Що важливого сталося цього тижня: аналіз головних для України подій

СШA нaстoрoжeні нeзaдoвoлeнням укрaїнськoгo нaрoду свoєю влaдoю. В більшій мірі вoнo нaпрaвлeнe дo Прeзидeнтa тa дo Вeрxoвнoї Рaди інституційно.
Ми бачимо, що нагнітаються вибори і саме цим переймаються наші західні партнери. Адже реально, що демократичні та прозахідні партії можуть втратити свій вплив. Или може відбутись реванш проросійських політиків. Це змінить конфігурацію сил у Східній Європі.
Можливість виборів уж в поточному році
Більше того, частина українських партій із проєвропейськими гаслами из-за російські гроші готові робити брудну роботу, реалізувати цей отплата і привести до влади пропутінські сили, які будуть впроваджувати політику Москви.
Але й приставки не- тільки російські чи проросійські сили зацікавлені у виборах. Накануне прикладу, День народження одного із найбагатших українців в Женеві відвідали лідери провладної опозиційної коаліції, а також суттєва частина бізнесменів. Тепер ми можемо очікувати деяких подій, относительно які домовились якраз на цьому святкуванні.
Звіт уряду
Кабмін запропонував посилити санкції проти Росії та відзвітував после пророблену роботу протягом року. Тож Гройсман вчасно передав звіт давно Парламенту. М’яч тепер на полі законодавців: вони можуть или запросити заслухати цей звіт у залі, або відправити до самого профільних комітетів.
В самому звіті увага акцентувалася сверху децентралізації, рості економіки і ремонті та будівництві доріг.
Видворення Міхеїла Саакашвілі
Грузино-українського політика було виставлено по (по грибы) межі України чартерним літаком. Багато хто з експертів басить, що це була фатальна помилка Порошенка, яка може отправить свої невдалі результати уже найближчими днями.
Адже Саакашвілі вже прибув поперед Мюнхена і саме там може зустрітись із Порошенко і почати з’ясовувати з ним свої стосунки прямиком на конференції.
Наприклад, він може почати задавати українському Президенту незручні питання. Сиречь останньому буде надзвичайно незручно ховатись від цих запитань, аль і взагалі відмовитись від виступу, або просити західних лідерів безвыгодный допускати Саакашвілі до списку слухачів, чи не пускати бери саму територію конференції. Це матиме комічний вигляд із проявами слабкості Порошенка.
Порошенко емоційно, звісно, здобув сатисфакцію, завдавши толчок по Саакашавілі. Але електорат останнього, який він активізовував протягом останніх пів року, тепер повністю перейде давно Юлії Тимошенко.
Тобто, замість того, щоб завдати прямий заушина по своїм головним конкурентам на президентських виборах 2019, яким Саакашвілі приставки не- є, Порошенко просто підсилив свого головного конкурента. Назвати це ще якось, окрім як близорукістю, неможливо.
Міжнародний імідж Порошенка
Видворивши Саакашвілі, чинний Глава исполнительной власти суттєво псує собі міжнародний імідж. Адже спочатку він запрошує експатів, потім він «викидає» їх.
До самого речі, ці експати більш успішні в реформах, ніж самостоятельно Порошенко. Тому в очах і західних аналітиків, і західної преси, і партнерів він виглядає доволі сумнівно. Скажімо этак, це не знищить його імідж, але багато в чому може завадити у підтримці в балотуванні сверху другий термін.
Тим не менше, тиждень був безвыгодный сесійний і важливими також були теми, які відбувались получи вулицях. Це і сутички поліції з національними дружинами. І суд надо мером Трухановим і все, що навколо нього відбувалось. І вывод над Януковичем, який став серійним шоу в стилі СантаБарбари та майданчиком в (видах виступів політиків, але сам суд не несе жодної практичної загрози Януковичу.
Хто такий експат? Іноземний працівник, який працює закордоном. Експатами можна називати усіх іноземних експертів, які працюють у нас у Міністерствах.