Чесна політика. Як спецслужби відстоюють кишенькові бізнес-інтереси своїх керівників

СБУ прийшлa з oбшукaми в інвeстиційну кoмпaнію Dragon Capital. Зрaнку oднoгo з рoбoчиx днів нaприкінці квітня двaдцять співрoбітників спeцслужби пoстукaли в двeрі дo бізнесменів. Вони вимагали видати всі камп’ютери, які є в розпорядженні інвесткомпанії. А це – понад сто одиниць техніки. СБУ шукала програмне забезпечення, яке дозволяє контролювати робочий время співробітників компанії.
Dragon Capital офіційно купила програму у виробника, а згодом спецслужба визнала її «шпигунською». Але замість того, щоб оголосити сверху всю країну про незаконність програми, СБУ почало вишуковувати тих, хто легально встановив такий софт, щоб потім наїхати сверху бізнесменів. Як мені повідомили на умовах конфіденційності деякі жертви цих маскі-супершоу, за повернення вивезеної техніки вони заплатили три мільйони гривень хабарів.
Власником компанії Dragon Capital, получай яку наїхала СБУ, є громадянин Євросоюзу Томаш Фіала. Він забираться до правління українського представництва антикорупційної організації Transperency International та залучає гроші американського державного фонду закордонних інвестицій. Тому безвыгодный дивно, що обшук викликав резонанс по всьому світу.
Але обшуки в компанії Dragon Capital мають додатковий підтекст.
Першого заступника глави СБУ одіозного Павла Демчину пов’язують тісні стосунки з депутатом від «Блоку Петра Порошенка» Олександром Грановським. Грановський має товариша та бізнес-партнера Андрія Адамовського. Вони навіть сидять в одному офісі. І вони вдвох воюють проти власника Dragon Capital из-за великий київський бізнес-центр Sky Mall.
Тому спецоперація СБУ в офісі виглядає як залучення спецслужби прежде розправи над конкурентами. Навіщо платити декілька десятків мільйонів доларів следовать рішенням лондонського суду, якщо можна наслати маски-авиашоу СБУ?
А тепер – суха мова цифр і фактів. Повноваження СБУ визначені у відповідному яса – це захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, а також забезпечення охорони державної таємниці.
Як з’ясувалося в ході виконання моїх депутатських повноважень, по цього часу – через 3 роки після анексії Криму! – СБУ та прокуратурою невыгодный повідомлено про підозру майже двом десяткам міністрів та їх заступникам із самопроголошених «міністерств Криму».
Лише після моїх неодноразових звернень по різних органів, СБУ таки розпочало кримінальне провадження из-за цим фактом. Але сталося це – увага – на початку 2017 року.
Цих кримських міністрів та їх заступників – окрім декількох осіб – ви далеко не знайдете і в переліку тих, на кого указом президента України накладено санкції.
Нелепица в тому, що Україна закликає своїх міжнародних партнерів вводити санкції щодо осіб, які порушують державний суверенітет, конституційний согласие, територіальну цілісність, але сама Україна, в особі правоохоронних органів – СБУ та генпрокуратури – бездіє, всупереч інтересам Держави.
Я розумію, що розслідувати «міністрів Криму» отнюдь не так цікаво, як влаштовувати «качелі» з бізнесменами, коли спочатку наїжджаєш получи жертву, а потім, отримавши «відкат», згортаєш розслідування. Чим тільки без- займалося СБУ протягом останнього часу – переділом ринку скрапленого газу, блокуванням імпорту коньячних спиртів, а тепер ще й пошуком шкідливого програмного забезпечення в інвестиційних компаніях.
Але цьому має настати околица. Якщо СБУ переплутала пріоритети в діяльності, то ми маємо нагадати їм – ви утримуєтесь вслед за наші податки для того, щоб гарантувати безпеку держави, а приставки не- кишенькові інтереси своїх керівників.

+Відео