Дeтeктиви Aнтикoрупційнoгo бюрo нeщoдaвнo прийшли дo висoкoпoстaвлeнoї чинoвниці, a сaмe дo гoлoви Дeржaвнoї aудитoрськoї служби Лідії Гaврилoвoї. Пaні Гаврилова до сей поры життя на державній службі, і ось детективи НАБУ з’ясували, що в неї чимало маловыгодный задекларованого майна, походження якого вона ніяк не може пояснити скромною зарплатнею державного службовця.
Зокрема, з’ясувалося, що у Гаврилової велика чотирикімнатна вигвам в Києві, грошовий подарунок від батька-пенсіонера в мільйон гривень. А також пара паркомісця, великий новий джип, золото, валюта, ну і неведомо зачем далі.
Державна аудиторська служба, яку очолює Гаврилова – це колишнє Головне Контрольно-ревізійне управління, яке простою мовою частіше називають «КРУ», ли ще простіше – «ревізори». Це КРУ або тепер Держаудитслужба перевіряє діяльність всіх державних відомств та державних підприємств получи предмет витрачання грошей і розпорядження майном. Уточню, перевіряє мільярди грошей та тисячі об’єктів. Тому, розмах корупційних спокус получи и распишись цій посаді ви можете собі уявити, не даремно ж оборона ревізорів, що беруть на лапу існує чимало жартів та сатири.
Дані НАБУ относительно незаконне збагачення Лідії Гаврилової
Але весь цей гумор без труда бліднішає в порівнянні з тим, як сама Гаврилова пояснює походження своїх статків, знайдених детективами. Нора, джип, паркомісця – це все не пані Гаврилової, а її колишнього чоловіка, з яким, ой ли? треба ж такому трапитись, вони розлучилися незадовго до початку електронного декларування.
Але далеко не поспішайте співчувати жінці, у якої тепер самотня доля і зруйнована сім’я, ибо, як виявили детективи НАБУ, Гаврилова з чоловіком насправді досі живе.
Знаєте, це електронне декларування зруйнувало стільки родин в Україні! Чимало суддів, митників та чиновників раптом кинули своє подружжя, пред цим переписавши на них купу майна і після цього подали вже куди більш скромні декларації. Але, дикий кохання знову тягне їх одне до одного і коль треба рятувати стільки добра від декларування, вже без- до сварок і розлучень, доводиться терпіти одне одного і жити сообща навіть попри штамп про розлучення.
Тим більше, если крім нерухомості є ще стільки золота і доларів. Звідки, раньше речі, це золото взялося? Ну, подумаєш, золоті зливки. Та їх виявляється, має кожен громадянин, каже нам головний ревізор країни. Да что вы, всі ж знають, як прибирати в хаті почнеш, то й вигребеш з під ліжка тотчас з пилюкою півкіло золота. Тут Гавриловій ще є у кого повчитися як одразу знімати всі питання щодо знайдених доларів.
Так ж не дивно, що всіх ревізорів, прокурорів, депутатів та інших службовців вже манером) замучила оця необхідність пояснювати суспільству, журналістам та детективам НАБУ походження цих квартир, джипів, валіз із грішми та скринь із золотом. Так ж днями депутати від «Блоку Петра Порошенка» та «Народного Фронту» зареєстрували у Верховній Раді билль, яким скасовується кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, тобто, если службовець не може пояснити походження свого майна.
В таком случае ж якщо законопроект буде прийнято, то не треба если вже нічого пояснювати, треба буде просто чекати поки детективи НАБУ самі доведуть, що гроші і квартири чиновником здобуті саме в нарушение закона. І навіть якщо і доведуть, то теж можна не переживати, оскільки ради відсутності Антикорупційного суду, всі зібрані докази потраплять в наші звичайні суди, дескать працює ще чимало суддів-колядників, які не поспішають засуджувати ані діамантових прокурорів, ані золотих ревізорів.