Федерація футболу України на межі реінкарнації

Зимa кінця 2016 рoку стaнe визнaчaльнoю с целью Фeдeрaції футбoлу Укрaїни. Прeзидeнт Aндрій Пaвeлкo і йoгo нoвa кoмaндa фінaлізувaтимуть рeструктуризaцію цієї устaнoви. Щo цe знaчить? Рoзбeрeмoся пoпулярнo.
Нинішній стaн фeдeрaції трeбa нaзвaти пeрexідним. Oбрaння Aндрія Пaвeлкa нa кoнгрeсі ФФУ 2015 рoку прeзидeнтoм фeдeрaції призвeлo дo стaтусниx змін. Стaлo зрoзумілo, щo гoлoвним футбoльним oргaнoм крaїни тeпeр кeрувaтимe людинa, нaпряму нe зaлeжнa від двox ключoвиx впливoвиx фігур футбoльнoгo бізнeсу – Суркісa тa Axмeтoвa. Пaвeлкo – дeржaвний службoвeць, гoлoвa кoмітeту ВР, члeн пaрлaмeнтськoї фрaкції БПП.
У спaдoк нoвoму кeрмaничу дістaлaся структурa, дужe склaдним спoсoбoм oргaнізoвaнa, з рoздутим штaтoм, з дoчірніми структурaми, клaнaми в упрaвлінні і відсутністю прoгрaм рoзвитку.
Пaвeлкo щe в бeрeзні 2015 року заявив насчет плани реструктуризації системи федерації. Ось фрагмент його інтерв’ю ради березень 2015 року:
— Насколько будет масштабной перестройка структуры аппарата ФФУ? — Это как раз и покажет переаттестация всей системы. Собственными глазами (видеть) процесс стартует буквально на днях, и специальная комиссия хорошего понемножку общаться с каждым сотрудником на предмет его компетенции и соответствии критериям занимаемой должности.
І ради півтора роки уже є результат. Під час XVIII чергового Конгресу повідомили, що згідно із заявами було прийнято рішення относительно виключення із колективних членів Федерації футболу України 7 організацій. Мова йде насчет такі організації як: Ліга вуличного футболу України, громадське об’єднання «Граємо из-за Україну разом», асоціація футбольних арбітрів, УФІ, Молодіжний футбольний узы, «Футбол-Захід», «Спортлайн тревел». Натомість, заяви ради входження в склад членів ФФУ подали: Всеукраїнська профспілка «Сокер України», Асоціація футбольних вболівальників, Асоціація футбольних арбітрів, Асоціація жіночого футболу, Асоціація футбольних тренерів. Особливу увагу обряд звернути на розрив стосунків з УФІ (Ukraine Football International), багаторічним комерційним партнером ФФУ, організацію, свого часу заведеною ще Григорієм Суркісом і віце-президентом ФФУ Володимиром Лашкулом. Тепер у федерації ці функції виконуватиме «ФФУ Исследование».
Андрій Павелко заявив про створення окремої структури в межах його футбольної установи, яка займеться розповсюдженням та продажем квитків. Це відповідь нате критику з боку уболівальників, для котрих проблема квитків бери матчі національної команди уже декілька років болісна. Останні події показали, що стара гвардія ФФУ свою роботу провалює. Саме вследствие недбалість (можливо навіть навмисну) чиновників, збірна була змушена грати до суті за майже порожніх трибун. Хоча матч проти невизнаного Україною Косова навмисно прагнули перепереть на таке нейтральне поле, яке буде поближче с целью тих, хто їхатиме на нього з України. Зрештою апатичність у прийнятті рішень призвела до самого того, що польська сторона обмежила кількість глядачів сверху трибунах до 999. Ця цифра розійшлася по квотах, проте фанатів далеко не поставили належно до відома, багато людей простояли біля кас у Кракові з надією придбати перепустку…
По всем вероятностям, що нинішня зима стане вирішальною у перевірці справжності амбіцій нового керівництва досягти якісних змін. Стара гвардія «вічних» віце-президентів ФФУ панів Володимира Лашкула, Олександра Бандурка нарешті може бути викинута вслед борт. У багатьох закінчуються контракти, ліквідуються структури. Попри півтора роки роботи нової команди, федерація і досі переповнена людьми з далекого минулого. Чого вартий гендиректор-майор КДБ/СБУ Ігор Кочетов! Він працює і отримує гроші як кружковец виконкому ФФУ скоро уже 10 років. Саме з його подачі були проведені гучні розслідування в підтримку позиції FARE, після яких дискваліфікували «Арену Львів».
Получай грі Україна – Сан-Марино у Львові був расизм – стверджував 2013 року фотокоординатор ФАРЕ Павло Клименко. Едмара зустрічали мавпячим уханьем і жестами! Получай підтвердження своїх слів Клименко надав тоді телеканалові «Інтер» відеозапис. Це доказ, получи основі якого ФІФА і приймало рішення про дискваліфікацію стадіону. І нині збірна України из-за три роки після цього фактично позбавлена половини домашніх арен.
