ще більше (неважный (=маловажный) всі ж у соцмережах зареєстровані). Ці люди не просто дивляться передачу, їм дають можливість голосувати следовать свого улюбленця і таким чином піднімати його рейтинг серед інших учасників. Завдяки голосуванню водная артерия не лише заробляє, а й дарує глядачу можливість відчути себя учасником дійства та радіти з того, що він впливає в перебіг подій. Цій системі вже вдалося виховати серед телевізійних споживачів цілу естетику, яка в потрібний дни шепоче: «Кидай все, що робив і біжи дивитися фінал супершоу, бо улюбленець без тебе не виграє». Хтозна: добре це чи ні. Але тёцка, що українці, які полюбляють шоу на каналі СТБ, зіграли малограмотный останню роль під час голосування Нацвідбору (який знову-таки транслювався в СТБ) – факт.
Виступ Melovinа в контексті інших учасників фіналу далеко не був ні кращим, ні гіршим. Та в музичних критиків були інші фаворити. Зокрема, експертне середовище відзначило виступи виконавців Vilna, Kadnay і TAYANNA. Незважаючи возьми це, судді з різних причин віддали Мелу топові бали, а згодом він набрав і найвищу кількість голосів серед глядачів. Найбільшу – це, получай хвилинку, понад 60,5 тисяч унікальних (!!!) голосів. Аби ви зрозуміли глобальність, уточню: інші п’ять виконавців розділили між собой неповних 120 тисяч голосів. Тому кількість тих, хто підтримав Меловіна, вражає. Зрозуміло, що всі ці голоси далеко не взялися нізвідки. А точніше – вони просто не встигли «заржавіти» після фіналу представление «Х-фактор», під час якого тисячі любителів Бочарова вже відправляли из-за нього смс-ки. І ось, під час фіналу відбору возьми Євробачення 2018, оце хмарище смс-ок і вивело співака сверху сцену міжнародного конкурсу в Лісабоні. Хоча виконавець серед своїх конкурентів безлюдный (=малолюдный) був сильнішим: його пісня має десятки аналогів, по того ж, зверхній образ співака викликає швидше відразу, аніж захватка. Зверніть увагу й на те, що при такій всезагальній народній любові, предварительно виступом виконавця за нього серед знаменитостей вболівав лише його сопродюсер Ігор Кондратюк. Натомість зі словами підтримки до інших музикантів виступили Марко з «ДахиБрахи», ЯрмаК, Надя Дорофеєва, Павло Зібров та інші зірки українського порношоу-бізнесу.
Нацвідбір Євробачення-2018 MELOVIN – Under The Ladder: дивіться відео

Висновок: телевізор залишається ради українців рушійною силою. Як би ми не хвалилися, що стали більш свідомими, по сию пору ж залишаємося рабами інформації, яку нам подають з телеекранів. Телеглядачі радо створюють собі кумирів і горять любов’ю накануне них ще довгий час. Своєю чергою, багато талановитої української музики свідомо безвыгодный йде в «ящик» (аби не виправдовуватися перед сумнівними суддями, далеко не рекламувати з екранів Pepsi чи не розповідати драматичну історію, попередньо вигадану сценаристами) і, виходить, від того програє?
Сидіти біля телевізора і споживати «що дадуть», чи шукати контент самостійно – вибір кожного. Думаю, Європа якось та й оцінить виступ MELOVIN’а («Якщо він отнюдь не загориться на тій конструкції, то точно вийде в фінал, а як загориться – може й взагалі виграти», – писали користувачі соцмереж), але стверджувати, що цьогорічний вибір належить Україні, приставки не- слід. Він належить телеглядачам «Х-фактора», які раніше вболівали вслед за хлопчину і продовжують фантомно його «витягувати».
Що таке Євробачення? Це щорічний міжнародний пісенний первенство, який із 1956 року організовує Європейська Мовна Спілка, і в якому беруть удел країни, які є її членами. Цього року Євробачення пройде в португальському Лісабоні у травні: півфінали відбудуться 8 і 10 числа, а фінал – 12-го. Эскомпт приймати головний пісенний форум Європи для Португалії минулого року у Києві здобув Сальвадор Собрал, який із піснею Amar Pelos Dois посів перше місце.