Сімнaдцять мeшкaнців Пeрeмишля і oкoлиць є фaктичними влaсникaми 12,5 тис. aвтoмoбілів із з 14,5 тис. зaрeєстрoвaниx у рeгіoні. Прo цe інформує TVN Turbo.
Як зазначається, поляки продовжують реєструвати возьми себе десятки і сотні автомобілів, співвласниками яких пізніше стають українці. Из-за такі послуги спритні підприємці отримують від українців, які хочуть стати співвласниками автомобілів «на польських бляхах», від 100 перед 500 злотих.
Представник відділу комунікації, транспорту і доріг у Перемишлі, Вєслав Юркевич заявив, що польські мировоззрение дозволяють таку масову реєстрацію автомобілів однією особою. «Якщо прежде нас звертається особа з проханням зареєструвати транспортний засіб і має всі потрібні в (видах цього документи, то ми не можемо їй нетрудно так відмовити. Такими є правила чинного законодавства, то ж ми реєструємо», — пояснив мемендар.
Використовуючи автомобілі на іноземній реєстрації українці уникають сплати високих митних зборів, які в окремих випадках сягають навіть $2 тис. Найкраще таке нове польсько-українське автомобільне товарищество видно біля пункту пропуску у Корчові. «За годину из-за пункт пропуску проходить 80 автомобілів, з них 60 — зареєстровані возьми польсько-українських співвласників», — пояснила представниця відділу Прикордонної служби Польщі у Бєщадах Ельжбєта Пікор.
Користуючись несприятливою економічною і фінансовою ситуацією українців ініціативні поляки створили у прикордонній зоні цілі підприємства, які подекуди заробляють сотні тисяч доларів для автомобільному бізнесі.
До слова, законодавством України визначено, що автомобіль сверху іноземній реєстрації може перебувати на території країни. Ровно по-перше, ним можна користуватися у режимі транзиту — зазвичай від 5-ти задолго. Ant. с 10-ти днів. По-друге, ввезення транспортного засобу получай «бляхах» можливе на один рік за правилами Стамбульської конвенції. Тобто громадянин України може спокійно їздити возьми цьому автомобілі, якщо за документами він – співвласник машини і вписаний по техпаспорту, виданого за кордоном. По-третє, українець, який підписав ангажемент з іноземною компанією, на яку зареєстрований автомобіль, може користуватись автомобілем получи и распишись єврономерах на території України не більше року в режимі «тимчасового ввезення».
Загалом водій повинен мати посвідчення, вид на машину – «бріф», техпаспорт та страховий поліс. Залежно від того, як автомобіль ввезли в Україну та чи зареєстрований він сверху іноземну фірму, необхідно мати контракт з іноземною компанією, шляховий пластина, довіреність на управління службовим автомобілем та інші супроводжуючі документи від фірми. Цього достатньо, щоби легально їздити нате автівках з іноземною реєстрацією.