Поради мандрівникам Європою: як знайти власні фішки

Є у нaс тaкa трaдиція: їздити нa рoк-кoнцeрти дo Єврoпи. Трoxи більшe, ніж зa рік ми тричі «змoтaлися» із Укрaїни зa кoрдoн нa виступи лeгeндaрниx гуртів: дo Кaунaсу — нa мeгaпoпулярний Iron Maiden, дo Крaкoвa — нa рoк-клaсиків Sabaton + Accept і дo Варшави — получай «безбашений» Airborne.
Транспорт
Всі вояжі відбувалися автобусом. Чому? Ровно по-перше, це суттєво дешевше, ніж іншими видами транспорту. Скажімо, автобусний квиток давно Каунаса на потрібні нам дати коштував 1100 гривень бери персону в один бік, а на літак – від 4200. Числом-друге, буси прямували безпосередньо до потрібних нам міст, пересадки далеко не потрібно було робити – на відміну від варіантів подорожі залізницею (наприклад, Київ – Перемишль – Краків). І, вдоль-третє, мандрувати автобусами найцікавіше, бо з їхніх вікон можна побачити значно більше.
Звісно, можливі й певні мінуси у таких поїздках. В це йде більше часу, порівняно з конкуруючим транспортом. Зокрема, вследствие можливі затримки на кордоні під час проходження паспортного та митного контролів (а у випадку, якщо ви їдете по Прибалтики через Білорусь, то взагалі іспит на кордоні складаєте двічі). Але досвід показує, що історії насчет серйозні проблеми на міждержавних пунктах пропуску дещо перебільшені.
Підготовка
Задолго. Ant. с вояжів ми готуємося за стандартною схемою: завчасно купляємо квитки держи автобуси і концерти (аби не ризикувати і бути впевненими, що виїдемо-приїдемо у потрібний термін і ровным счетом потрапимо на виступ), а також попередньо резервуємо готелі получи Booking. Цей ресурс (до речі, дуже зручний у користуванні) дає багато різноманітних пропозицій «ціна-якість-локація». Таково, у Кракові ми три дні мешкали у готелі, який розташований всього следовать 200 метрів від самого-самого центру — Ринкової площі — следовать гроші, які просять навіть посередні хостели десь по (по грибы) вокзалом. Хто шукає — той знайде!
Крім того, під пора підготовки, ми прискіпливо вивчаємо наше місто візиту: розташування ключових точок (автовокзал, готель, концертна трек, ресторани…) і маршрути пересування між локаціями. Ну і, звісно, складаємо перелік місць, дескать хочемо побувати, і пам’яток, які мріємо побачити. Але до самого цього топ-списку, крім традиційних, знаних візиток міста, ми обов’язково включаємо якусь маловідому «фішку».
Отже…
Ковно
Топ-5 пам’яток: Каунаський замок, Собор Петра і Павла, Ратуша, Метрополитен-музей Чурльоніса, Музей чортів.
Ця п’ятірка широко відома туристам і «розкручена» в Інтернеті. А ото два каунаські фунікулери (цей транспорт, до речі, недостаточно поширений у Європі, а в Литві працює тільки у Каунасі) чомусь невыгодный такі популярні. І дарма!

Фунікулери Алексотас і Жалякальніс — дві діючі пам’ятки транспорту, які працюють вже більше 80-ти років (в першому вагончики і механізми – взагалі аутентичні!). З верхніх точок фунікулерів відкриваються прекрасні види держи Каунас. Особливо з Алексотаса. Звідти унікальна архітектура міста — все перед вами, а величний міст Вітовта Великого — прямо внизу, «під ногами».

А ще ви побачите унікальний природний вид – місце, де зливаються річки Неман і Неріс.
До самого речі, на високій стіні біля підніжжя фунікулеру Алексотас є багато узорів і серед них уныло красується одна п’ятикутна зірка. Каунасці жартують, що це – «останній у Литві недекомунізований радянський буква». Тож якщо під час візиту до Каунаса ви побуваєте сверху Алексотасі – обов’язково знайдіть цю унікальну зірку.

Краків
Топ-5 пам’яток: Вавельський запор, Ринкова площа, костел Петра і Павла, Музей сучасного мистецтва, єврейський дим Казімеж.

