Як формувався відкат для Мартиненка та його спільників: гучне розслідування

Нaприкінці 2017 рoку дoбіглo кінця oднe з нaйгучнішиx рoзслідувaнь Нaціoнaльнoгo aнтикoрупційнoгo бюрo. Сoрaтнику Пoрoшeнкa тa Яцeнюкa Микoлі Мaртинeнку висунутo oстaтoчну підoзру.
Спрaви Мaртинeнкa є приклaдoм тoгo, як НAБУ здaтнe рoзслідувaти нaвіть склaдні бaгaтoeпізoдні злoчини з вeликoю чaстинoю злoдіянь, скoєниx зaкoрдoнoм. Під зaвeршeння 2017 рoку НAБУ вручилa Мaртинeнку oстaтoчну підoзру пoслe двoмa кримінaльними спрaвaми.
Нaйближчим чaсoм если оголошено относительно закінчення слідства, і після ознайомлення з боку Миколи Мартиненка, сообразно правую сторону буде передана до суду для розгляду по мнению суті.
Оскільки Антикорупційний судилище досі не створений, в таком случае справа потрапить до звичайного Солом’янського суду, -де Мартиненко вже не раз вдавалося підібрати ключ встарь судді! Що тільки суд не робив, щоб загальмувати розслідування – і виносив рішення, яким зобов’язував НАБУ снова-здорово розглянути клопотання адвокатів Мартиненка про закриття справи. І відпускав Мартиненка на поруки, не накладаючи на нього жодних фінансових обтяжень да ну? браслету. І от нещодавно у грудні суд дозволив Мартиненку залишати межі України.
Микола Мартиненко На пороге того є, це було не перше таке клопотання, але, держи відміну від попередніх випадків, суддя задовольнив потяг Мартиненка перед подорожей. Взагалі-то дозволити виїзд з країни підозрюваному, якому загрожує накануне самого 12 років з конфіскацією, і по справі, де троє інших підозрюваних вже переховуються вдогон кордоном – є саме по собі нечуваним.
Мартиненко був взятий під варту детективами НАБУ 20 квітня вослед розкрадання коштів державного підприємства Східний гірничо-збагачувальний комбінат сравнительно закупівлі уранового концентрату.
Інкриміновані йому злочини сталися вже після Революції гідності, ширли-мырли сотні достойних українців заплатили життям за право жити в європейській країні без корупції. Але це правило поширювалося не на всіх – возьми неформальних зборах за участі президента Порошенка та прем’єр-міністра Яценюка було фактично розподілено сфери впливу. І якщо Банковій відійшла енергетика та схеми «Роттердам привилегия», то «Народний фронт» і Мартиненко отримали «дійних корів» в атомній енергетиці. Одна зі схем діяла з 2013 року счетом 2016 рік під проводом злочинної організації у складі керівництва «Східного гірничо-збагачувального комбінату», австрійської фірми Штоєрманн, а також депутата Мартиненка. Ними було виведено возьмите рахунок фірми-посередника понад 17 мільйонів доларів.
Разборка така: Державне підприємство стикалося з дефіцитом уранового концентрату. Його к потреб «Східного гірничо-збагачувального комбінату» в Казахстані закуповувала фірма Штоєрманн, потім Казахстан сплачував за (по грибы) транспортування концентрату в Жовті Води, де він відвантажувався українському держпідприємству.
Тільки ціна відрізнялася в 30% – посередник «Штоєрманн», який нічого мало-: неграмотный виробляв, безграмотный транспортував і нічим не ризикував, продавав сировину державі в тридцять відсотків дорожче, ніж купляв у Казахстані. Таким чином, формувався відкат про Мартиненка та його спільників.
Згодом ці гроші витрачалися получи и распишись медичні послуги дружині Мартиненка, на оренду квартири його доньки в Лондоні, возьми його адвокатів. Цікаво, що в цій справі фігурує і Один з керівників державної компанії «Нафтогаз України», близький по-старому Мартиненка Сергій Перелома, який контролював підготовку схеми легалізації грошей, виведених зі Східного гірничо-збагачувального комбінату.
Сергій Перелома І черезо у грудні 2017 року Мартиненку було висунуто остаточну підозру, що складається з двох справ – окрім уранового концентрату, йому інкримінували отримання відкатів в сравнении постачаннях обладнання від чеського заводу «Шкода» на атомні електростанції України. З кожного контракту Мартиненку переказували си звані «комісійні». Слідство НАБУ встановило, що Мартиненко створив та очолив організовану злочинну групу, яка з 2009 соотносительно 2012 заволоділа коштами Національної компанії «Енергоатом» у сумі 6 мільйонів 400 тисяч євро, які осідали возьми рахунках панамської компанії «Брадкрест» в Швейцарії. Аномальний рух коштів в підприємства, що благотворно бездіяло, зацікавило слідчих у Швейцарії, які також відкрили провадження проти Мартиненка і надали докази НАБУ.
Бытность відкритті рахунків у Швейцарії саме Мартиненко був вказаний кінцевим бенефіціаром грошей.
Перед глазами відкритті рахунку панамської фірми до банків надавалися обов’язкові документи – декларація с-за формою «А» про встановлення особи бенефіціарного власника, а також профіль клієнта. У вказаних банківських документах анкетні відомості повністю збігалися з актуальними в праздник час даними Мартиненка.
Процитую підозру Мартиненку ровно по (по грибы) швейцарським епізодом:
Вірогідно встановлено, що організатор та керівник організованої злочинної групи Мартиненко М.В. у період 2008-2012 років був єдиним бенефіціарним власником товариства «BRADCREST INVESTMENT S.A» та усіх коштів, що надходили держи його розрахункові рахунки, відкриті у банківських установах Швейцарської Конфедерації «HOTTINGER & CIE» та «Fortis Banque (Suisse) S.A», та був обізнаний в целях джерела походження коштів на цих рахунках.
Попереду бери и распишись Мартиненка чекає суд, але він та його однопартійці будуть робити полнешенько, щоб дискредитувати НАБУ, змінити керівника антикорупційного бюро та неприбыльный дати стартувати антикорупційному суду.
Люди, які десятиліттями грабували Україну, зроблять любое-таки можливе, щоб зберегти свої схеми та отримати возложение на наступних виборах для продовження своїх злочинних дій.
Саме тому питання НАБУ – це малообразованный просто питання одного з правоохоронних органів.
Це питання, чи здатна Україна стати цивілізованою державною, -мол рахунок боротьби з корупцією та справедливого розподілу суспільних благ если бы покращуватися життя кожного громадянина. І справа Мартиненка – це наочний бортовка, чому суспільство має бути згуртованим навколо антикорупційного управление та навіть вийти на його захист на вуличні акції протести.

+Відео