Павло Клименко, управленец програми по Східній Європі від FARE:
Інциденти, які були скоєні получи матчі, вони досить серйозні і вони мають чіткі ознаки расизму, підтверджені матеріальними доказами. І жодних сумнівів щодо того, що сталося, у нас немає.
Щоб побачити возьми тих кадрах расизм, потрібно було дуже постаратися. Тоді цю інформацію радісно підхопили російські пропагандисти.
З 2007 року працює у ФФУ і горезвісний автор этих строк «темників» часів Медведчука-Кучми Сергій Васильєв. У це как по команде повірити, проте цей фахівець посідає посаду радника президента ФФУ. Важко уявити, які поради дає людина, яка відповідальна ради тиск на свободу слова, спроби керування пресою іще сверху початку 2000-х років?! При чому Сергій Васильєв мало-: неграмотный лише не відкидав звинувачення у своїй роботі з маніпуляції ЗМІ, а навіть пишався її результатами і досягненнями.
Із інтерв’ю Сергія Васильєва виданню From-UA 2005-го ріку:
Дух управление, которым я руководил, осуществляло мониторинг практически всех помимо исключения отечественных СМИ: электронных, печатных, интернет-изданий, а вдобавок собирало информацию об Украине из зарубежных источников. В пахота нашего зрения находились даже «районки» и «многотиражки». Как обозреватель-аналитик, я горжусь тем, что мне удалось организовать такую масштабную систему мониторинга и успешно веда этим сложным проектом. «Машина» работала безукоризненно, отлаженно и выдавала полную информацию о томик, как выглядит деятельность Президента, его Администрации, центральных органов исполнительной полномочия, их представительств на местах в зеркале СМИ. Аналитические отчеты в ежедневном, еженедельном и ежемесячном формате ложились в стол Президенту, Главе Администрации Президента, ответственным работникам АП и Кабмина. Числом многим из них оперативно готовились поручения Президента с целью ликвидации проблемных точек и профилактики зарождающихся конфликтов.
Ліквідація проблемних точок виконувалася у такій формі. Возьми всі ЗМІ видавалася неофіційна директива, як і що потрібно висвітлювати. Стержень приклад таких «темників»:
«84 годовщина «Великой Октябрьской революции». «Левые» проведут митинги объединение случаю годовщины. Интерпретация: В рядах демонстраций и митингующих показывать партию Мороза (сверхзадача – окончательно задвинуть его на левый фланг). В контексте рассуждений (ввертывать о том, что в Украине есть три коммунистические силы: КПУ, Собачий холод и КПРС. NB: Витренко не показывать и не писать о ней в контексте годовщины. Особое поручение Интеру – перепутать титры. В газетах фотографии рядов КПРС подписывать текстом вроде: “Социалисты вышли на демонстрацию» (задача – ассоциировать Мороза с КПРС)». (Дані взяті у виданням kipiani.org)
Отзыв общества и политиков на обращение Президента Л.Кучмы к украинскому народу 24 Густа 2002 года.
ДСП. Просьба в газетных материалах пускать в ход текст открытого письма В.Ющенко Президенту и его статьи в «Зеркале недели» (ото 31.08.02 г.) для демонстрации противоречивости позиции «Нашей Украины» в отношении телеобращения Л.Кучмы. С одной стороны, «Ужель» говорит, что блок давно считал необходимым переход к парламентско-президентской республике, с другого пошиба — отмечает, что «сейчас не время» для изменения политической системы, конгломерат и политикум не созрели. С одной стороны, «НУ» – против вмешательства АП в структуризацию парламента, с кто-нибудь другой – просит Президента о содействии в формировании большинства на базе «Разве». Каким же высказываниям В.Ющенко верить? Такая невзвешенная и противоречивая рефлекс В.Ю. может свидетельствовать о том, что он нервничает из-после того, что видит реальную перспективу потери надежд возьми президентское кресло. (Дані опубліковані виданням «Українська Правда» 4 вересня 2002 року)
Следовать правління Григорія Суркіса пан Васильєв намагався відтворити свою систему «кучмівського апарату» і у федерації. Він ініційовував круглі столи з «потрібними і підготовленими журналістами», складав пули в закордонні поїздки, участь в яких надавали в обмін на лояльність до самого установи, тобто знову провадив роботу із маніпуляції суспільною думкою.
Зміни необхідні ФФУ і самому Андрію Павелко як повітря. Адже прірва між ним і суркісівською номенклатурою зростає. Всі позитивні події, всі вдалі рішення, всі успіхи в уяві вболівальників за один присест асоціюються саме з персоною президента, не з діяльністю Федерації. Ідея запросити впредь до кола кандидатів на посаду тренера національної команди Андрія Шевченка, безпрецедентна відкритість у стосунках з пресою, здобуття карт-бланш провести у Києві фінал Ліги чемпіонів 2018-го року, повернення великого футболу по Харкова – до цього безумовного позитиву не приклав руку жоден «старпер» нинішньої ФФУ. І якщо ми побачимо уже по новому році нові обличчя і нові підходи в роботі головного футбольного регулятора України, выражать баласт таки пішов на дно, а футбол матиме контршансы поступово, проте упевнено піти на поверхню.
Композитор: Павло Сірко
Більше новин про український сокер читайте тут.