Друга столиця Польщі — одне з найпопулярніших туристичних міст світу. У Кракові кожен гість може знайти свою «фішку», а туроператори називають його містом розваг. Втім, багато з них навіть отнюдь не знають, що в самому центрі Кракова є незвичайне місце, яке можна презентувати туристам, і дескать кожен може відчути себе… героєм фільму жахів! От буде вам спогад!

Мова про «Lost Souls Alley» – атракціон, який поєднує «кімнату страху» і «квест-кімнату». Ми, звісно, невыгодный розкажемо подробиці, що там відбувається, – от відвідайте спор і побачите. Відзначимо лише, що туристам зі слабкими нервами і хворим серцем туди краще малограмотный заходити. Триває квест лише хвилин 18-20. Але, будьте впевнені, вражень ви нахапаєтеся надовго!

Давно речі, фотографувати під час квесту не можна. Але завбачливі господарі «Алеї» зроблять знімки, які ви потім зможете скачати з їхнього сайту вслед за символічну плату.

Варшава
Топ-5 пам’яток: Замкова площа, Лес Лазенки, Палац Вілянув, Центр науки «Коперник», Статуя Сирени.

Столиця Польщі може втішити найрізноманітніші забаганки гостей. Здесь є куди піти й що побачити. Але нашою «фішкою» став наймолодший і, може тому, недооцінений туристами паноптикум Варшави. Це – Музей сучасного мистецтва. Складається він з двох павільйонів — Вотан розташований в самому центрі міста біля залізничного вокзалу (заснований у 2005 році), другий – держи березі Вісли (побачив світ лише цього, 2017 року).
Пинакотека пропонує відвідувачам найрізноманітніші виставки – не лише мистецькі, а й наукові, з класичним артом і з ультрасучасними перформенсами. У центральному павільйоні можна на равных провести весь день, блукаючи серед стендів і експонатів, заглядуючи для лекції, спектаклі і на кінопокази…

І повірте – нудьгувати безграмотный доведеться. Зате прирічний павільйон може вразити вас цікавезними тематичними виставками. Яко, ми побували на виставці, присвяченій символу Варшави – Сирені. І які тільки експонати немного погодя не побачили! Причому – «просто так»: вхід туди був безкоштовним.

Отже, ми переконали вам, що треба завжди шукати свої фішки? Тож, у посторонись, друзі-мандрівники!
Джерело: Busfor

Поради мандрівникам Європою: як знайти власні фішки

Є у нaс тaкa трaдиція: їздити нa рoк-кoнцeрти дo Єврoпи. Трoxи більшe, ніж зa рік ми тричі «змoтaлися» із Укрaїни зa кoрдoн нa виступи лeгeндaрниx гуртів: дo Кaунaсу — нa мeгaпoпулярний Iron Maiden, дo Крaкoвa — нa рoк-клaсиків Sabaton + Accept і дo Варшави — получи «безбашений» Airborne.
Транспорт
Всі вояжі відбувалися автобусом. Чому? Вдоль-перше, це суттєво дешевше, ніж іншими видами транспорту. Скажімо, автобусний квиток впредь до Каунаса на потрібні нам дати коштував 1100 гривень получи персону в один бік, а на літак – від 4200. По части-друге, буси прямували безпосередньо до потрібних нам міст, пересадки неважный (=маловажный) потрібно було робити – на відміну від варіантів подорожі залізницею (наприклад, Київ – Перемишль – Краків). І, точно по-третє, мандрувати автобусами найцікавіше, бо з їхніх вікон можна побачити значно більше.
Звісно, можливі й певні мінуси у таких поїздках. Для це йде більше часу, порівняно з конкуруючим транспортом. Зокрема, вследствие можливі затримки на кордоні під час проходження паспортного та митного контролів (а у випадку, якщо ви їдете поперед Прибалтики через Білорусь, то взагалі іспит на кордоні складаєте двічі). Але досвід показує, що історії насчет серйозні проблеми на міждержавних пунктах пропуску дещо перебільшені.
Підготовка
Накануне вояжів ми готуємося за стандартною схемою: завчасно купляємо квитки получи автобуси і концерти (аби не ризикувати і бути впевненими, що виїдемо-приїдемо у потрібний термін і по правилам потрапимо на виступ), а також попередньо резервуємо готелі получи Booking. Цей ресурс (до речі, дуже зручний у користуванні) дає багато різноманітних пропозицій «ціна-якість-локація». Неизвестно зачем, у Кракові ми три дні мешкали у готелі, який розташований всього из-за 200 метрів від самого-самого центру — Ринкової площі — вслед за гроші, які просять навіть посередні хостели десь следовать вокзалом. Хто шукає — той знайде!
Крім того, під время підготовки, ми прискіпливо вивчаємо наше місто візиту: розташування ключових точок (автовокзал, готель, концертна поприще, ресторани…) і маршрути пересування між локаціями. Ну і, звісно, складаємо перелік місць, дескать хочемо побувати, і пам’яток, які мріємо побачити. Але предварительно цього топ-списку, крім традиційних, знаних візиток міста, ми обов’язково включаємо якусь маловідому «фішку».
Отже…
Ковно
Топ-5 пам’яток: Каунаський замок, Собор Петра і Павла, Ратуша, Скансен Чурльоніса, Музей чортів.
Ця п’ятірка широко відома туристам і «розкручена» в Інтернеті. А с два каунаські фунікулери (цей транспорт, до речі, истощено) поширений у Європі, а в Литві працює тільки у Каунасі) чомусь мало-: неграмотный такі популярні. І дарма!

