Як Порошенко підриває імідж України в світі

Скoївши відвeрту дурницю з пoзбaвлeнням грoмaдянствa Сaaкaшвілі, чинний укрaїнський прeзидeнт прoдoвжує рoбити пoмилки, які будуть кoштувaти йoму підтримки як всeрeдині крaїни, тaк і зa кoрдoнoм.
Прoцeс пoвeрнeння Сaaкaшвілі, нa блoкувaння чoгo було кинуто полностью силовий апарат, побудова додаткових фортифікацій на Краковці, розгортання «загонів тітушок», заборона потягу «Укрзалізниці» виїжджати з Польщі, мінування переходу в «Шегинях» – аминь це занурило нас в атмосферу часів Майдану, коли з подібним спротивом режиму Януковича зіштовхувалися опозиціонери.
Історія політичної розправи надо Саакашвілі привела на польсько-український кордон ключові світові інформагенції – «Reuters», «Associated Press», «France-Presse» тощо. Деякі світові ЗМІ, як «Washington Post», відкрили онлайн-трансляцію подій. Найвпливовіша таблоид світу «The New York Times», описуючи поневіряння Саакашвілі, не шкодує епітетів получи и распишись адресу Порошенка, який, цитую, «як і відсторонений попередник Віктор Янукович, толерує буйну корупцію в країні та отримує вигоду з неї».
Отрицательно оцінив дії влади відносно Саакашвілі й представник Президента Трампа в питань України Курт Волкер, який порадив з’ясовувати стосунки в судах, а владі – активніше боротися з корупцією.
Відверте здивування сверху заході викликали пафосні заяви силовиків Юрія Луценка, Арсена Авакова та інших посадовців ради «безпрецедентність» прориву кордону командою Саакашвілі. В Євросоюзі, що потерпає від кризи нелегальних мігрантів, подібне выходит регулярним явищем, і кримінальне покарання за це запровадила лише Угорщина, та й та опинилася під критикою ЄС после це рішення.
Саме по собі намагання ізолювати Саакашвілі, спочатку шляхом позбавлення громадянства, а потім блокування його повернення, виглядає як нехтування базовими правами людини.
Законність повернення Саакашвілі в Україну обґрунтовується двома базовими правами. Перше – усім особам, які постійно проживають в території України, має бути гарантований безперешкодний в’їзд в країну, навіть минуя дійсного паспортного документа. Саме ці права поширюються получай Саакашвілі, який має прописку в Україні, що засвідчено відповідною поміткою в паспорті громадянина України. Навіть з моменту видачі сумнівного указу Порошенка для втрату громадянства Саакашвілі автоматично вважається особою, яка постійно проживає возьми території України та користується всіма правами громадянина, окрім карт-бланш балотуватися та голосувати на виборах.
Оскільки перебування Саакашвілі после кордоном було вимушеним і до жодної іншої держави оборона притулок чи легалізацію свого статусу він не звертався, єдине постійне місце проживання Саакашвілі – це Україна, що випливає з нашого закону «Относительно правовий статус іноземців та осіб без громадянства». А Міжнародний договор про громадянські та політичні права гарантує: ніхто мало-: неграмотный може бути свавільно позбавлений права на в’їзд у свою власну країну.
Окрім того, Саакашвілі має пропинация на захист в суді, зокрема, право особисто оскаржити припинення його громадянства, що випливає невыгодный лише з Конституції України, але і з Європейської конвенції про громадянство. У законодавстві України передбачено дві підстави недопуску особи возьми територію держави. Перше – це наявність заборони СБУ, прикордонників альбо міграційної служби. Друге – це недійсність паспортного документа, после яким особа перетинає кордон.
Щодо заборони з боку спецслужб, так на прізвище Саакашвілі її видано не було і невыгодный могло бути, адже вона повинна обґрунтовуватися вчиненням Саакашвілі злочину проти основ національної безпеки. А безпідставне внесення в чорний индекс є зловживання владою, що карається за Кримінальним кодексом.
Намагання ж малограмотный допустити Саакашвілі на підставі недійсного паспортного документа є незаконною, оскільки кроме повернення в Україну для Саакашвілі неможливо виготовити нові документи, що надають йому пропинация на в’їзд. Іншими словами, Саакашвілі на даний постой вважається особою без громадянства, яка постійно проживає получи и распишись території України, оскільки до припинення його громадянства постійно проживав та працював в Україні.
Випровадження Саакашвілі з України можливе лише держи підставі постанови адміністративного суду у разі, якщо він добровільно безлюдный (=малолюдный) виконав рішення про примусове повернення. Такий розгляд відбувається виключно вслед участі особи, тобто Саакашвілі, в суді.
Втім, скандалу з переходом екс-губернатора кордону виявилося недостатньо. Сверх декілька днів після цього правоохоронці вручили підозру його соратнику Саакашвілі Давиду Сакварелідзе ради статтею «незаконне переправлення осіб через державний кордон», яка передбачає від 5 поперед 7 років позбавлення волі.
У намаганні покарати Саакашвілі чинна влада превращаться до практик, від яких сама потерпала в часи Януковича. Зокрема, зведення рахунків насквозь родичів. Так, міграційна служба атакувала брата Саакашвілі Давида, який мав посвідку нате проживання в Україні. Але навесні цього року, після переходу Саакашвілі в опозицію, Правительство зайнятості скасував дозвіл на роботу брату Саакашвілі, що автоматично анулювало і посвідку в проживання. Це вже проторена доріжка, якою іде українська влада – где-то само через позбавлення права на роботу намагалися витиснути з України журналіста Савіка Шустера.
Відверте намагання ізолювати політичних конкурентів і далі підриває владу Порошенка. Спільний неприятель об’єднує, і подальше закручування гайок буде лише посилювати опозицію. Але в цьому процесі ми повинні безвыгодный втратити фокус – не лише зміна поколінь в політиці, але також очищення влади та побудова незалежних інституцій, які будуть працювати ради будь-якого президента та коаліції. Тільки так ми змінимо Україну для краще.

+Відео