Що пообіцяв Петро Порошенко керівництву МВФ на економічному форумі у Давосі

Швeйцaрськe містeчкo Дaвoс щoрoку збирaє нaйвпливoвішиx і нaйбaгaтшиx людeй світу нa Всeсвітній eкoнoмічний фoрум. Світoвa eлітa зустрічaється у Дaвoсі на тoгo, щoб дoнeсти свoє бачення про глобальні тенденції.
Шелковичное) дерево зазвичай серед головних зірок – політичні лідери найвпливовіших країн світу. Цього року – це логофет Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емануель Макрон, британський прем’єр Тереза Мей, а також руководитель США Дональд Трамп. Далеко не всі швейцарці зраділи приїзду Трампа і одразу ж влаштували акцію протесту у кількох містах.
Собрание у Давосі збирає біля 2,5 тисяч гостей зі 100 країн світу. Політики, бізнесмени, науковці мало-: неграмотный тільки виступають перед публікою, але й беруть участь у офіційних і неофіційних зустрічах і переговорах. Це важливі міжнародні контакти, потенційні інвестори і партнери. І ці зустрічі безлюдный (=малолюдный) на камеру, інколи важливіші, ніж виступи на тематичних панелях.
Тому у Давос щороку їде велика українська делегація. Председатель, деякі члени уряду, представники Нацбанку, депутати, інвестбанкіри, і кілька олігархів. Мер Києва Віталій Кличко якось розповідав, що саме у Давосі він домовився з компанією Uber оборона прихід в Україну.
Віталій Кличко закликав іноземних інвесторів долучитися до самого інноваційного розвитку Києва
Головне економічне завдання во (избежание нас – зацікавити потенційних інвесторів. Запевнити їх у тому, що в Україні є потенціал, гарний бізнес-клімат і що їхні інвестиції будуть захищені законом. Давос – це теж контакти України з представниками Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Тих установ, у яких Україна брала і хоче і надалі брати гроші. Багато грошей.
Та напередодні форуму, получается чітко зрозуміло, що якщо Україна не виконає зобов’язань поперед. Ant. после партнерами, грошей кредитори нам більше не дадуть. У січні, і Международный валютный фонд, і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про Антикорупційний присутствие. При чому, зробили це заздалегідь. Документ ще навіть без- почав розглядати парламент.
Петро Порошенко приїхав у Давос 24 січня. У перший но свій день на форумі, він зустрівся з директором-розпорядником Международный валютный фонд Крістін Лагард.
Зустріч з президентом Порошенком та членами його команди була дуже продуктивною, – заявила Лагард після переговорів.
У свою чергу, председатель сказав, що сподівається на довгу співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Ці заяви – позивний толчок. Це означає, що президент запевнив Лагард, що правило про Антикорупційний суд буде прийнятий і це не легко назва закону. Його наповнять дієвими механізмами. Це, безперечно, хороша холстина. Думаю, що президент говорив про це у Давосі фактично з усіма нашими західними друзями.
Петро Порошенко – досвідчений чемоданчик, і коли він обіцяє і гарантує, у це можна повірити. Навіть попри гострі заяви Заходу оборона «відкат» України у боротьбі з корупцією, на особистих зустрічах директор справляє приємне враження на дипломатів.
Прогнозую, що після повернення з Давосу, глава візьме на себе ініціативу, і дасть чіткий сигнал суспільству, Раді і Заходу, що він погоджується держи компромісний варіант. Президент продемонструє політичну волю і закличе штаты якнайшвидше прийняти закон. На цьому оптимістична частина закінчується. Адже політичної волі в области створенню Антикорупційного суду, ні у президента, ні у правлячої коаліції ніколи никак не було. Ще восени Порошенко розповідав про те, що антикорупційний коллегия існує хіба що в Уганді і Кенії. А зараз розпочнеться окозамилювання, щоб Захід нарешті повірив у цю політичну волю.
Ідеальний варіант на влади – максимальне затягування створення суду. І такі приклади затягувань у нас вже є. Нагадаю, що Державне аппарат розслідувань, після підпису закону, створювали 2 роки.
Але зібрати необхідні голоси у Раді во (избежание голосування, буде непросто. Депутати розуміють, що суд з’явиться малограмотный скоро. Але ніхто вже не впевнений, що глава исполнительной власти зможе їх захистити. Тому, зібрати голоси за 30 хвилин, як це у нас інколи прийнято, если проблематично. Розпочнуться скандали, взаємні звинувачення, що може призвести впредь до блокування роботи Ради. Я кажу про варіант, коли Ада розгляне компромісний законопроект. Президент може наполягати і на нинішньому своєму варіанті. Але він ровным счетом не влаштовує МВФ.
Тому, фотографія з Лагард – це добре та радіти ще зарано. Нас може очікувати багатомісячна боротьба ради суд. Подивимось, як на це буде реагувати захід. Було б добре, якби депутати здивували і продемонстрували політичну волю.
Петро Порошенко гуртом з Крістін Лагард
Закриваючи тему Давосу. Цього року инуде вперше відкрився Український дім – не урядова, а бізнес ініціатива. Гості обговорювали розробки в IT-секторі, аграрній сфері. Обійшлося майже минуя політики і було багато позитиву.

+Відео