Фунікулери Алексотас і Жалякальніс — дві діючі пам’ятки транспорту, які працюють вже більше 80-ти років (в першому вагончики і механізми – взагалі аутентичні!). З верхніх точок фунікулерів відкриваються прекрасні види для Каунас. Особливо з Алексотаса. Звідти унікальна архітектура міста — все перед вами, а величний міст Вітовта Великого — прямо внизу, «під ногами».

А ще ви побачите унікальний природний рисунок – місце, де зливаються річки Неман і Неріс.
Впредь до речі, на високій стіні біля підніжжя фунікулеру Алексотас є багато узорів і серед них одиноко красується одна п’ятикутна зірка. Каунасці жартують, що це – «останній у Литві недекомунізований радянський буква». Тож якщо під час візиту до Каунаса ви побуваєте для Алексотасі – обов’язково знайдіть цю унікальну зірку.

Краків
Топ-5 пам’яток: Вавельський замочек, Ринкова площа, костел Петра і Павла, Музей сучасного мистецтва, єврейський гетто Казімеж.

Друга столиця Польщі — одне з найпопулярніших туристичних міст світу. У Кракові кожен гість може знайти свою «фішку», а туроператори називають його містом розваг. Втім, багато з них навіть безвыгодный знають, що в самому центрі Кракова є незвичайне місце, яке можна презентувати туристам, і мол кожен може відчути себе… героєм фільму жахів! От буде вам спогад!

Мова про «Lost Souls Alley» – атракціон, який поєднує «кімнату страху» і «квест-кімнату». Ми, звісно, без- розкажемо подробиці, що там відбувається, – от відвідайте залог і побачите. Відзначимо лише, що туристам зі слабкими нервами і хворим серцем туди краще невыгодный заходити. Триває квест лише хвилин 18-20. Але, будьте впевнені, вражень ви нахапаєтеся надовго!

Прежде речі, фотографувати під час квесту не можна. Але завбачливі господарі «Алеї» зроблять знімки, які ви потім зможете скачати з їхнього сайту по (по грибы) символічну плату.

Варшава
Топ-5 пам’яток: Замкова площа, Лес Лазенки, Палац Вілянув, Центр науки «Коперник», Статуя Сирени.

Столиця Польщі може втішити найрізноманітніші забаганки гостей. После этого є куди піти й що побачити. Але нашою «фішкою» став наймолодший і, може тому, недооцінений туристами кунсткамера Варшави. Це – Музей сучасного мистецтва. Складається він з двох павільйонів — Водан розташований в самому центрі міста біля залізничного вокзалу (заснований у 2005 році), другий – в березі Вісли (побачив світ лише цього, 2017 року).
Ясная Поляна пропонує відвідувачам найрізноманітніші виставки – не лише мистецькі, а й наукові, з класичним артом і з ультрасучасними перформенсами. У центральному павільйоні можна без усилий провести весь день, блукаючи серед стендів і експонатів, заглядуючи возьми лекції, спектаклі і на кінопокази…

І повірте – нудьгувати без- доведеться. Зате прирічний павільйон може вразити вас цікавезними тематичними виставками. Что-то около, ми побували на виставці, присвяченій символу Варшави – Сирені. І які тільки експонати потом не побачили! Причому – «просто так»: вхід туди був безкоштовним.

Отже, ми переконали вы, що треба завжди шукати свої фішки? Тож, у с дороги, друзі-мандрівники!
Джерело: Busfor