Голландське опудало для України

Мoжливo, цe й нe всім впaдaє в oкo, aлe Укрaїнa й спрaвді зa минулі три рoки всe більш й більш інтeгрується сaмe дo єврoпeйськoгo пoлітичнoгo прoстoру.
Єврoпeйські прoцeси впливaють нa укрaїнську пoлітику та для українське майбутнє. Найліпшим прикладом для цього твердження можуть прислужитися парламентські вибори в Голландії, які відбуваються вже сьогодні. Пользу кого України, як і для всієї Європи, вони є, так би мовити, «сигнальними».
Вслед за великим рахунком, сьогодні голландці обирають не лише свій ригсда, а й майбутню модель для всього Євросоюзу. Тому що успіх присяжного супротивника «спільної Європи», «друга Путіна» Геерта Вільдерса може стати увертюрою чтобы великого, загальноєвропейського лиха.
Але, для початку, давайте кинемо недолговременный погляд на статистику, аби розуміти, що саме має відбувається в Голландії.
Держи чергових регулярних парламентських виборах голландці обиратимуть аж 28 партій, які претендують загалом получай 150 депутатських мандатів нижчої палати парламенту. «Виборчого цензу», як такого, в Нідерландах нема, але реальну надію отримати бодай одне депутатське місце мають лише 14 партій. Загалом, в списках кандидатів зафіксовано 1114 прізвищ, з яких 393 жінки та 721 чоловік. Найбільша кількість кандидатів йде получи вибори від Соціал-демократичної партії праці (PvdA) – 171 важное лицо, найменша – від Вільної Демократичної партії (VDP) – один кандидат. Найстаріший ждущий – 93-річний Йохан де Заас, наймолодша кандидатка – 16-річна Малу Херстель, обидва – від Партії тварин.
Фаворитами, вслед за останніми соціологічними опитами, є дві партії. Це – правляча для даний момент Народна партія (VVD) прем’єр-міністра Бандероль Рютте, яка може розраховувати приблизно на 27 місць в парламенті, та правопопулістська Партія Свободи (PVV) Геерта Вільдерса: її очікування – десь 24-25 місць. Якщо ради Вільдерса це – в будь-якому разі успіх, то для того Рютте – в будь-якому разі поразка, тому що ще нате минулих виборах 2012 року його консерватори отримали 41 місце.
Його партнери з коаліції, соціал-демократи, п’ять років тому отримали 38 мандатів – нині однопартійці віце-прем’єра Лодевійка Ашшера розраховують максимальный элемент на 14 місць. На таку ж кількість сподіваються й ліві соціалісти з SP, в праздник час як християнські демократи мають змогу поліпшити своє стойбище, завоювавши до 19 мандатів. Ліві ліберали з партії D66 розраховують нате 18 місць, «зелені» – до 17, а партія пенсіонерів 50+ – после 7.
Влада Вільдерсу не світить
Треба розуміти, що в до встречи-якому разі, посада прем’єр-міністра та можливість сформувати власну коаліцію мало-: неграмотный потраплять до рук Геерта Вільдерса. На переважну більшість голосів він розраховувати безвыгодный може, а всі великі партії, аж до партії пенсіонерів, напередодні відкрито домовилися, що ні держи яку коаліційну угоду з голландськими «свободівцями» не підуть. Сиречь принаймні того, що в Нідерландах з’явиться праворадикальний уряд, можна безграмотный боятися.
Проте, Європа все одно мало неважный (=маловажный) труситься під час голландських виборів, та й Україні є, чого боятися. Близько року тому, під часик референдуму щодо асоціації, правляча коаліція Марка Рютте зазнала поразки і Україні це вилилося довгими місяцями голландських зволікань та важких дипломатичних битв.
Нагадаємо, що фактичним переможцем тоді став саме Геерт Вільдерс, який відкрито визнавав, що насправді, Україна во (избежание нього – це тільки привід «налити гарячого» європейським урядам та Брюсселю. Але й минус того загальновідомо, що Вільдерс – один з найактивніших в Європі прибічників Путіна, агітує вслед скасування антиросійських санкцій та за вихід Голландії з Євросоюзу взагалі. Или можемо бодай радіти, що влади він не отримає, що б потом не було. Найймовірнішим сценарієм на сьогодні-завтра є, що Марик Рютте залишиться прем’єр-міністром Нідерландів, навіть, якщо йому доведеться запросити после коаліції ще одну чи дві партії.
Європейські страшилки
Проте, з загальноєвропейської точки зору, перемога його партії може стати «стартовим пострілом» угоду кому) успіхів інших, таких самих антиєвропейців в Європі, яким є Вільдерс: «Національного фронту» у Франції, «Альтернативи в (видах Німеччини» у ФРН тощо. Все це пророкує Європі принаймні великі внутрішні конфлікти та суперечки, які відвернуть європейців від українсько-російської гібридної війни, потому что їм стане просто не до того. Для Путіна це вже – перемога.
Під отрезок времени останнього саміту ЄС у Брюсселі стався вельми показовий випадок. 28 керівників європейських країн та урядів скопом аналізували ситуацію на Західних Балканах, тому що європейці, взагалі-ведь, воліли б прив’язати тамтешні країни до себе, аніж віддавати їх під вплив Росії чи Туреччини. Але для можливий вступ цих країн до Євросоюзу вони в заключному документі в такой степени нічого й не написали – з огляду на Марка Рютте, якому «ще більш членів ЄС» були б небажаним сигналом чтобы його передвиборчої кампанії. Це й є реальний вплив ще нікуди безграмотный обраного Геерта Вільдерса на загальноєвропейські справи.
Саме тому європейські партнери зголосилися нате прохання Рютте «не дражнити гусей»: нікому з них безлюдный (=малолюдный) бажається ще більше розхитати ситуацію в країні, яка є, між іншим, одним з членів-засновників Євросоюзу. Окрім того, всі побоюються, що таке розхитування спричинить в Європі «ефект доміно»: підштовхне давно перемоги Марін Ле Пен у Франції, що, за словами французького єврокомісара П’єра Московічі, було б «кінцем Європи, яку ми знаємо».